Curierul Zilei - Ştefăneştiul, la prima victorie din noul sezon
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Ştefăneştiul, la prima victorie din noul sezon Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 23 septembrie 2017

Cupa României - Argeş, faza 2

Ştefăneştiul, la prima victorie din noul sezon

 

Miercuri şi joi s-au disputat şi meciurile din faza a doua a Cupei României - etapa pe judeţ, în această rundă intrînd la joc şi echipele de Liga a IV-a. Au fost înregistrate şi cîteva aşa-zise surprize, echipe de Liga a IV-a fiind eliminate de cele de eşalon inferior, însă consemnăm şi prima victorie din actuala stagiune (campionat - Cupă) a Viitorului Ştefăneşti, dar şi calificarea la pas a liderului de la judeţ, Unirea Bascov.    

Sponsorizaţi de Marcea

Viitorul Ştefăneşti a obţinut prima victorie din noul sezon. În Cupă, echipa lui Florin Bebe Păun a trecut cu 7-1 de AS Mălureni. „Ne-am calificat şi începem să sperăm şi la primele puncte în campionat, la Cîmpulung. A fost un joc controlat de la început pînă la sfîrşit de băieţii antrenaţi de cuplul Cătălin Matei - Giani Marinescu, ce ne dă speranţe că sîntem pe un moment bun începînd cu această victorie. Îi felicit pe toţi, dar mai ales pe juniorul Laurenţiu Larionov care a fost cel mai bun de pe teren“, jubila după meci preşedintele clubului.
Începînd cu acest sezon Viitorul Ştefăneşti are şi un sponsor: Brandul vinului de la Ştefă­neşti Marcea. Această colaborare a fost posibilă cunoscută fiind relaţia dintre preşedintele clubului Florin Bebe Păun şi Silviu Procopiu, administratorul Casei de Vinuri Marcea. Aceasta din urmă s-a implicat în susţinerea clubului şi a venit la meciuri, dîndu-le încredere celor care au intrat pe teren. Pînă acum însă, misiunea dificilă de a susţine clubul i-a revenit preşedintelui Păun, care a menţinut pe linia de plutire, inclusiv grupele de copii, iar acum, ajutorul primit este binevenit.

La Bascov a intrat şi Dulcea

Liderul Ligii a IV-a, Unirea Bascov nu a avut ce discuta în meciul de la Drăganu cu echipa din localitate. Bascovenii s-au impus cu 4-0 prin golurile lui Dalu, Sanda, Chirciu şi  Dulcea - şut în vinclu de la 30 m. Pentru oaspeţi au jucat: Neacşu - Leca, Olteanu, Minescu, Ciocărlan - Stancu, Taudor, Dima, Petre - Sanda, Dalu. Au mai intrat: Chirciu, Suditu, Linte, Dulcea.
„Dl Silviu Procopiu de la Casa de Vinuri Marcea şi cu mine am ţinut clubul în începutul acesta de campionat. Aşteptăm ca autorităţile locale să vină cu ce au promis, dar şi să inaugureze stadionul sintetic de la Pasarelă şi baza sportivă de la Goleşti. Dl Procopiu este singurul om de afaceri care avenit lîngă echipă, este un om cunoscut şi respectat în oraş şi a fost alături de club de la început, a venit la meciuri, le-a dat încredere jucătorilor care au încercat pe teren să fac tot ce le stă în putinţă. Cînd am apelat la dînsul, nu s-a pus problema să nu intervină. În momentul de faţă, s-a implicat atît la seniori, cît şi la grupa de juniori A 1. După cum ştiţi, clubul nostru este exilat de 3 ani şi aşteptăm cu nerăbdare să ne întoarcem acasă, pe terenurile de fotbal din oraşul nostru“, ne-a spus Florin Bebe Păun.
 S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1619

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Luni, 18.03.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info