Curierul Zilei - CS Mioveni II şi Atletic Bradu se pregătesc de meciul direct

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!

CS Mioveni II şi Atletic Bradu se pregătesc de meciul direct Imprimare E-mail
marţi, 22 august 2017

Liga a III-a:

CS Mioveni II şi Atletic Bradu se pregătesc de meciul direct

Au încheiat jocurile amicale

Echipa a doua a CS Mioveni a ter­minat, sîmbătă, seria meciurilor amicale din această vară. Galben-verzii antrenaţi de Marius Stoica au evoluat în deplasare, la Sporting Roşiori, şi au pierdut cu 2-0, după ce, la pauză, a fost egal, 0-0, golurile fiind primite în ultimele 10 minute.

Antrenorul Marius Stoica a folosit trei sferturi din meci o echipă, după care a început să facă şi schimbări, pe parcurs rulînd toţi cei 20 de jucători pe care îi are la dispoziţie. Mioveni II a început astfel în formula Oprea - Florin Lazăr, Boşneag, Bălan, Fulga - Mierlea, Comănescu, Cioc - Mincă, Luca, Neacşu, iar în repriza a doua au mai intrat Albu, Marinescu, Turcin, Dumitrilă, Anghel, Popa, Mormolea, Arsenică, Ivan.
„Am luat goluri pe final, în minutele 78 şi 8, după ce am făcut schimbările. Pînă atunci a fost bine, am jucat bine. Am avut şi mai multe ocazii, dintre care una singur cu portarul, dar nu am dat gol. Nu m-a interesat foarte mult rezultatul, ci mai mult să văd la joc băieţii, în ce stadiu sînt cu pregătirea la acest ultim meci amical“, spunea, după meci, antrenorul Marius Stoica.
În toată această perioadă de vară, CS Mioveni II a disputat 6 partide de pregătire, galben-verzii pierzînd trei şi cîştigînd trei. Seria jocurilor de verificare a început cu o victorie, la Curtea de Argeş, cu ACS Basarabi, cu 8-1, şi a continuat cu victoriile cu AS Colibaşi, 5-2, şi Atletic Bradu, 2-1 ambele de la Grupul Şcolar Colibaşi. Echipa a plecat apoi în cantonamentul de la Sinaia, unde a mai jucat un amical, cu CS Saelele şi a pierdut cu 3-0. La întoarcerea din cantonament s-a mai jucat un joc la Bradu cu Atletic, pierdut şi acesta cu 2-1, iar sîmbătă, în ultimul amical al verii, s-a înregistrat o nouă înfrîngere, 0-2, la Roşiori.
La finalul acestei perioade de pregătire, cînd echipa a intrat pe linie dreaptă înainte de începerea sezonului, antrenorul Marius Stoica a tras linie şi a concluzionat: „A fost o perioadă reuşită, fără accidentări, fără probleme medicale. Începem campionatul şi vom vedea ce va fi. În toată această perioadă am vrut să văd unde sînt jucătorii cu pregătirea, la ce nivel, iar la ultimele partide le-am dat cîte 60-70 de minute. La ultimul joc a fost 0-0, pînă pe final, şi, în mare măsură, sînt mulţumit. Vineri, jucăm în prima etapă cu Bradu şi cred că va fi un meci echilibrat. Ne-am întîlnit de două ori în amicale şi fiecare echipă a dat cîte 3 goluri. Au fost meciuri în care şi noi şi adversarul am încercat să ne descurcăm cît mai bine... Vom vedea ce va fi în campioant“.
Programul CS Mioveni II, în tur
l Etapa 1: CS ATLETIC BRADU (AG) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 2: CS MIOVENI 2 (AG) - ACS URBAN TITU (DB)
l Etapa 3: AS FC MILCOV (OT) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 4: CS MIOVENI 2 (AG) stă
l Etapa 5: CS MIOVENI 2 (AG) - AFC ASTRA 2 (PH)
l Etapa 6: SC POPEŞTI-LEORDENI (IF) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 7: CS MIOVENI 2 (AG) - ACS VIITORUL DOMNEŞTI (IF)
l Etapa 8: CS SPORTING ROŞIORI 2008 (TR) – CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 9: CS MIOVENI 2 (AG) - AS FC ANINOASA (DB)
l Etapa 10: CS TUNARI (IF) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 11: CS MIOVENI 2 (AG) - CSM FLACĂRA MORENI (DB)
l Etapa 12: CS CONCORDIA CHIAJNA 2 (IF) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 13: CS MIOVENI 2 (AG) - ACS PETROLUL 52 (PH)
l Etapa 14: AFCM ALEXANDRIA (TR) - CS MIOVENI 2 (AG)
l Etapa 15: CS MIOVENI 2 (AG) - AFC VOINŢA SAELELE (TR)

Victorii, la finalul cantonamentului

Atletic Bradu a încheiat seria amicalelor verii încă de la începutul săptămînii trecute, atunci cîns s-a terminat şi perioada de pregătire centralizată efectuată pe plan local.

