Curierul Zilei - Alte ştiri pe scurt

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end

Alte ştiri pe scurt Imprimare E-mail
sâmbătă, 04 noiembrie 2017

Alte ştiri pe scurt

Punct preţios cu Alexandria

Atletic Bradu a reuşit, ieri după-amiază, să obţină un rezultat bun împotriva unei candidate la promovare din această serie. Alb-verzii au terminat la egalitate, 1-1, confruntarea de pe proriul teren cu FCM Alexandria, ocupanta locului secund. Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 6 prin Eduard Sîrbu, iar Bradu a restabilit egalitatea pînă la pauză prin Alexandru Preda. În urma acestui rezultat, alb-verzii au acumulat 14 puncte şi au urcat pe locul 5.

Nici o şansă cu liderul

CS Mioveni II nu a avut nici o şansă în confruntarea de pe propriul teren cu liderul seriei Petrolul Ploieşti. Lupii galbeni s-au impus cu 3-0, reuşind să-şi consolideze poziţia de lider al clasamentului, cu 4 puncte avans faţă de FCM Alexandria, ocupanta locului secund. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 27, prin Arnăutu, iar după-pauză, au mai punctat de două ori prin Nini Popescu. În urma acestui eşec, galben-verzii au rămas pe penultimul loc cu cele 6 puncte acumulate în 11 etape.

Partidă importantă pentru handbalistele lui Huţupan

Echipa de handbal a CS Dacia Mioveni 2012, antrenată de Luminiţa Huţupan - Dinu, va juca, astăzi, de la ora 14.00, cu ACS Olimpic Tg. Mureş. Partida se anunţă una foarte grea, adversarele argeşencelor fiind deosebit de puternice. Meciul se va juca în Sala Sporturilor Trivale din Piteşti, iar intrarea pentru spectatori va fi liberă.

Fotbal

După puncte la Baloteşti

FC Argeş vrea să cunoască din nou gustul victoriei după o serie de cinci egaluri consecutive. Echipa pregătită de Iordan Eftimie va întîlni, astăzi, de la ora 11, în deplasare, pe CS Baloteşti, un adversar accesibil la prima vedere. Piteştenii au nevoie de victorie ca de aer şi speră să o obţină în această deplasare. Meciul cu ilfovenii este unul de totul sau nimic pentru gruparea din Trivale şi contează pentru runda cu numărul 15 a acestei ediţii de campionat. FC Argeş ocupă locul 9 în clasament, cu cele 19 puncte acumulate, în timp ce formaţia CS Baloteşti se situează pe locul 18, cu cele 11 puncte strînse pînă acum.

Grecu, absent

Robert Grecu, mijlocaşul echipei FC Argeş, nu va putea evolua în confruntarea de astăzi, din deplasare, cu CS Baloteşti. Fotbalistul alb-violet a fost eliminat la partida din etapa trecută, cu AFC Hermannstadt, după ce a încasat două cartonaşe galbene în 20 de minute. Fotbalistul alb-violet va reveni pe teren la meciul de la mijlocul săptămînii viitoare, cînd FC Argeş va juca, acasă, cu CS Afumaţi.