Curierul Zilei - Învinşi de un adversar modest!

*** Trivale Fest la Piteşti      *** Gabriel Cazan şi-a lansat noua carte      *** Primarul vine la muncă pe bicicletă      *** A crescut producţia la Dacia      *** 260 de vehicule, pentru pompierii români      *** „Misiune îndeplinită!”     *** Chinezi prinşi muncind la negru     *** Agresor sexual, în arest la domiciliu     *** S-a aruncat de la etajul V     *** Bătut de un poliţist pe motocicletă     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** „Mergem să cîştigăm la Timişoara!“     *** Chindia - CFR, la Mioveni, în Cupă     *** România a urcat pe locul 27     *** Între 30 şi 90 lei biletele la meciul cu Serbia     *** Bishop a ajuns la Piteşti     *** Doar 4 partide vor fi televizate!     *** Victoria îi urcă pe podium!     *** Negocieri cu doi jucători     *** Năstăsie: „Mergem la Bacău să cîştigăm“

Învinşi de un adversar modest! Imprimare E-mail
luni, 06 noiembrie 2017

Rezultat sub aşteptări cu ilfovenii

Învinşi de un adversar modest!

CS Baloteşti - FC Argeş 1-0 (1-0)

FC Argeş nu a obţinut nici măcar un punct din deplasarea de sîmbătă, de la CS Baloteşti, una dintre formaţiile care se luptă pentru evitarea retrogradării. Echipa pregătită de Iordan Eftimie a pierdut cu 1-0, la capătul unui meci destul de modest.

Unicul gol al partidei a fost reuşit în minutul 12 de către Eugen Nica, chiar la prima ocazie notabilă a gazdelor. Atacantul ilfovean a reuşit să se desprindă din marcajul lui George Cotigă şi a trimis cu capul în plasă. Alb-violeţii au început destul de bine partida şi au avut şansa de a deschide scorul, însă şutul lui Şerban de la 25 m s-a oprit în bară. După primirea golului, argeşenii au încercat să restabilească egalitatea pînă la pauză, însă şuturile lui Năstăsie şi Ionuţ Şerban nu i-au pus mari probleme lui Alexandru Iordan. Fundaşul central Bogdan Vişa a avut şi el o mare ocazie de a egala situaţia pe tabelă, însă lovitura sa de cap din cîţiva metri nu a prins cadrul porţii. După revenirea de la cabine, alb-violeţii au încercat să marcheze golul egalizator, însă ocaziile de gol pe care şi le-au creat au fost destul de puţine. Cea mai mare a venit în minutele de prelungire ale partidei, însă Alin Popa, din interiorul careului mic, a trimis peste poartă. În urma acestui eşec, FC Argeş a coborît pe locul 10 cu cele 19 puncte acumulate în 15 runde. Piteştenii sînt la doar 3 puncte distanţă de locul 16, primul retrogradabil ocupat în acest moment de Pandurii Tîrgu Jiu.
CS Baloteşti: Iordan - Mirescu, Marciuc, Flămînzeanu, Neagu - Ion Nicolae (min. 80 Pătraşcu), Gojnea, Coman, Ioniţă (min. 76 Paraschiv)- Hurdubei (min. 68 Răuţă), Nica. Antrenor interimar: Emil Stanca.
FC Argeş: Grecu - Tofan, Cotigă, Vişa (min. 61 Cătălin Stan), Şerbănică - Panait, Raul Costin (min.63 Nilă), Şerban, Cruceru - Năstăsie (min.77 Alin Popa), Buhăescu. Antrenor: Iordan Eftimie.
Arbitri: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova), Ionuţ Babadac (Alexandria), Doru Zamfir (Slatina).
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Mircea Bucur (Tîrgu Mureş).
Cartonaşe galbene: Răuţă/Cotigă, Vişa.
Cartonaşe roşii: Răuţă min. 90

Filmul meciului:
Min. 8: Şerban trimite în bară de la 25 m, balonul ajunge la Cruceru, care din interiorul careului trage în plasa laterală.
Min. 12: 1-0 - Nica trimite cu capul în plasă din 6 m în urma unei centrări de pe stînga a lui Hurdubei.
Min. 20: Năstăsie trage de la 25 m pe lîngă poartă.
Min. 25: Şutul-centrate al lui Ionuţ Şerban de la 10 m, lateral dreapta, este reţinut de Iordan.
Min. 27: Şerban trimite în braţele portarului de la 20 m.
Min. 29: Năstăsie şutează în forţă din interiorul careului, însă Iordan respinge în corner.
Min. 32: Năstăsie trage în zid din lovitură liberă de la 20 m.
Min. 38: Vişa reia cu capul pe lîngă poartă din 3 m în urma unei lovituri de colţ de pe dreapta.
Min. 46: Tofan şutează de la 20 m pe lîngă poartă.
Min. 52: Nica este blocat în momentul şutului de Şerbănică.
Min. 56: Buhăescu reia peste poartă din interiorul careului.
Min. 90+2: Alin Popa are şansa egalării însă trimite peste poartă din 6 m!