La finalul cantonamentului, alb-verzii au disputat şi două meciuri de verificare, în care au învins cu 4- 0 pe FC Piteşti 2008 şi cu 6-0 pe AS Albota, ambele partide disputîndu-se la stadionul din Bradu. Golurile din primul meci au fost înscrise de M. Jenaru (2), Constantin Ion, Serban, în timp ce în al doilea au marcat Serban, M. Jenaru, Golban, Tanasescu, Trasca, Marcu. În partida cu Albota, antrenorul Bogdan Velianu a folosit următorul unsprezece: Dragusin - Din, Paun, Serban, Marin - Preda, Piscanu, M. Jenaru - C. Tanase, I. Jenaru - Constantin Ion, în repriza a doua mai intrînd Marcu, Traşcă, Tănăsescu, B. Ciuca, Golban, Trache.
Apoi, după aceste amicale, marţea trecută s-a jcuat cu CS Mioveni II şi s-a cîştigat cu 2-1.
De la reluarea pregătirii de vară şi pînă acum, alb-verzii au jucat 5 partide de pregătire, echipa suferind două înfrîngeri cu CS Mioveni II, 1-2, şi CSM Alexandria, 0-2, şi trei victorii, 4-0, cu FC Piteşti, şi 6-0, cu AS Albota, şi 2-1, cu CS Mioveni II.
Antrenorul Bogdan Velianu, cel care va condcue echipa în noul sezon alături de Adi Popescu, ne-a spus, înainte de începerea campionatului: „Sîntem bine după toată această perioadă. Aşteptăm acum meciul de debut cu Mioveni. Sperăm să începem cu dreptul, deşi ne aşteapă un meci greu. Echipa este bine, jucătorii sînt pregătiţi de debut. Ne antrenăm în această perioadă şi aşteptăm să vedem ce jucători mai vin. Am văzut ce era de văzut la jucători în aceste partide, în special la copii şi juniori mă interesa mai mult, pentru că se ştie, trebuie să fim cu 3 în teren. Au calităţi bune, dar trebuie să mai muncească“.
Programul lui Atletic Bradu
l Etapa 2: AFC ASTRA 2 (PH) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 3: CS ATLETIC BRADU (AG) - SC POPEŞTI-LEORDENI (IF)
l Etapa 4: ACS VIITORUL DOMNEŞTI (IF) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 5: CS ATLETIC BRADU (AG) - CS SPORTING ROŞIORI 2008 (TR)
l Etapa 6: AS FC ANINOASA (DB) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 7: CS ATLETIC BRADU (AG) - CS TUNARI (IF)
l Etapa 8: CSM FLACĂRA MORENI (DB) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 9: CS ATLETIC BRADU (AG) - CS CONCORDIA CHIAJNA 2 (IF)
l Etapa 10: ACS PETROLUL 52 (PH) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 11: CS ATLETIC BRADU (AG) - AFCM ALEXANDRIA (TR)
l Etapa 12: AFC VOINŢA SAELELE (TR) - CS ATLETIC BRADU (AG)
l Etapa 13: CS ATLETIC BRADU (AG) stă
l Etapa 14: CS ATLETIC BRADU (AG) - ACS URBAN TITU (DB)
l Etapa 15: AS FC MILCOV (OT) - CS ATLETIC BRADU (AG)

„Ne batem cu Petrolul şi Tunari!“

Şi preşedintele clubului Atletic, Cristi Soare, este mulţumit de pregătirea pe care a făcut-o echipa pînă acum.

„Mă bucur că nu am avut accidentaţi şi tot lotul este complet. Aştept şi eu meicul de vineri şi sper să luăm cele trei puncte. Pregătiea de vară a fost OK. După cantonament s-a văzut o schimbare în bine. Lotul este aproape complet... Mai sîntem în tratative cu un atacant şi un portar. Încă de la primul meci vrem să debutăm cu o victorie! Mă bucur că jucam acasă şi pot spune că e binevenit şi acum acest derbi, deşi or să coboare de la Liga a II-a la ei. Obiectivele echipei noastre rămîn aceleaşi, locurile 1-6, chiar dacă sîntme în serie cu Petrolul şi Tunai. Vreau să mă bat de la egal la egal cu ei. Favorite ar fi Petrolul, iar ei, din cîte se aude, nu ştiu deocamdată de Saelele. Oricum, va fi greu cu oricare din ei. Petrolul are jucatători care au evoluat... Dar, asta este obiectivul meu şi sper să îl îndeplinesc aşa cum am făcut întotdeauna“, ne-a declarat Cristi Soare.