Curierul Zilei - FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul!
PRIMA PAGINA

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea    

 
FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul! Imprimare E-mail
(4 voturi)
joi, 03 august 2017


FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul!

 

FC Argeş îşi va prezenta, mîine, lotul de jucători cu care va aborda ediţia de campionat 2017-2018. Prezentarea echipei din Trivale va avea loc de la ora 17.30, pe stadionul Nicolae Dobrin. Evenimentul coincide cu aniversarea a 45 de ani de la cîştigarea primului titlu de campioană naţională. Va fi evocată importanţa clubului de către pri­marul Piteştiului, Cornel Constantin Ionică, şi de profesorul doctor Sevastian Tudor. La acest eveniment vor fi premiate fostele glorii care s-au implicat în viaţa şi activitatea echipei FC Argeş de-a lungul anilor.


Primarul Cornel Ionică îşi doreşte ca la aniversarea a 45 de ani de la cîştigarea primului titlu de campionă să vină cît mai mulţi oameni: „Invit pe toţi iubitorii fotbalului, simpatizanţii echipei FC Argeş să participe vineri, 4 august, ora 17.30, pe stadionul Nicolae Dobrin, la manifestarea consacrată împlinirii a 45 de ani de la cîştigarea titlului de Campioană a României, ediţia 1971-1972. La eveniment vor participa mari glorii ale fotbalului argeşean, oficialităţi, ziarişti, ocazie cu care se va face prezentarea lotului echipei FC Argeş la debutul în Campionatul Naţional, Liga a II-a. Cu acest prilej va fi evocat momentul înfiinţării clubului FC Argeş: 6 august 1953. Nu în ultimul rînd, va fi omagiată personalitatea marelui jucător Nicolae Dobrin, cel mai mare fotbalist român al tuturor timpurilor. Vă aştept la stadion în număr cît mai mare, la acest important eveniment! Mulţumesc foarte mult tuturor celor care iubesc sportul, fotbalul, FC Argeş! Avem speranţa şi premizele unei competiţii reuşite şi a unui fotbal de calitate din partea echipei noastre“, a scris edilul pe contul său de socializare.
M.Duinea

Vizualizari: 2220

Comentarii (2)
Scris de pentru asa-zisul pitestean in 04-08-2017 02:19 - Vizitator
 
 
1 Vezi mai nene ca e un pic vacanta. 2 E chiar asa rau sa vina lumea sa vada renasterea echipei ....... a orasului si judetului nostru ? intreb ,nu dau cu parul
 
Scris de Un pitestean in 03-08-2017 15:12 - Vizitator
 
 
Stimatul nostru primar Ionica are atitudini comuniste: a dat ordin sa fie prezenti la acest eveniment cate un reprezentant de la fiecare scoala din Pitesti, ca sa fie audienta. Cred ca urmele de manifestari comuniste au ramas in mintile multora, de frica sa nu cumva sa nu fie audienta la evenimentele la care participa mai marii orasului nostru. Va rog sa verificati aceasta informatie la directorii de scoli.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info