Curierul Zilei - 10 goluri în ultimul amical

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni

10 goluri în ultimul amical Imprimare E-mail
luni, 24 iulie 2017

10 goluri în ultimul amical

Galben-verzii au încheiat cantonamentul de la Mogoşoaia cu un meci de pregătire

CS Mioveni a terminat sîmbătă cantonamentul de la Mogoşoaia,  cu un meci de verificare contra echipei de judeţ, Abatorul Slobozia. Partida a fost la discreţia galben-verzilor, chiar dacă aceştia au jucat în mare parte cu juniorii, echipa lui Florin Marin marcînd din nou foarte multe goluri. Partida s-a jucat la baza sportivă de la Buftea, meciul durînd două reprize de cîte 50 de minute.

De data aceasta, în meci s-au marcat 10 goluri, scorul final fiind 8-2 pentru argeşeni. Pe lista marcatorilor şi-au trecut numele Neacşu (5), Rădescu (20, 22. 95), Iamandi (40), Ivan (52, 92) şi Fl. Lazăr (65). Dintre noii veniţi, pe teren nu s-a aflat decît Ichim, antrenorii dorind să-l îl mai vadă la lucru, pînă se decid asupra lui. Din cei 11 titulari, 8 au fost jucători Under 21: Florin Lazăr, Traşcu, Rareş Lazăr, Iamandi, Cioc, Rădescu, Ivan, Neacşu,iar după pauză alţi doi tineri fotbalişti şi-au făcut apariţia, Arsenică şi Comănescu. Scorul a fost dechis repede de Neacşu, care a îndeplinit o simplă formalitate în faţa porţii, după o centrare a lui Florin Lazăr. În minutul 20, Rădescu a marcat primul său gol dintr-o serie de trei, fructificînd o pasă venită de la Iamandi. Două minute mai tîrziu, acelaşi Rădescu majorează diferenţa după ce a scăpat singur cu portarul. Ultimul gol al primei reprize a fost marcat de Iamandi, direct din lovitură liberă. Imediat după pauză, Ivan îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, în urma unei pase a lui Alexe. Adversarii au redus din handicap în minutul 53, cu un şut frumos de la distanţă, iar în minutul 65 Lazăr marchează şi el, din 11 m, penaltiul fiind obţinut de Rădescu. În minutul 75, Abatorul Slobozia a mai marcat un gol, în timp ce argeşenii au mai înscris de două ori în ultimele 10 minute. Prima dată prin Ivan, care a scăpat singur cu portarul şi apoi prin Rădescu, după o pasă a lui Iamandi.