Curierul Zilei - Ivan, prima oară titular

*** Reducere de 10% la plata datoriilor!     *** Depuneţi adeverinţa la Casa de Pensii!     *** Două decenii de proiecte de dezvoltare     *** Incendiere anunţată pe Facebook     *** Au atacat un şofer şi l-au jefuit     *** Spărgătorii au interdicţie să se apropie de păgubaş     *** 16 echipaje ISU la Mioveni, în concurs     *** Ministrul Fifor vine la Cîmpulung     *** Şi-au ciocnit maşinile, pe DN 73      *** Beţivan, lovit de maşină cînd traversa      *** Racordaţi ilegal la energie electrică     *** Jandarmii au donat sînge     *** Pe podium la Cupa Romgaz     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** Raicu la Campionatul Mondial     *** La Bradu s-au stabilit campionii!     *** Peste 80 de piloţi la Trofeul Cîmpulung Muscel      *** Liga 1     *** CS Mioveni joacă ani la Piteşti, cu CSO Ploepni     *** Sporting Lieşti - Mioveni, în Cupă     *** Programul şaisprezecimilor de finală este următorul:

Ivan, prima oară titular Imprimare E-mail
luni, 02 octombrie 2017

Ivan, prima oară titular

Sebastian Ivan a fost pentru prima oară titular la CS Mioveni într-un meci de campionat în acest sezon. Vîrful a făcut o partidă foarte bună la Timişoara, hărţuind în permanenţă adversarul şi chiar a fost aproape de gol în primele minute. Ivan a intrat pentru prima oară în acest campionat etapa trecută, cu Luceafărul, iar la final a fost lăudat de fotstul antrenor Adrian Mihalcea.

Lazăr pleacă la lot

Mijlocaşul central al Mioveniului, Rareş Lazăr, a avut în acest sezon evoluţii care au crescut de la meci la meci. Şi la Timişoara acesta a făcut o partidă bună, ajutîndu-şi echipa mult, la mijlocul terenului. În paralel cu ehcipa de club, Lazăr joacă şi pentru Naţionala Under 19, iar aseară, fotbalistul a răspuns unei noi convocări, prezentîndu-se la lot, pentru o dublă amicală cu Danemarca, în deplasare.

S-a certat la final

Prin înfrîngere suferită în acest sezon a cam încins spiritele în tabăra gazdelor. Astfel, la finalul partidei, căpitanul Popa s-a luat la ceartă cu atacantul Mediop şi au fost cu greu despărţiţi de staff. Căpitanul i-a reproşat coechipierului ratarea din final, cînd putea egala, iar jucătorul de culoare se pare că nu a acceptat criticele, răspunzîndu-i acestuia.

Liga a III-a: Egal pentru Bradu, înfrîngere pentru Mioveni II

Echipele argeşene din Liga a III-a nu au obţinut decît un punct în etapa a 6-a a Ligii a III-a. Astfel, Atletic Bradu a remizat, 2-2, în deplasarea de la Aninoasa, după ce echipa alb-verde a condus cu 2-0 prin golurile lui Preda şi Golba (minutele 7 şi 10). Gazdele au redus din diferenţă în prima repriză, după care au egalat imediat după pauză. În schimb, CS Mioveni II a suferit o nouă înfrîngere la scor, 1-4, în deplasarea de la Roşiori. Golul de onoare al galben-verzilor a fost marcat, în prelungirile partidei, de Mormolea, din penalti.

Tenis de masă: Două victorii în prima zi de Cupa ETTU

Echipa de tenis de masă a CS Mioveni a disptuat, în acest weekend, în Belgia, primul tur al Cupei ETTU. După prima zi de concurs, Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş au avut victorii şi o înfrîngere, urmînd ca aseară să dispute meciul decisiv, contra spaniolilor de la DKV Borges. În prima partidă, CS Mioveni a învins cu 3-1 pe Vincios din Spania, apoi a pierdut în faţa gazdelor de la Vedrinamur cu 3-2, pentru ca în ultimul meci al zilei să învingă echipa rusă UMMC Elem cu 3-1.

Baschet: Victorie importantă în Cupa României

Baschetbaliştii de la BCMU FC Argeş au învins, sîmbătă seară, pe BC Mureş Tîrgu Mureş, cu scorul de 72-63, în prima manşă a primului tur din Cupa României şi are prima şansă de calificarea la turneul final al acestei întreceri. Partida disputată la Sala Sporturilor din Trivale a fost una destul de spectaculoasă, cu răsturnări de situaţie pe tabela de marcaj. Argeşenii au încheiat partida cu un avans de 9 lungimi şi aşteaptă încrezători returul de mîine, de la ora 18, de la Tîrgu Mureş. Returul va fi transmis în direct de către Digisport.