Curierul Zilei - FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul!
PRIMA PAGINA
 

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni    

 
FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul! Imprimare E-mail
(4 voturi)
joi, 03 august 2017


FC Argeş îşi prezintă, mîine, lotul!

 

FC Argeş îşi va prezenta, mîine, lotul de jucători cu care va aborda ediţia de campionat 2017-2018. Prezentarea echipei din Trivale va avea loc de la ora 17.30, pe stadionul Nicolae Dobrin. Evenimentul coincide cu aniversarea a 45 de ani de la cîştigarea primului titlu de campioană naţională. Va fi evocată importanţa clubului de către pri­marul Piteştiului, Cornel Constantin Ionică, şi de profesorul doctor Sevastian Tudor. La acest eveniment vor fi premiate fostele glorii care s-au implicat în viaţa şi activitatea echipei FC Argeş de-a lungul anilor.


Primarul Cornel Ionică îşi doreşte ca la aniversarea a 45 de ani de la cîştigarea primului titlu de campionă să vină cît mai mulţi oameni: „Invit pe toţi iubitorii fotbalului, simpatizanţii echipei FC Argeş să participe vineri, 4 august, ora 17.30, pe stadionul Nicolae Dobrin, la manifestarea consacrată împlinirii a 45 de ani de la cîştigarea titlului de Campioană a României, ediţia 1971-1972. La eveniment vor participa mari glorii ale fotbalului argeşean, oficialităţi, ziarişti, ocazie cu care se va face prezentarea lotului echipei FC Argeş la debutul în Campionatul Naţional, Liga a II-a. Cu acest prilej va fi evocat momentul înfiinţării clubului FC Argeş: 6 august 1953. Nu în ultimul rînd, va fi omagiată personalitatea marelui jucător Nicolae Dobrin, cel mai mare fotbalist român al tuturor timpurilor. Vă aştept la stadion în număr cît mai mare, la acest important eveniment! Mulţumesc foarte mult tuturor celor care iubesc sportul, fotbalul, FC Argeş! Avem speranţa şi premizele unei competiţii reuşite şi a unui fotbal de calitate din partea echipei noastre“, a scris edilul pe contul său de socializare.
M.Duinea

Vizualizari: 2145

Comentarii (2)
Scris de pentru asa-zisul pitestean in 04-08-2017 02:19 - Vizitator
 
 
1 Vezi mai nene ca e un pic vacanta. 2 E chiar asa rau sa vina lumea sa vada renasterea echipei ....... a orasului si judetului nostru ? intreb ,nu dau cu parul
 
Scris de Un pitestean in 03-08-2017 15:12 - Vizitator
 
 
Stimatul nostru primar Ionica are atitudini comuniste: a dat ordin sa fie prezenti la acest eveniment cate un reprezentant de la fiecare scoala din Pitesti, ca sa fie audienta. Cred ca urmele de manifestari comuniste au ramas in mintile multora, de frica sa nu cumva sa nu fie audienta la evenimentele la care participa mai marii orasului nostru. Va rog sa verificati aceasta informatie la directorii de scoli.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info