Curierul Zilei - Programul optimilor

*** Cozile de topor din pădurea românească     *** 8 miniştri noi şi un nou vicepremier     *** Avem stocuri de antiderapant     *** PASTILA de UMOR      *** „Un secol de muzică tradiţională românească”     *** Workshop pentru formarea profesională      *** Autorităţile din Mioveni pregătite pentru iarnă      *** Incendiu la Vlădeşti     *** Crimă, la un pahar de ţuică!     *** Spărgătorii de la Primăria Leordeni, prinşi!     *** Prima zăpadă a venit cu accidente şi evenimente     *** Bărbat paralizat, scos din incendiu     *** Spaniolii preferă familii de români, căpşunari!     *** Următorul meci al Mioveniului, vineri la 17:00     *** „Nu putem rata obiectivul!“     *** Pelici: „Am întîlnit o echipă bună“     *** 4 medalii de bronz la Focşani     *** Pe frig, doar 20 de goluri     *** Raicu s-a oprit în turul 2      *** Meci crucial pentru tricolori     *** Show baschetbalistic la Piteşti!     *** „3 puncte foarte importante”     *** Popa: „Am pierdut pe greşeli individuale”

Programul optimilor Imprimare E-mail
miercuri, 29 noiembrie 2017

Programul optimilor:

Optimile Cupei României au început ieri, cu trei partide. În primul meci, una dintre cele două reprezentante ale Ligii a III-a, Unirea Slobozia, a fost eliminată de echipa de Liga I, Poli Iaşi, apoi, seara, s-au întîlnit adversara de sîmbătă a Mioveniului din campionat, CS Afumaţi şi Craiova, ultimul meci al zilei fiind cel dintre Botoşani şi Viitorul. Optimile continuă astăzi, cu meciul de la Mioveni şi apoi cu partida dintre a doua reprezentantă a Ligii a treia, U Cluj şi Dinamo. Mîine sînt programate alte trei meciuri, liderul ligii a II-a, Hermannstadt - Juventus (ultimul loc din Liga I), Chindia (locul 3 din Liga a II-a şi Astra Giurgiu) şi ACS Poli Timişoara cu FCSB.