Curierul Zilei - Dică şi-a reziliat contractul cu SCM Piteşti
PRIMA PAGINA

*** Meditaţii gratuite pentru elevi, în şcoli     *** ️Cinematografele din Cîmpulung, încotro?     *** Se schimbă programul de ridicare a gunoiului      *** 2 miliarde lei pentru Prima Casă     *** Taxa auto, înapoi pînă în iunie     *** Atenţionări privind arderea miriştilor      *** Sfinţii zilei      *** Relaxare şi generozitate!    *** PLĂCINTĂ CU CARNE ŞI CIUPERCI    *** Evenimente 23 februarie de-a lungul vremii    *** Filmele săptămînii 22-28 februarie    *** Conducea o maşină neînmatriculată    *** Transporta muncitori fără permis    *** Elevi chiulangii, prinşi la păcănele!     *** Bucureşteni, în arest pentru contrabandă    *** Instanţele din Argeş sufocate de dosare     *** Cu gîndul doar la victorie     *** Vor să ia 3 puncte la Baloteşti!    *** CS Mioveni, nenvinsă şi în retur!     *** Cum se păstrează coropişniţele     *** Curierul zilei vă prezintă speciile de pescuit    

 Publicitate pdf
Dică şi-a reziliat contractul cu SCM Piteşti Imprimare E-mail
(7 voturi)
joi, 01 iunie 2017

Alb-violeţii s-au despărţit de antrenorul care i-a promovat

Dică şi-a reziliat contractul cu SCM Piteşti

 

SCM Piteşti s-a despărţit oficial de antrenorul Nicolae Dică şi are cale liberă să semneze contractul cu FCSB. Echipa de fotbal a Piteştiului a rămas fără antrenorul cu care a reuşit promovarea în liga secundă. Nicolae Dică a condus gruparea din Trivale în ultimul sezon şi jumătate şi a promovat la pas în eşalonul secund, SCM Piteşti fiind singura echipă din cele cinci serii care nu a pierdut nici măcar un meci. 


Conducerea clubului argeşean a anunţat, marţi seară, că Nicolae Dică şi-a reziliat contractul cu SCM şi îi urează lui şi staff-ului său tehnic mult succes în noul proiect. „Mulţumim, Nicolae Dică! SCM Piteşti a ajuns, în cursul zilei de astăzi, la un acord cu antrenorul Nicolae Dică pentru rezilierea contractului pe care acesta îl avea cu echipa noastră. Clubul nostru îi mulţumeşte lui Nicolae Dică pentru munca şi eforturile depuse în ultimul an şi jumătate în care a reuşit promovarea în liga secundă. SCM Piteşti îi urează acestuia şi staff-ului său mult succes în viitorul proiect!“, a fost mesajul postat pe pagina de Facebook a SCM Piteşti. Dică va antrena în următorul sezon pe FCSB, vicecampioana României, însă nu va fi în acte antrenor principal, fiindcă nu are licenţa UEFA PRO necesară pentru Liga I. Antrenor principal va fi Viorel Tănase. SCM Piteşti a fost preluată de Nicolae Dică în luna decembrie a anului 2015 şi a promovat în Liga a II-a din Seria a 3-a a Ligii a III-a fără să piardă vreun meci în acest sezon. Echipa argeşeană a înregistrat în cele 28 de meciuri, disputate în 30 de etape, 22 de victorii şi 6 egaluri. Alb-violeţii au cel mai bun atac din toată Liga a III-a, 72 de goluri, cît şi cea mai bună apărare, 15 goluri încasate. Punctajul obţinut de echipa argeşeană este cel mai mare dintre cele cinci campioane ale eşalonului 3, alb-violeţii adunînd 72 de puncte.
M.Duinea

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 4148

Comentarii (14)
Scris de Carstoiu Marian in 02-06-2017 21:30 - Vizitator
 
 
Crivac
 
Scris de Doru Slutu in 02-06-2017 14:00 - Vizitator
 
 
Decat Eftimie mai bine Ion Moldovan ''comisarul''!
 
Scris de Targoviste fan fc arges in 02-06-2017 13:49 - Vizitator
 
 
Astea din arges sunt ca vorba cea cu capra vecinului.
 
Scris de Bucurestean in 02-06-2017 13:35 - Vizitator
 
 
Pitestenii niste frustrati va scoateti ochii unii la altii , antrenor va fi Ilie Stan.
 
Scris de Mishu in 02-06-2017 11:29 - Vizitator
 
 
Bun Ionut Badea, foarte bine gandit dar are contract cu federatia. Ar fi bine sa plece Daum ca poate vine Ionut Badea la Pitesti.
 
Scris de Bodo in 02-06-2017 10:28 - Vizitator
 
 
Il pune pe Iordan Eftimie!
 
Scris de fasole cu carnati in 02-06-2017 10:26 - Vizitator
 
 
Poate sa vina si Mircea Lucescu ca fara bani nu se construieste nimic peste noapte. 
Mi-ar placea sa se promoveze mai mult jucatori argeseni si antrenori care au jucat pentru FC Arges. Nu ducem lipsa de antrenori, important este sa se recupereze palmaresul ca sa vina suporterii langa echipa si sa se bage bani.Dupa mine ca antrenor l-as prefera pe Bogdan Arges Vintila!
 
Scris de kalu in 02-06-2017 10:26 - Vizitator
 
 
Ionut Badea!
 
