Curierul Zilei - Spionaţi de adversari

*** Avea dreptate şi Farfuridi     *** Elevii din alte judeţe primesc fructe, argeşenii nu!     *** A murit judecătorul Marius Dumitrescu     *** PASTILA de UMOR      *** Percheziţii la evazionişti     *** Lovit în cap de creanga unui nuc     *** Doare penale pentru lemne      *** Marcaj rutier eronat pe strada Gruiului     *** Sportivă din Cîmpulung, cu Lamborghini în flăcări     *** Raliul de la Bucureşti încheie sezonul!     *** Favorite cu bănăţencele     *** Show cu elevii de la Brătianu!     *** Luptătorul Mihai Mihuţ, bronz la Campionatul Mondial!      *** Zekovic a semnat cu CSM Oradea     *** Liga Naţiunilor     *** FCSB va juca la Piteşti!     *** Trofee pentru fetele din Mioveni     *** Liga 1, Etapa 15

Spionaţi de adversari Imprimare E-mail
luni, 31 iulie 2017

Fotbal

Spionaţi de adversari

La meciul de vineri cu Chindia Târgovişte, în tribunele stadionului Nicolae Dobrin au fost prezenţi şi oficiali de la alte echipe pe care FC Argeş urmează să le întîlnească în această ediţie de campionat. În tribuna oficială a arenei din Trivale a fost prezent antrenorul Mioveniului, Florin Marin, dar şi un oficial al echipei Pandurii Târgu Jiu, adversarul din prima etapă al alb-violeţilor.

Mijlocaş de la CSU Craiova

Cu cîteva zile înainte de startul noului sezon competiţional, FC Argeş a mai bifat încă un transfer. Conducerea clubului alb-violet a reuşit să-l împrumute de la CSU Craiova pe mijlocalul Radu Bârzan. Născut în 1999, jucătorul originar din Vâlcea, a făcut pasul la echipa mare a Universităţii Craiova cînd aceasta era antrenată de Gigi Mulţescu. Bârzan a fost folosit de antrenorul Iordan Eftimie în amicalul de vineri seară cu Chindia Târgovişte, cîştigat de alb-violeţi cu 2-1.

Înot

Scarlat, locul 29 la Mondiale

Înotătorul argeşean Bogdan Scarlat a încheiat sîmbătă evoluţia înotătorilor români la Campionatele Mondiale de Nataţie de la Budapesta. La întrecerea din Ungaria, sportivul de la CSM Piteşti s-a clasat pe locul 29, la proba de 1500 de metri, cu timpul de 15:26:18. Acest rezultat al lui Scarlat a fost cel mai bun rezultat al României la această întrecere. Alin Coste a ocupat locul 54 la 50 metri liber în timp ce Marius Radu s-a situat pe locul 44 la 100 metri liber, iar Alin Artimon pe locul locul 30 la 400 metri liber.

Pe podium, la Traversarea Tarniţei

Săptămîna trecută, în judeţul Cluj a avut loc o nouă ediţie a concursului de înot Traversarea Tarniţei. CSM Piteşti a fost reprezentat la acest concurs de Ionuţ Tîrlea. Sportivul, în vîrstă de 17 ani, pregătit de antrenorul Bogdan Chiriac, a ocupat locul 2 în proba de 6.500 m la categoria Open şi locul 1 la categoria sub 20 ani. Cu cîteva zile înainte de acest concurs, înotătorul piteştean participase şi la Cupa Hamsia, unde terminase pe locul 1 proba de 1.500 m.