Curierul Zilei - HAT-TRICK RĂDESCU!

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii

HAT-TRICK RĂDESCU! Imprimare E-mail
(2 voturi)
luni, 25 septembrie 2017

HAT-TRICK RĂDESCU!

Victoria Mioveniului cu Luceafărul Oradea a a fost adusă, sîmbătă, de hat-trick-ul lui Ionuţ Rădescu. Mijlocaşul galben-verzilor a făcut un meci perfect şi s-a dezlăţuit pe final, pe un fond de dominare totală a argeşenilor.

CS Mioveni venea după o înfrîngere ruşinoasă la Suceava, iar partida cu Luceafărul se anunţa ultima pentru Adrian Mihalcea pe banca echipei. Deşi nu se făcuse anunţul oficial, toată lumea ştia asta, inclusiv jucătorii, iar acest lucru a părut că este o povară în plus pentru ei. Galben-verzii au început bine şi au ratat în minutul 2 o primă mare ocazie prin Edi Stoica. Imedait, Codoban a dat replica, dar Croitoru a fost la post. Deşi gazdele au dominat prima parte, oaspeţii au fost cei care au deschis scorul la o greşeală de marcaj a apărării argeşene. Mioveniul a forţat şi în minutul 34, Rădescu avea să marcheze primul său gol din această partidă. În minutul 39, oaspeţii ratează o ocazie imensă, Croitoru fiind din nou la post, iar repriza se încheie la egalitate. Repriza a doua a început prost pentru elevii lui Mihalcea, cu un gol al oaspeţilor, după acelaşi scenariu ca la prima lor reuşită. Pînă în minutul 70, gazdele nu s-au regăsit, jucînd modest, iar oaspeţii au mai ratat do­uă o­ca­zii mari. Au intervenit însă schim­bările, Ivan. Vintilă şi Neagoe făcîndu-şi apariţia pe te­ren, iar jocul galben-verzilor s-a schimbat radical. În ultimele 20 de minute, argeşenii au pus o presiune fantastică la poarta lui Goia, jocul desfăşurîndu-se după scenariul, acţiunea şi ocazia pentru Mioveni. Au ratat astfel incredibil Vintilă (de trei ori) şi Edi Stoica, dar în cele din urmă, Rădescu a dat şi două goluri, unul în minutul 76 şi altul în minutul 90, aducînd astfel o victorie meritată a gazdelor.