Curierul Zilei - Au condus, dar au pierdut

*** Hoţ filmat cînd fura dintr-un centru pentru copii     *** Un medic şi-a transformat maşina-n tomberon!     *** Detenţia la domiciliu, neconstituţională!     *** Delict pe insula Caprelor!     *** „O creatură delicată” şi „Scurtcircuit”, la Cinema Bucureşti     *** Academicianul Gheorghe Păun vorbeşte despre globalizare     *** Chinezii, interesaţi de domeniul agro-alimentar din Argeş      *** Afacerile din comerţ, în creştere     *** Spionaţi de adversari     *** Culisele meciului FC Argeş - U Cluj     *** La doar 1 punct de podium!     *** „Diferenţa trebuia să fie mult mai mare!“     *** „N-am găsit soluţii să desfacem apărarea“     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** „Am crezut în echipă, de la început!“     *** Unirea Bascov, pe locul 4     *** Codin şi Preda au adus primul punct al lui Bradu     *** 24 de goluri, 7 penaltiuri, o eliminare

Au condus, dar au pierdut Imprimare E-mail
joi, 09 noiembrie 2017

Liga a II-a, etapa 16: Academica Clinceni - CS Mioveni 3-1 (0-1)

Au condus, dar au pierdut

CS Mioveni a pierdut, ieri după-amiază, a treia partidă consecutiv, fiind învinsă cu  3-1, în deplasarea de la Clinceni. Galben-verzii au condus la pauză cu 1-0, însă în repriza secundă nu au putut ţine de rezultat.

Meciul de la Clinceni nu a fost deloc unul spectaculos cu foarte multe faze de poartă, iar fiecare echipă a fructificat ocaziile pe care le-a avut. Prima fază notabila a primei reprize a adus şi golul Mioveniului, în minutul 37. Florescu a insistat bine la un atac pe dreapta, şi-a depăşit adversarii şi din colţul careului, de pe dreapta, a pasat în centru, unde, la 16 m, Rădescu a preluat şi, din întoarcere, a şutat plasat, în coltul din dreapta portarului, mingea lovind mai întîi bara si apoi intrînd în poartă. La următoarea fază de poartă, 3 minute mai tîrziu, după un contraatac pe stînga, mingea ajunge în centru la Drăghici care trage din prima la semiînălţime, iar mingea loveşte bara porţii aparate la acest meci de Preda. La pauză a fost 0-1, iar premisele erau bune pentru argeşeni, însa, în repriza a doua, lucrurile au luat o întorsătură nefavorabilă pentru ei. În minutul 55, Gliga egalează după o lovitură liberă de pe dreapta bătută la colţul lung, mijlocaşul scăpînd de marcajul lui Ichim şi reluînd cu capul, de la limita cornerului printre bară si portar, iar mingea intrînd în plasă. 4 minute mai tîrziu, Academica preia conducerea pe  tabelă. Gazdele a­runcă o nouă minge în careu, în centru, Ichim face un marcaj larg, un adversar preia, iar Constantinescu şutează din întoarcere pe jos pe lîngă portar şi înscrie. În minutul 74, Clinceniul închide partida cu un nou gol, de data aceasta din penalti. Matei este faultat în careu de Ivan, iar Barbu marchează din 11 m şi stabileste scorul final. CS Mioveni a fost condusă de pe bancă la acest meci de Mihai Olteanu, în timp ce Eugen Neagoe, antrenorul ofertat de club, a urmărit partida din tribună.