Scris de suporter in 02-06-2017 10:26 - Vizitator
 
 
Propun sa aduceti antrenor pe Bogdan Andone, antrenorul Olimpiei Satu Mare. Promite ca antrenor, nu o sa va para rau! Ori faceti performanta, ori nu mai dati iluzii suporterilor! Stiu ca domnul primar citeste sau este informat de ce se scrie aici! ascultati si suporterii! Vrem ca Pitestiul sa ajunga acolo unde a fost in trecut! Ne doare sufletul cand vedem cum echipe comunale si fara traditie, fac istorie in liga1.
 
Scris de gore in 02-06-2017 10:27 - Vizitator
 
 
Sa il aduca pe Petre Grigoras! 
Ce sa faci cu Dulcea, Negru sau Crivac! 
Sa bage bani primaria ca au de unde si sa faca performanta! 
Ne dau alte orase lectii cum se finanteaza o echipa de fotbal! 
Decat sa cheltuie bani fara folos mai bine sa treaca la treaba sa faca performanta si sa nu m-ai aduca investitor spagar! 
Brandul FC Arges trebuie recuperat si sa nu m-ai fie instrainat ca dupa tragi ca acum de iti vine rau! 
In acest moment nici nu trebuie ca sa dai pachet majoritar unui investitor! Cu doi sponsori mai mari si cu buget de la primarie lucru sigur se poate lua si campionatul. O sa vina si drepturi TV! E nevoie sa le duca mintea pe autoritatile pitestene. Drr ce sa faci cu domnul Gentea de la primarie sau cu Alexe de la conducerea SCM!
 
Scris de tanarul bavarez in 01-06-2017 22:39 - Vizitator
 
 
poate sa vina si José Mourinho ca echipa asta propusa de Ionica e o apa si un pamant...ce tot sperati la palmares si alte treburi atata timp cand pana la ora actuala nu a facut niciun demers...l-ati vazut pe Ionica sa prezinte in fata opiniei publice proiectul noul FC Arges? Ne amageste pe toti.
 
Scris de Simionescu D. in 01-06-2017 14:10 - Vizitator
 
 
Daca ai un proiect serios si vrei sa promovezi in liga1 , este nevoie de un antrenor care a confirmat. Se poate aduce un antrenor care are experienta promovarii cu alte echipe, sau un antrenor tanar care are potential. In cazul in care Chiajna nu reuseste sa se salveze, Dan Alexa e o varianta foarte buna pentru Pitesti. Deasemenea, se poate aduce Bogdan Arges Vintila, fiind un simbol pentru FC Arges si un antrenor tanar. Insa, daca totusi ca primarie ai potential financiar si vrei sa faci performanta, se poate astepta meciul nationalei cu Polonia si in cazul unui rezultat negativ, sa fie ofertat Ionut Badea. Eu zic ca primarul sa m-ai astepte doua saptamani si sa nu se grabeasca cu numirea, pentru risca sa nu prinda un antrenor serios pentru noul FC Arges. Imi place Claudiu Niculescu, dar cred ca va antrena Craiova. Nu ma feresc sa spun ca Marius Sumudica o sa ezite sa plece afara , iar din tara deja se fac cartile la cluburi si e posibil sa stea pe liber..de ce nu, Pitestiul recupereaza brandul si acum cu 5% din bugetul local, poate sa contureze un proiect impreuna cu Marius pe 3 ani. Promovarea la anul si peste doi ani titlul. Se poate lucrul asta. SCM deja are cativa tineri care peste doi ani pot fii noii coman, nedelcu etc. Deci, totul tine de gandirea domnului Ionica. Eu zic ca acum chiar avem sansa sa punem pe FC Arges pe picioare si chiar cu sanse mari sa revenim acolo unde am fost. Dan Alexa, Vintila sau Sumudica pentru liga!
 
Scris de Lica` in 01-06-2017 14:10 - Vizitator
 
 
Lui Dica nici nu iau dat bine tuleii in antrenorat si se crede mare antrenor. O sa pateasca la FCSB ce a patit Radoi. Ne-am saturat de manevre in fotbalul romanesc. cum e posibil sa te antreneze o persoana , iar in acte sa figureze alta. Acest lucru este ilegal. Cat priveste soarta de reconstructie FC Arges, observam ca primarul trage de timp si minte prin ziare ca recupereaza brandul cu nustiu ce sume. Legat de un nou antrenor pentru SCM, eu zic ca se gaseste tot unul low-cost pentru ca echipa este o clona si nu are cine stie ce proiect. Primarul va vinde gogosi ca face echipa mare in Trivale, dar nu e in stare sa recupereze brandul FC Arges si sa aduca un staff competent. Ma gandesc ca la Pitesti se poate intoarce Ionut Badea dupa ce pleaca Daum, iar lucru sigur acest moment este dupa meciul cu Polonia. Primare recupereaza brandul FC Arges si cheama-l pe Ionut Badea !
 
Scris de Mihai in 01-06-2017 10:33 - Vizitator
 
 
Nu va este ma rusine , puneti mana si luati licenta pt.liga unde vreti sa antrenati dupa care considerativa antrenori,domnule Dica.Dulcea idem nu are nici licenta B.La Bradu pe foaia de arbitraj este trecut Tames.Putin respect fata de ce care au studii.
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Luni, 28.01.2019

--- 4.246 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info