Curierul Zilei - CS Dacia Mioveni - locul 2 la medalii pe echipe
PRIMA PAGINA
Fapt divers *** ️ S-a spînzurat după ce a rămas şomer     Fapt divers *** ️ Percheziţii la un hoţ din Leordeni!     Social *** ️Tot ce trebuie să ştiţi despre alegerile din 26 mai!     Fapt divers *** ️ Arestaţi pentru a fi predaţi autorităţilor franceze     Editorial *** ️ Gusturile şi voturile nu se discută!     Sport *** ️ CS Mioveni şi FC Argeş ştiu locurile pe care vor termina!     Social *** ️ Lucrările la giratoriul de pe DN 73, în grafic     Social *** ️ Pe lângă europarlamentare să votăm şi referendumul!     Social *** ️ A scăzut rata şomajului     Social *** ️ Sute de proiecte finanţate de Ministerul Dezvoltării     Social *** ️ Subvenţiile acordate au dus la performanţă     Social *** ️ Secţie de votare închisă din cauza lucrărilor    
 Publicitate pdf
CS Dacia Mioveni - locul 2 la medalii pe echipe Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 12 decembrie 2017

ÎNOT - Cupa Moş Nicolae

CS Dacia Mioveni - locul 2 la medalii pe echipe

 

Competiţia de sfîrşit de an dedicată sportivilor cu vîrste cuprinse între 6 ani şi pînă la categoria juniori a avut o participare numeroasă, cu 21 de cluburi din ţară şi o echipă din Republica Moldova.   

CS Dacia Mioveni a avut în competiţie 20 de sportivi legitimati, pregătiţi de Viorel Ciobanu şi Andrei Andreea, care au cîştigat medalii şi chiar cupe numeroase, în final, MIOVENI terminînd cupa pe locul 2, cu 81 de puncte.
Rezultate:
l Alexandru Luana
A treia performanţă la 9 ani feminin
3 medalii de bronz
50 m craul, spate şi fluture
l Mirea Ionuţ, 10 ani
O medalie de bronz
50 m bras
l Tuica Mario
Cea mai buna performantă la 11 ani masculin
Medalie de aur 50 m spate si fluture
Medalie de argint 50 m liber
Medalie de bronz 50 m bras
l Nae Adrian
A doua performanţă la 12 ani masculin
Medalie de aur 50 m liber
Medalii de argint 50 m fluture, spate şi bras
l Safcencu Delia
Cea mai buna performanţă la 12 ani feminin
Medalii de aur 50 m spate si fluture
Medalie de argint 50 m liber şi 50 m bras
l Nae Raisa
A doua performanţă la vîrsta 12 ani feminin
Medalie de aur în proba 50 m bras
Medalie de argint 50 m spate si 50 m fluture
Medalie de bronz 50 m liber
l Gubavu Alessia
A treia performanţă la vîrsta de 12 ani feminin
Medalie de aur la 50 m liber
Medalie de bronz la 50 m spate, bras şi fluture
l Diculescu Alexandra
A doua performanţă 13 ani feminin
Medalii de argint 50 m bras şi 50 m fluture
Medalii de bronz 50 m liber şi 50 m spate
l Mandruta Bianca
Medalie de argint 50 m liber
l Dutulescu Andrei
A treia performanţă la vîrsta de 14 ani
Medalie de aur 50 m bras
l Ilie Ioana
Cea mai bună performanţă la junioare
Medalii de aur 50 m bras si 50 m spate
Medalii de argint 50 m liber şi 50 m fluture
l Mitu Andra
A doua performanţă la junioare
Medalii de aur 50 m liber si 50 m fluture
Medalii de bronz 50 m spate şi 50 m bras
l Dragomir Alexandra
A treia performanţă la junioare
Medalie de argint 50 m spate
Medalie de bronz şi 50 m liber
l Voican Rareş
A treia performanţă la juniori
Medalie de argint 50 m bras.
S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 1326

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Marţi, 07.05.2019

--- 3.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info