Curierul Zilei - Programul preliminariilor CM 2018
PRIMA PAGINA
 

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo    

 
Programul preliminariilor CM 2018 Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 10 octombrie 2017


Programul preliminariilor CM 2018

 
Grupa A
l Suedia - Luxemburg 8-0, Belarus - Olanda 1-3, Bulgaria - Franţa 0-1
l 10 octombrie 2017: Franţa - Belarus, Luxemburg - Bulgaria, Olanda - Suedia (ora 21:45)
CLASAMENT
1. Franţa                       9 6 2 1 16-5  20
2. Suedia                      9 6 1 2 26-7  19
3. Olanda                     9 5 1 3 19-12 16
4. Bulgaria                    9 4 0 5 13-18 12
6. Belarus                     9 1 2 6 5-20   5
5. Luxemburg                9 1 2 6 7-25   5
Grupa B
l  Feroe - Letonia 0-0,  Andorra - Portugalia 0-2, Elveţia - Ungaria 5-2
l 10 octombrie 2017: Ungaria - Feroe, Letonia - Andorra, Portugalia - Elveţia (ora 21:45)
CLASAMENT
1. Elveţia                      9  9 0 0  23-5   27
2. Portugalia                 9  8 0 1  30-4   24
3. Ungaria                    9  3 1 5 13-14   10
4. Feroe                       9  2 3 4  4-15    9
6. Letonia                     9 1 1 7   3-18    4
5. Andorra                    9 1 1 7   2-19    4
Grupa C
l 5 octombrie 2017: Azerbaijan - Cehia 1-2 (Ismayilov 55-pen. / Kopic 35, Barák 66), Irlanda de Nord - Germania 1-3 (Magennis 90+3 / Rudy 2, Wagner 21, Kimmich 86), San Marino - Norvegia 0-8 (Henriksen 8, King 14-pen., 17, Elyounoussi 39, 48, 68, Selnæs 58, Linnes 86)
l Cehia - San Marino 5-0, Germania - Azerbaijan 5-1, Norvegia - Irlanda de Nord 1-0
CLASAMENT
1. Germania                   10 10 0 0 43-4   30
2. Irlanda de Nord        10  6  1 3 17-6   19
3. Cehia                      10  4  3 3 17-10 15
4. Norvegia                 10  4  1 5 17-16  13
5. Azerbaijan               10  3  1 6 10-17   10
6. San Marino             10  0  0 10 2-51    0
Grupa D
l  Georgia - Ţara Galilor 0-1, Austria - Serbia 3-2, Irlanda - Moldova 2-0
l  9 octombrie 2017: Moldova - Austria, Serbia - Georgia, Ţara Galilor - Irlanda (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Serbia                    9 5 3 1  19-10   18
2. Ţara Galilor            9 4 5 0   13-5    17
3. Irlanda                   9 4 4 1   11-6    16
4. Austria                   9 3 3 3   13-12  12
5. Georgia                 9 0 5 4    8-13     5
6. Moldova                9 0 2 7    4-22     2
Grupa F
l  5 octombrie 2017: Anglia - Slovenia 1-0 (Kane 90+4), Malta - Lituania 1-1 (Agius 23 / Slivka 53), Scoţia - Slovacia 1-0 (Škrtel 89-autogol)
l Lituania - Anglia 0-1, Slovacia - Malta
3-0, Slovenia - Scoţia 2-2
CLASAMENT
1. Anglia                   10 8 2 0    18-3    26
2. Slovacia                10 6 0 4    17-7    18
3. Scoţia                      10 5 3 2   17-12    18
4. Slovenia                10 4 3 3   12-7    15
5. Lituania                 10 1 3 6    7-20     6
6. Malta                     10 0 1 9   3-25     1
Grupa G
l Italia - Macedonia 1-1, Liechtenstein - Israel 0-1, Spania - Albania 3-0
l  9 octombrie 2017: Albania - Italia, Macedonia - Liechtenstein, Israel - Spania (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Spania                 9 8 1 0   35-3     25
2. Italia                    9 6 2 1   20-8     20
3. Albania                9 4 1 4   10-12   13
4. Israel                   9 4 0 5   10-14   12
5. Macedonia          9 2 2 5    11-15    8
6. Liechtenstein       9 0 0 8      1-3     5  
Grupa H
l Gibraltar - Estonia 0-6, Bosnia-Herţegovina - Belgia 3-4, Cipru - Grecia 1-2
l 10 octombrie 2017: Grecia - Gibraltar, Belgia - Cipru, Estonia - Bosnia-Herţegovina (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Belgia                      9 8 1 0 39-6   25
2. Grecia                     9 4 4 1 13-6   16
3. Bosnia-Herţegovina 9 4 2 3 22-12 14
4. Estonia                   9 3 2 4 14-17 11
5. Cipru                      9 3 1 5 9-14   10
6. Gibraltar                 9 0 0 9 3-43    0
Grupa I
l  Croaţia - Finlanda 1-1, Turcia - Islanda 0-3, Kosovo - Ucraina 0-2
l  9 octombrie 2017: Islanda - Kosovo, Finlanda - Turcia, Ucraina - Croaţia (ora 21.45)
CLASAMENT
1. Islanda                   9 6 1 2 14-7    19
2. Croaţia                   9 5 2 2 13-4    17
3. Ucraina                  9 5 2 2 13-7    17
4. Turcia                     9 4 2 3 12-11 14
5. Finlanda                 9 2 2 5 7-11     8
6. Kosovo                   9 0 1 8 3-22     1
Grupaj realizat de S. Mihai

Vizualizari: 1102

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info