Curierul Zilei - CS Mioveni şi-a premiat sportivii
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
CS Mioveni şi-a premiat sportivii
(0 voturi)
Thursday, 21 December 2017

Gală sportivă în oraşul constructorului auto

CS Mioveni şi-a premiat sportivii

 

Clubul Sportiv Mioveni şi-a premiat şi el, ieri, cei mai buni sportivi şi cele mai bune echipe, în cadrul unei gale speciale, organizată la Centrul Cultural Mioveni.    


Astfel, pe scenă au urcat sportivii care s-au remarcat în cadrul competiţiilor naţionale şi internaţionale din acest an, prin rezultate deosebite, care au adus clubului şi oraşului faimă şi respect. Titlul de „Sportvul Anului“ în cadrul CS Mioveni a fost obţinut de pugilistul Marius Dumitru - campion naţional la box, categoria 75 kg, iar titlul pentru cea mai bună echipă din cadrul CS Mioveni a fost acordat echipei de tenis de masă, campioană naţională en-titre, ajunsă în sferturile de finală a Cupei ETTU şi calificată la Campionatul Mondial de tenis de masă. Distincţii şi diplome au primit şi alţi sportvi de la secţiile de judo, box şi tenis de masă, care s-au remarcat în anul competiţional 2017, precum şi antrenorii lor.  La finalul festivităţii, toate grupele de copii şi juniori din cadrul secţiei de fotbal a CS Mioveni, precum şi copiii celorlalte secţii au primit cîte un pachet cu dulciuri de la Moş Crăciun.
Gala a început cu un speech al preşedintelui Consiliului Director al clubului, Dumitru Olteanu, şi altul al viceprimarului Aurel Costache. A continuat apoi cu o demonstraţie a copiilor campioni de la secţia de judo, după care a început premierea pe secţii. S-a început cu Judo, s-a continuat cu box şi tenis de masă şi s-a încheiat cu fotbal. În tot acest timp, au fost prezentaţi antrenorii de la fiecare secţie în parte şi s-au evidenţiat rezultatele sportivilor. La această gală au fost prezenţi alături de conducerea clubului mai mulţi consilieri locali din Mioveni, viceprimarul Aurel Costache, primarul Ion Georgescu, reprezentanţi ai CS Dacia Mioveni 2012, părinţi ai copiilor şi angajaţi ai clubului.
„A fost un an bun pentru clubul nostru, cu rezultate deosebite obţinute la tenis, judo, box, sporturi care au adus în prim plan sportivii clubului nostru. Am obţinut titlul naţional la box, titlul naţional la tenis şi la judo. Fotbalul este un capitol aparte, am avut şi momente bune şi mai puţin bune. Personal mă aşteptam mai mult. Mulţumesc pentru susţinere şi sper ca în 2018 să fiţi alături de noi“, Dumitru Olteanu - preşedinte CD
„Vă aduc şi eu mulţumiri din partea Consiliului Local pentru activitatea desfăşurată. Mulţumim echipelor şi sportivilor, pentru că au rezultate la nivel naţional. A fost un an bun şi acum sîntem la ora bilanţului. Ne bucurăm că munca depusă a dat rezultate. Dar, să nu uitaţi de carte, cei mici!“, Aurel Costache - viceprimar
„Le mulţumesc şi eu sportivilor şi antrenorilor, părinţilor care cred în sport pentru performanţele obţinute. Cred că festivitatea era mai frumoasă dacă şi secţia de fotbal, cu echipa mare şi echipa a doua, avea rezultate“, primar Ion Georgescu.
  S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1894

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net


Zi record

Marţi, 20.08.2019

--- 9.253 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info