Curierul Zilei - Gazdele cîştigă derbiul local!

*** Avea dreptate şi Farfuridi     *** Elevii din alte judeţe primesc fructe, argeşenii nu!     *** A murit judecătorul Marius Dumitrescu     *** PASTILA de UMOR      *** Percheziţii la evazionişti     *** Lovit în cap de creanga unui nuc     *** Doare penale pentru lemne      *** Marcaj rutier eronat pe strada Gruiului     *** Sportivă din Cîmpulung, cu Lamborghini în flăcări     *** Raliul de la Bucureşti încheie sezonul!     *** Favorite cu bănăţencele     *** Show cu elevii de la Brătianu!     *** Luptătorul Mihai Mihuţ, bronz la Campionatul Mondial!      *** Zekovic a semnat cu CSM Oradea     *** Liga Naţiunilor     *** FCSB va juca la Piteşti!     *** Trofee pentru fetele din Mioveni     *** Liga 1, Etapa 15

Gazdele cîştigă derbiul local! Imprimare E-mail
luni, 28 august 2017

Liga a III-a, etapa 1: Atletic Bradu - CS Mioveni II 3-0 (1-0)

Gazdele cîştigă derbiul local!

Atletic Bradu s-a impus clar cu 3-0 în derbiul local al Ligii a III-a. Partida a fost programată în prima etapă a seriei a III-a şi s-a jucat pe terenul sintetic, de la stadionul din Bradu.

Cele două echipe se cunoşteau foarte bine înainte de acest joc oficial, ele mai jucînd împreună în această vară şi în două amicale, în care, de fiecare dată, gazdele au cîştigat cu 2-1. Schimbările făcute la nivelul lotului şi a băncilor nu au fost însă de bun augur decît pentru gazde, care au dominat prima repriză şi apoi s-au mulţumit să contracareze jocul adversarului şi să dea loviturile atunci cînd a trebuit. Scorul a fost deschis de Gabriel Jenaru, în minutul 11, acesta trans­formînd fără probleme o lovitură liberă de la 18 m puţin lateral dreapta, mingea lovind bara şi poposind în plasă. Tot în prima repriză gazdele au mai ratat ocazii bune prin Preda, Constantin, Golban, Giorgian Jeanaru. După pauză, oaspeţii au dat semne de revenire, dar cei care au marcat au fost tot alb-verzii. Preda a finalizat în minutul 58 cu capul din careu o centrare din lovitură liberă. După acest gol, au urmat momente bune pentru Mioveni II, cu ratări ale lui Fulga (două) şi Arsenică, însă cei care aveau să înscrie au fost tot gazdele. În ultimele minute de joc, Gabriel Jenaru a marcat al doilea său gol şi al treilea al echipei, din 11 m.  Bradu debutează cu dreptul în acest campionat, în timp ce Mioveniul a arătat că este încă în căutarea unei formule bune de joc, după ce echipa a fost schimbată din temelii, nucleul jucătorilor de anul trecut fiind promovat la Liga a II-a, şi acum lotul fiind completat cu alţi juniori.
n Atletic Bradu - CS Mioveni II 3-0 (1-0)
Au marcat: Gabriel Jenaru (11, 87 din 11m), Preda (58)
- Bradu: Drăguşin - Traian Din, Achim, Şerban, Andrei Marin - Preda, Piscanu, Giorgian Jeanaru  - Golban, Gabriel Jenaru -  Iulian Constantin. Au mai jucat: Tănăsescu, Traşcă. Antrenor: Bogdan Velianu
- Mioveni II: Oprea - Fl. Lazăr, Boşneag, Turcin, Alexe - Mierlea, Comănescu, Arsenică - Mormolea, Luca, Neacşu. Au mai jucat: Fulga, Mincă, Bălan, Alex. Popa. Antrenor: Marius Stoica