Curierul Zilei - Programul preliminariilor CM 2018
PRIMA PAGINA
 

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end    

 
Programul preliminariilor CM 2018 Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 07 octombrie 2017


Programul preliminariilor CM 2018

 
Grupa A
l 7 octombrie 2017: Suedia - Luxemburg (ora 19.00), Belarus - Olanda, Bulgaria - Franţa (ora 21.45)
l 10 octombrie 2017: Franţa - Belarus, Luxemburg - Bulgaria, Olanda - Suedia (ora 21:45) CLASAMENT
1. Franţa                       8 5 2 1 15-5  17
2. Suedia                      8 5 1 2 18-7  16
3. Olanda                     8 4 1 3 16-11 13
4. Bulgaria                    8 4 0 4 13-17 12
5. Luxemburg                8 1 2 5 7-17   5
6. Belarus                     8 1 2 5 4-17   5
Grupa B
l  7 octombrie 2017: Feroe - Letonia (ora 19.00), Andorra - Portugalia, Elveţia - Ungaria (ora 21.45)
l 10 octombrie 2017: Ungaria - Feroe, Letonia - Andorra, Portugalia - Elveţia (ora 21:45)
CLASAMENT
1. Elveţia                      8 8 0 0 18-3   24
2. Portugalia                 8 7 0 1 28-4   21
3. Ungaria                    8 3 1 4 11-9   10
4. Feroe                       8 2 2 4 4-15    8
5. Andorra                    8 1 1 6 2-17    4
6. Letonia                     8 1 0 7 3-18    3
Grupa C
l 5 octombrie 2017: Azerbaijan - Cehia 1-2 (Ismayilov 55-pen. / Kopic 35, Barák 66), Irlanda de Nord - Germania 1-3 (Magennis 90+3 / Rudy 2, Wagner 21, Kimmich 86), San Marino - Norvegia 0-8 (Henriksen 8, King 14-pen., 17, Elyounoussi 39, 48, 68, Selnæs 58, Linnes 86)
l 8 octombrie 2017: Cehia - San Marino, Germania - Azerbaijan, Norvegia - Irlanda de Nord (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Germania                 9 9 0 0 38-3    27
2. Irlanda de Nord         9 6 1 2 17-5   19
3. Cehia                       9 3 3 3 12-10 12
4. Norvegia                  9 3 1 5 16-16 10
5. Azerbaijan               9 3 1 5 9-14   10
6. San Marino              9 0 0 9 2-46    0
Grupa D
l  6 octombrie 2017: Georgia - Ţara Galilor (ora 19.00), Austria - Serbia, Irlanda - Moldova (ora 21.45)
l  9 octombrie 2017: Moldova - Austria, Serbia - Georgia, Ţara Galilor - Irlanda (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Serbia                    8 5 3 0 17-7  18
2. Irlanda                   8 3 4 1 9-6    13
3. Ţara Galilor            8 3 5 0 12-5  14
4. Austria                   8 2 3 3 10-10  9
5. Georgia                 8 0 5 3 8-12    5
6. Moldova                8 0 2 6 4-20    2
Grupa F
l  5 octombrie 2017: Anglia - Slovenia 1-0 (Kane 90+4), Malta - Lituania 1-1 (Agius 23 / Slivka 53), Scoţia - Slovacia 1-0 (Škrtel 89-autogol)
l  8 octombrie 2017: Lituania - Anglia, Slovacia - Malta, Slovenia - Scoţia (ora 19.00)
CLASAMENT
1. Anglia                   9 7 2 0 17-3   23
2. Scoţia                   9 5 2 2 15-10 17
3. Slovacia                9 5 0 4 14-7  15
4. Slovenia                9 4 2 3 10-5  14
5. Lituania                 9 1 3 5 7-19   6
6. Malta                     8 0 1 8 3-22   1
Grupa G
l  6 octombrie 2017: Italia - Macedonia, Liechtenstein - Israel, Spania - Albania (ora 21.45)
l  9 octombrie 2017: Albania - Italia, Macedonia - Liechtenstein, Israel - Spania (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Spania                 8 7 1 0 32-3 22
2. Italia                    8 6 1 1 19-7 19
3. Albania                8 4 1 3 10-9 13
4. Israel                   8 3 0 5 9-14 9
5. Macedonia          8 2 1 5 10-14 7
6. Liechtenstein       8 0 0 8 1-34   0
Grupa H
l  7 octombrie 2017: Gibraltar - Estonia, Bosnia-Herţegovina - Belgia (ora 19.00), Cipru - Grecia (ora 21.45)
l 10 octombrie 2017: Grecia - Gibraltar, Belgia - Cipru, Estonia - Bosnia-Herţegovina (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Belgia                      8 7 1 0 35-3 22
2. Grecia                     8 3 4 1 11-5 13
3. Bosnia-Herţegovina 8 4 2 2 19-8 14
4. Cipru                      8 3 1 4 8-12 10
5. Estonia                   8 2 2 4 6-17 8
6. Gibraltar                 8 0 0 8 3-37 0
Grupa I
l  6 octombrie 2017: Croaţia - Finlanda, Turcia - Islanda, Kosovo - Ucraina (ora 21:45)
l  9 octombrie 2017: Islanda - Kosovo, Finlanda - Turcia, Ucraina - Croaţia (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Croaţia                   8 5 1 2 12-3 16
2. Islanda                   8 5 1 2 11-7 16
3. Turcia                     8 4 2 2 12-8 14
4. Ucraina                  8 4 2 2 11-7 14
5. Finlanda                 8 2 1 5 6-10  7
6. Kosovo                   8 0 1 7 3-20  1T
Grupa E
l  5 octombrie 2017: Armenia - Polonia 1-6 (Hambartsumyan 39 / Grosicki 2, Lewandowski 18, 25, 64, Błaszczykowski 58, Wolski 89), Muntenegru - Danemarca 0-1 (Eriksen 16), România - Kazahstan 3-1 (Budescu 33, 38-pen., Keșerü 73 / Turysbek 82)
l 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19.00)
CLASAMENT
1. Polonia    9    7    1    1    24-12    22
2. Danemarca    9    6    1    2    19-7    19
3. Muntenegru    9    5    1    3    18-8    16
4. ROMÂNIA    9    3    3    3    11-9    12
5. Armenia    9    2    0    7    9-25    6
6. Kazahstan    9    0    2    7    5-25    2

România - Kazahstan 3-1 (2-0)
Au marcat: Constantin Budescu (33, 38 - penalty), Claudiu Keserü (73), respectiv Baurijan Turisbek (82).
Ploieşti, stadionul Ilie Oană: 11.000 spec­tatori
l România: Tătăruşanu - Benzar, Chiricheş (căpitan), Grigore, Ganea - Pintilii (Hoban, 70), Răzvan Marin - Chipciu, Budescu (Ioniţă II, 80), Grozav - Andone (Keserü, 66). Selecţioner: Cosmin Contra.
l Kazahstan: Pokatilov - Beisebekov, Malîi, Ahmetov, Dmitrenko, Suiumbaev - Taghi­berghen (Turisbek, 65) - Kuat (căpitan), Darabaev, Nurgaliev (Hijnicenko, 46) - Murtazaev (Şciotkin, 58). Selecţioner: Aleksandr Borodiuk.
 S.Mihai

Vizualizari: 1065

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---





































Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info