Curierul Zilei - Debut perfect cu 4 goluri

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni

Debut perfect cu 4 goluri Imprimare E-mail
luni, 07 august 2017

Debut perfect cu 4 goluri

CS Mioveni a debutat cu dreptul în noua ediţie de campionat, reuşind o victorie cu 4-0 pe propriul teren în faţa echipei CS Afumaţi. Gazdele au avut un început bun, cu un joc la fel de bun, în faţa unui adversar modest.

CS Afumaţi nu a mai fost nicidecum echipa din sezonul trecut, însă nu scade cu nimic meritele Mioveniului în obţinerea acestei victorii. După cum a remarcat antrenorul Florin Marin, băieţii săi au avut o atitudine bună, o organizare pe măsură, s-au apărat sus, au pus presiune, nu au lăsat adversarul să construiască şi să combine,  au recuperat balonul sus, toate aceste fapte ducînd la un deznodămînt poate neaşteptat la începutul partidei, şi anume o victorie cu 4-0.
Scorul a fost deschis de Năstăsie după aproape 30 de minute de joc, însă meritul este al lui Tirică, ce a oferit o centrare perfectă. Apoi, în finalul primei reprize, Florescu iese la rampă şi îl execută cu sînge rece din careu pe portarul advers, după o fază creată de el. La jumătatea reprizei a doua, scorul devine 3-0, Andor marcînd la debutul într-un meci oficial pentru Mioveni, după ce Năstăsie insistă bine pe stînga şi recuperează. Tabela  fost înschisă de omul meciului, Cosmin Năstăsie, acesta marcînd un nou gol cu capul, din careu, după un corner.
Start perfect, aşadar, pentru CS Mioveni în noua ediţie de campionat, echipa antrenată de Florin Marin reuşind al doilea scor al etapei după 16-0 obţinut de Ripensia în faţa juniorilor Forestei Suceava. În etapa următoare, argeşenii vor juca în deplasare, la Călăraşi, în faţa unei echipe care a condus la pauză în deplasarea de la Clinceni şi apoi a cedat cu 4-1.