Curierul Zilei - Alte ştiri pe scurt

*** Sfinţii zilei      *** RATATOUILLE:TI      *** Noroc în dragoste şi rost de bani!     *** PASTILA de UMOR      *** Evenimente 11 decembrie de-a lungul vremii     *** Atelier de reciclare    *** Expoziţia „Mergînd după rază”     *** „Vienna Classic Christmas” la Piteşti      *** Viaţa prin ochi de copil    *** Seară de operă, operetă şi balet      *** Ajutor pentru veteranii de război     *** Firmele plătite să facă angajări     *** Cum se stabileşte rezidenţa fiscală     *** „Cel mai frumos copil din Argeş“!     *** 13 şoferi lăsaţi pietoni     *** Răpus de alcool, a căzut în stradă     *** Protest spontan la uzina Dacia     *** Doi morţi şi trei răniţi grav     *** Minor prins la volan dus în arest!      *** Condamnare cu suspendare pentru trafic de droguri     *** Ultimul meci din 2018     *** Buhăescu, în topul golgheterilor!     *** Tony Bishop, indisponibil mai multe etape!     *** Aproape de podium!     *** Liga 1 - Etapa 19     *** Performanţe la Cupa Moş Nicolae la înot     *** Cele mai bune rezultate obţinute la Cupa Moş Nicolae 2018      *** 10 goluri într-un meci!

Alte ştiri pe scurt Imprimare E-mail
luni, 16 octombrie 2017

Alte ştiri pe scurt

Derbiul CS Mioveni - FC Argeş se joacă sîmbătă, la ora 16

Etapa următoare a Ligii a II-a programează şi derbiul local dintre CS Mioveni şi FC Argeş. Partida a fost deja programată de televiziuni, urmînd să se joace sîmbăta viitoare, pe 21 octombrie, de la ora 16, la Mioveni, meciul fiind transmis de Digi Sport 1.

Înfrîngere şi remiză în Liga a III-a

Cele două echipe argeşene din Liga a III-a nu au obţinut decît un punct în acest weekend. Astfel, CS Mioveni II a pierdut cu 1-0, în deplasarea de la CS Tunari, golul fiind primit în repriza a doua. În schimb, Atletic Bradu a reuşit o remiză, în deplasarea de la Moreni, partida terminîndu-se 0-0.

Lazăr, cu mîna în ghips

Rareş Lazăr a avut ghinion în partida de la Brăila, alegîndu-se cu o fractură la degetul mare, de la mîna stîngă. Mijlocaşul a fost călcat pe mînă de un adversar şi a primit imediat îngrijiri medicale de la doctori. Pînă la urmă, Lazăr a fost dus în Ambulanţă, iar apoi a ajuns la spital cu o a doua Salvare venită la stadion, acolo unde doctorii i-au pus imediat degetul în ghips. Lazăr a revenit la stadion la finalul partidei şi s-a alăturat echipei, iar acum aşteaptă verdictul dacă poate juca în următoarea perioadă sau nu.

Ivan, probleme la genunchi

Şi un al doilea junior din echipă a avut probleme medicale la Brăila, Sebastian Ivan. Vîrful s-a accidentat şi el în finalul primei reprize, la genunchi, nemaiputînd continua jocul şi solicitînd schimbare. Aceasta nu a mai fost însă făcută şi ultimele două minute ale primei reprize s-au jucat cu un om mai puţin. După pauză însă, Pirtea a fost cel care i-a luat locul lui Ivan.
Volei

A doua victorie

Voleibalistele de la FC Argeş merg ceas în acest tur de campionat. Echipa pregătită de Cristina Zanfir şi Ionela Davidescu a obţinut, sîmbătă, a doua victorie din tot atîtea partide jucate din acest tur de campionat. Piteştencele au învins cu 3-1 la seturi pe CNUE Medicina Tîrgu Mureş. Piteştencele au pierdut primul set cu 19-25, după care au avut o revenire de senzaţie, reuşind să le cîştige pe următoarele trei cu 25-15, 25-22 şi 25-22. În urma acestui rezultat, FC Argeş ocupă 2, cu 6 puncte, la egalitate cu Poli Timişoara şi Transilvania Braşov.
Handbal

Aproape de podium

Secţia de handbal a clubului FC Argeş a obţinut o nouă victorie în campionat. Echipa pregătită de Paul Mihăilă şi Victor Neagu a învins la o diferenţă de şase goluri, scor 40-34, pe ACS Crişul Chişineu Cris. Confruntarea cu ardelencele a fost una destul de echilibrată, iar la pauză, piteştencele au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri. După pauză, alb-violetele au reuşit să se desprindă decisiv pe tabelă. În urma acestui succes, FC Argeş a urcat pe locul 4 în clasament, cu cele 10 puncte acumulate în aceste 5 etape. Alb-violetele sînt la doar două puncte de liderul CS Minaur Baia Mare, care are însă cu un meci mai puţin.
Futsal

CSU Piteşti organizează selecţie

CSU Piteşti va organiza, astăzi, de la ora 15, la Sala Sporturilor din Piteşti, o selecţie pentru completarea lotului cu care clubul sportiv universitar va aborda Campionatul Naţional de Futsal pentru tineret. La această selecţie pot participa toţi jucătorii legitimaţi şi nelegitimaţi, născuţi între anii 1997-2003, iar cei care vor corespunde cerinţelor profesorului Gabriel Trandafirescu vor evolua pentru gruparea argeşeană în noul sezon. Cei care doresc să participe la acest trial trebuie să vină îmbrăcaţi în echipament sportiv. Participarea la această selecţie se va face pe propria răspundere din punct de vedere medical.