Curierul Zilei - Oaspeţii au trimis secundul la conferinţă

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

Oaspeţii au trimis secundul la conferinţă Imprimare E-mail
marţi, 08 august 2017

Oaspeţii au trimis secundul la conferinţă

Supărat de scorul cu care echipa sa a pierdut, antrenorul principal al oaspeţilor, Vasile Neagu, nu a mai participat la conferinţa de presă de după meci şi şi-a trimis secundul pentru a răspunde întrebărilor ziariştilor.

Cristian Vaida a mai participat la conferinţe atunci cînd echipa mai pierdea la scor, iar la Mioveni, a căutat să găsească cauzele înfrîngerii drastice. „Ne-am prezentat sub orice critică în această primă etapă! Nu ştiu ce s-a întîmplat cu noi, pentru că ne-am pregătit foarte bine în această perioadă şi în această săptămînă premergătoare meciului. Faptul că s-a jucat pe această căldură nu este o scuză, pentru că ambele echipe au jucat pe caniculă. Noi am făcut două greşeli în prima repriză şi asta a fost. Repet, nu ştiu ce s-a întîmplat  în timpul meciului, pentru că noi am făcut o pregătire bună. Am prins o zi mai slabă!“, a declarat secundul Vaida.

Trei goluri cu capul

Trei dintre golurile Mioveniului din meciul cu Afumaţi au fost marcate cu capul, ceea ce dovedeşte că echipa lui Florin Marin are jucători care stau bine la acest capitol. Astfel, prima reuşită a venit dintr-o reluare cu capul a lui Năstăsie, acesta venind bine pe colţul scurt la centrarea lui Tirică de pe dreapta. Apoi golul trei, marcat de Andro a fost tot cu capul, din centrul careului cu o boltă peste portar, după o centrare a lui Năstăsie. În fine, ultima reuşită, care îi aparţine tot lui Năstăsie, a fost tot cu capul, după o centrare din corner.

Gol la debut

Cristian Andro a marcat, sîmbătă, primul său gol pentru CS Mioveni. Fostul fotbalist al Braşovului şi UT-ei a jucat tot meciului şi a dat lovitura în minutul 69. Aceasta a fost şi primul său joc în tricoul galben-verde, mijlocaşul fiind adus la echipă în această pauză competiţională.

Ene, doar 7 minute

Un alt debut la CS Mioveni s-a produs în minutul 87 al partidei. Este vorba de atacantul Daniel Ene şi, mai precis, în cazul lui este vorba de un redebut, pentru că jucătorul a mai evoluat pentru echipa argeşeană acum cîteva sezoane sub comanda lui Ion Moldovan. Sîmbătă, Ene a intrat pe final, cînd soarta partidei era deja pecetluitiă.

Doar două modificări

Faţă de sezonul trecut, la CS Mioveni nu s-au produs în primul unsprezcece decît două modificări, deşi la echipă au venit cîţiva jucători noi şi au fost promovaţi mai mulţi juniori de la echipa a doua. Concret este vorba despre mijlocaşii Rareş Lazăr şi de Cristian Andor. În rest, ceilalţi jucători s-au aflat şi sezonul trecut în lot, chiar dacă unii dintre ei au evoluat mai puţin. Pe parcursul meciului au intrat şi alţi doi fotbalişti nou-veniţi, Ichim şi Ene. La meciurile următoare, cel mai probabil îşi vor face apariţia şi restul fotbaliştilor aduşi.