Curierul Zilei - Neagoe, aşteptat să semneze
PRIMA PAGINA

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea    

 
Neagoe, aşteptat să semneze Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 08 noiembrie 2017

Galben-verzii au schimbat banca tehnică

Neagoe, aşteptat să semneze

 

Chiar dacă nu a semnat deocamdată contractul, Eugen Neagoe va fi mai mult ca sigur noul antrenor al CS Mioveni, acesta conducînd, ieri dimineaţă, antrenamentul galben-verde. Neagoe i-a luat locul lui Gică Mihali, la ale cărui servicii se renunţase luni seara. Noul antrenor va avea aceleaşi obiectiv, şi anume clasarea pe un loc cît mai sus în actualul campionat.   


Înfrîngerea de sîmbătă, de acasă, cu Metaloglobus, i-a fost fatală lui Gică Mihali. Coroborată cu eşecul de săptămîna trecută de la Chindia şi jocul mai slab făcut de echipă în ultima perioadă, în ciuda faptului că rezultate au fost, s-a luat decizia înlocuirii antrenorului principal. Conducerea s-a mişcat repede şi a ajuns la o înţelegere cu Eugen Neagoe pentru  a prelua postul de principal la Mioveni, iar ieri dimineaţă, acesta a condus deja primul său antrenament cu argeşenii. Şedinţa de pregătire a avut loc la Grupul Şcolar Colibaşi şi, în prealabil, conducerea clubului, Dumitru Olteanu şi Constantin Stancu, l-a prezentat pe antrenor echipei. Neagoe urmează să colaboreze la Mioveni cu Mihai Olteanu - antrenor secund, Iulian Ilie - antrenor cu portarii şi Marius Dima - preparator fizic.
Neagoe nu a semnat deocamdată contractul cu echipa galben-verde, urmînd cel mai probail să o facă după meciul de astăzi, din deplasare, de la Clinceni, partidă la care tehnicianul şi preparatorul fizic vor asista.
Decizia schimbării antrenorului a fost anunţată ieri, oficial, şi de clubul galben-verde, printr-un comunicat:
„Eugen Neagoe, aşteptat să semneze cu echipa noastră.
Clubul nostru s-a despărţit, luni seara, de antrenorul echipei de fotbal Gheorghe Mihali, cel care ocupase acest post după plecarea lui Adrian Mihalcea. Conducerea clubului îi mulţumeşte tehnicianului pentru colaborare şi pentru munca depusă şi îi urează mult succes în continuare.
Conducerea clubului a purtat, în aceste zile discuţii, cu tehnicianul Eugen Neagoe, care, ieri, a şi condus antrenamentul echipei, iar în zilele următoare, este aşteptat să semneze contractul. Dacă înţelegerea va fi perfectată, acesta va fi ajutat de Mihai Olteanu - antrenor secund, Iulian Ilie - antrenor cu portarii şi Marius Dima - preparator fizic“.
Rezultatele lui Mihali
Mihali a condus CS Mioveni în opt meciuri, atît de campionat, cît şi de cupă. În timp regulamentar de joc a obţinut două victorii, patru egaluri (două transformate în victorii în urma loviturilor de departajare) şi două înfrîngeri.
Rezultate înregistrate de CS Mioveni cu Gheorghe Mihali antrenor:
l Etapa 10: Ripensia - CS Mioveni 0-1
lTurul 4 Cupă: ACS Şirineasa - CS Mioveni 1-1,  2-4 d.l.d.
l Etapa 11: CS Mioveni - ASA Tîrgu Mureş 2-1
l Etapa 12: Dacia Unirea Brăila - CS
Mioveni 2-2
l Etapa 13: CS Mioveni - FC Argeş 0-0
l 16-imi Cupă: Petrolul - CS Mioveni 1-1,
3-4 d.l.d.
l Etapa 14: Chindia Tîrgovişte - CS
Mioveni 3-0
l Etapa 15: CS Mioveni - Metaloglobus  0-1
Al patrulea antrenor
În acest sezon, CS Mioveni i-a avut antrenori pe Florin Marin (etapele 1-6), Adrian Mihalcea (7-9), respectiv Gheorghe Mihali (10-15). Eugen Neagoe este al patrulea antrenor al echipei galben-verde.
Ultima oară la Iaşi
Eugen Neagoe a antrenat în cariera sa pînă acum 8 echipe, în timp ce la echipa naţională a fost secundul lui Piţurcă. Tehnicianul şi-a încheiat cariera de jucător în 2003, la Extensiv Craiova, pînă atunci mai jucînd la U Craiova, Farul, Vasas Budapesta, Ferencvaros, Alki Larnaca, Omonia Nicosia, Veria şi Dinamo. A evoluat în 165 de meciuri în prima divizie, marcînd 35 de goluri. A cucerit ca jucător în două rînduri Cupa României. n
Cariera de antrenor
a lui Neagoe:
2005 - Universitatea Craiova
2006-2008 - Pandurii Tîrgu Jiu
2009 - FC Drobeta Turnu Severin
2009 - ASIL Lyssi
2009 - Universitatea Craiova
2010 - Steaua Bucureşti
2010 - Universitatea Craiova
2011 - România (secund)
2016 - 2017 FCM Politehnica Iaşi
S.Mihai

Vizualizari: 1249

Comentarii (1)
Scris de Gogu in 08-11-2017 08:16 - Vizitator
 
 
Primary asta la fel ca la Pitesti isi bat joc de antrenori,jucatori etc.obiectivul lot este politics Sa die clar.Compromit in functii de conducere oameni de valoare , antrenori iar ei au un obiectiv clar POLITICA.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info