Curierul Zilei - „E greu... este o nereuşită!“

*** Avea dreptate şi Farfuridi     *** Elevii din alte judeţe primesc fructe, argeşenii nu!     *** A murit judecătorul Marius Dumitrescu     *** PASTILA de UMOR      *** Percheziţii la evazionişti     *** Lovit în cap de creanga unui nuc     *** Doare penale pentru lemne      *** Marcaj rutier eronat pe strada Gruiului     *** Sportivă din Cîmpulung, cu Lamborghini în flăcări     *** Raliul de la Bucureşti încheie sezonul!     *** Favorite cu bănăţencele     *** Show cu elevii de la Brătianu!     *** Luptătorul Mihai Mihuţ, bronz la Campionatul Mondial!      *** Zekovic a semnat cu CSM Oradea     *** Liga Naţiunilor     *** FCSB va juca la Piteşti!     *** Trofee pentru fetele din Mioveni     *** Liga 1, Etapa 15

„E greu... este o nereuşită!“ Imprimare E-mail
(2 voturi)
luni, 26 iunie 2017

„E greu... este o nereuşită!“

Antrenorul Unirii Bascov, Alin Chiţa, a fost destul de supărat la finalul partidei cu FC Avrig, neînţelegînd cum echipa sa a ratat promovarea, deşi a avut la un moment dat meciul în mînă.

Ieri, la o zi după ratarea barajului, Chiţa încă se mai gîndea la meci, încercînd să afle răspunsuri unde s-a greşit în acest retur. „Am început bine şi am condus jocul. În prima repriză, la început, 7-8 minute, adversarul a pus o mică presiune, fără însă a avea ocazii. Apoi din minutul 10 şi pînă în minutul 40 am avut o jumătate de oră excelentă, în care am dat şi gol şi am ratat 4 ocazii clare. După ce am deschis scorul din penalti, am ratat două situaţii prin Ion, care a scăpat de fiecare dată singur cu portarul. Apoi am mai ratat încă o situaţie prin Tănase şi încă una clară prin Linte. Deci 4 ocazii clare de gol irosite... Apoi ei egalează în minutul 40, după un aut bătut lung, Linte sare contratimp şi şterge balonul cu capul, aşezîndu-l pentru adversar care scapă singur cu portarul şi egalează. După pauză, în minutul 50, mai întîi Chirciu a intrat cu mingea în careul lor şi a primit galben pentru simulare, deşi spune că a fost faultat, iar în faza următoare se dă 11 m pentru ei şi eliminare a lui Chirciu, care a faultat, iar din penalti primim şi golul doi. La meciurile acestea, la acest nivel, o greşeală e de ajuns să spulbere tot... Păcat de munca de un an! Apoi în minutul 80 ne-au surprins pe contraatac, noi căutînd să egalăm, iar în minutul 90 am ratat prin Dalu un 11 m. E greu să joci fără un om pe teren. Păcat că la 1-0 am primit golul ăla, într-o repriză în care ei nu au ajuns decît de două ori la poartă! Adversarul s-a apărat bine, cu 6 pe fund, iar dacă nu ne egalau, după pauză trebuiau să iasă şi ei la joc... Aşa, cu acel gol primit în finalul primei reprize, ni s-a îngropat orice speranţă. Acum va urma o analiză a activităţii şi, în funcţie de asta, o să vedem ce se va întîmpla. Repet, păcat de munca depusă! Parcă au fost toate împotriva noastră la acest baraj, mai întîi treaba cu echipa de pe locul întîi, apoi am rămas fără Beuran, care a plecat la muncă în Belgia, şi am am ajuns să avem un lot subţire pe final. Dacă mai aveam un vîrf, alta era situaţia. E greu... este o nereuşită după un an de multă muncă“, ne-a declarat Alin Chiţa.