Curierul Zilei - Petrolul şi U Cluj, posibili adversari ai CS Mioveni şi FC Argeş în Cupa României
PRIMA PAGINA
 

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo    

 
Petrolul şi U Cluj, posibili adversari ai CS Mioveni şi FC Argeş în Cupa României Imprimare E-mail
(1 vot)
vineri, 15 septembrie 2017


Petrolul şi U Cluj, posibili adversari ai CS Mioveni şi FC Argeş în Cupa României

 

Printre posibilii adversari în faza a 4-a a Cupei României ai echipelor argeşene CS Mioveni şi FC Argeş, se numără şi Petrolul Ploieşti şi Universi­tatea Cluj.   

Cele două echipe s-au calificat după ce au trecut de faza a treia a competiţiei, în meciurile disputate marţi şi miercuri.
Tot în această fază, Atletic Bradu a părăsit competiţia, fiind eliminată de ACS Şirineasa.
Faza a 4-a a Cupei României, la care vor participa cele 18 echipe calificate din faza a treia plus restul de 18 echipe din Liga a II-a, printre care şi CS Mioveni şi FC Argeş, este programată să aibă loc pe 3-4 octombrie 2017.
Rezultate Cupa României, faza a treia:
l PETROLUL PLOIEŞTI - FLACĂRA MORENI 3-0
l PERFORMANŢA IGHIU - METALURGISTUL CUGIR 7-6 după loviturile de departajare (0-0 după 90 şi 120 de minute)
l AEROSTAR BACĂU - AFK
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC 2-0
l AFCM ALEXANDRIA - VIITORUL DOMNEŞTI 4-0
l ACSO FILIAŞI - SPORTING
ROŞIORI 2-1
l ACS ŞIRINEASA - ATLETIC BRADU 2-0
l CNS CETATE DEVA - CSM
ŞCOLAR REŞIŢA 0-1
l ŞOIMII LIPOVA - NAŢIONAL SEBIŞ 2-1
l CSM ROMAN - ŞTIINŢA MIROSLAVA 3-4 după loviturile de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 2-3 la penalty-uri)
l UNIREA ALBA IULIA - INDUSTRIA GALDA 3-5 după loviturile de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 2-4 la penalty-uri)
l OLIMPIC CETATE RÎŞNOV - AFC HĂRMAN 1-2 după prelungiri (1-1 după 90 de minute)
l VOINŢA BILED - RIPENSIA
TIMIŞOARA 1-0
l UNIVERSITATEA CLUJ - ACS FOTBAL COMUNA RECEA 5-1
l CSM FOCŞANI - CSM RÎMNICU SĂRAT 3-1
l ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI - SPORTING LIEŞTI 1-2
l DELTA DOBROGEA TULCEA - UNIREA SLOBOZIA 1-4
l AGRICOLA BORCEA - ÎNAINTE MODELU 2-1
l UNIREA CRISTURU SECUIESC - SĂNĂTATEA CLUJ 1-2
 S.Mihai

Vizualizari: 1602

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info