Curierul Zilei - Bradu şi Mioveni II, învinse

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end

Bradu şi Mioveni II, învinse Imprimare E-mail
marţi, 26 septembrie 2017

Liga a III-a:

Bradu şi Mioveni II, învinse

Ultima etapă din Liga a III-a nu a fost deloc una fastă pentru echipele argeşene, Atletic Bradu şi CS Mioveni II pierzînd pe propriile terenuri în faţa unor formaţii mai slab cotate. După aceste rezultate, alb-verzii au căzut un loc în clasament, în timp de galben-verzii au picat două poziţii.

Atletic Bradu a suferit prima înfrîngere din actualul campionat în faţa lui Sporting Roşiori, echipă antrenată de Cristi Negru, şi la care evoluează şi piteştenii Pîslaru şi Ivănică. Bradu a dominat partida, dar cei cu golurile au fost oaspeţii. Aceştia au deschis scorul în minutul 39, prin Brînceanu, cu un şut de la distanţă, mingea fiind scăpată în plasă de portar. Golul doi a venit în minutul 89 fiind marcat de acelaşi jucător la o nouă greşeală a apărării gazdă. Bradu a avut un penalti refuzat în minutul 8, la Jenaru, în timp ce Şerban, Jenaru, Tănăsescu, Marcu şi, din nou, Jenaru s-au întrecut în ratări. În minutul 32, juniorul Velică de la oaspeţi s-a accidentat grav, la un duel cu Şerban, fiind nevoie de intervenţia echipajului medical, ambulanţa transportîndu-l pe jucător la Spital, însă, după meci, fotbalistul şi-a revenit. Antrenorii Bogdan Velianu şi Adi Popescu au folosit în acest meci următoarea echipă: Drăguşin - Achim, Şerban, Din, Marin - Golban, Piscanu, Preda, Jenaru Gabriel, Marcu- Tănăsescu, pe parcurs mai intrînd Tănase, Enache şi Georgian Jenaru. Etapa următoare, Atletic Bradu va juca în deplasare, la FC Aninoasa. Aceasta a fost aşadar prima înfrîngere din acest campionat pentru alb-verzi şi, totodată, prima oară cînd s-a primit gol.
CS Mioveni II a pierdut a treia partidă din actuala stagiune. Galben-verzii au fost învinşi pe propriul teren de Viitorul Domneşti, cu 5-1, după ce la pauză a fost 2-0 pentru oaspeţi, iar în repriza a doua, gazdele reuşiseră să reducă din diferenţă. Antrenorul Marius Stoica a folosit următoarea echipă Toma - Florin Lazăr, Boşneag, Bălan, Alexe - Mierlea, Iamandi, Mincă, Fulga - Mormolea, Neacşu. Au mai intrat: Comănescu, Luca, Turcin, Lupu. Golul de onoare a fost înscris de Neacşu, din 11 m.