Curierul Zilei - 4 victorii, două egaluri, o înfrîngere

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!

4 victorii, două egaluri, o înfrîngere Imprimare E-mail
miercuri, 03 ianuarie 2018

Liga a II-a: CS Mioveni - statistica primei părţi a campionatului

4 victorii, două egaluri, o înfrîngere

Cea mai bună perioadă a echipei a fost între etapele 7 şi 13

CS Mioveni a încheiat prima parte a sezonului 2017/2018 pe locul 9 al clasamentului, cu 27 de puncte adunate în urma a 21 de etape, 19 din tur şi două din retur. Încă de la începutul sezonului s-a anunţat reconstrucţia la echipă, iar acest lucru s-a început cu Florin Marin, antrenorul cu care, de altfel, echipa termina sezonul trecut. Finalul lui 2017 găseşte însă pe banca galben-verzilor pe Laurenţiu Roşu, tehnician care are şi el acelaşi obiectiv, dorindu-se în plus promovarea în sezonul următor.

Statistica primei părţi a sezonului este prezentată mai jos, datele  fiind adunate de arges-sport.ro. Din informaţiile prezentate riese clar parcursul echipei de pînă acum, cu suişurile şi coborîşurile avute în toată această perioadă. Analizînd cu atenţie aceste date, putem trage şi cîteva concluzii primare: l echipa a avut un parcurs oscilant, numărul evoluţiilor bune fiind aproap egal cu cele mai puţin bune l atacul a mers la echipe destul de bine, însă apărarea nu a mai fost la înălţime ca în sezoanele precedente l cea mai bună perioadă a echipei a fost între etapele 7 şi 13, cînd s-au obţinut 4 victorii, două egaluri şi s-a pierdut un meci.

l Puncte obţinute pe teren deplasare: 9 puncte

l Cea mai mare victorie: 5-1 (cu Ştiinţa Miroslava)
l Cea mai drastică înfrîngere: 0-4 (cu Pandurii Tg. Jiu)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără înfrîngere: 5 meciuri (între etapele 9 şi 13)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără victorie: 7 meciuri (între etapele 12 şi 18)
l Numărul de victorii consecutive: 3
l Numărul de egaluri consecutive: 2
l Numărul de înfrîngeri consecutive: 3

l Numărul de antrenori: 5 (Florin Marin (1-6), Adrian Mihalcea (7-9), Gheorghe Mihali (10-15), Mihai Olteanu (16-17) şi Laurenţiu Roşu (18-prezent)
l Media de vîrstă a jucătorilor folosiţi: 21,8 ani
l Cel mai tînăr jucător folosit: Rareş Lazăr (18 ani)
l Cel mai vîrstnic jucător folosit: Roberto Ayza (36 ani)
l Top 3 golgeteri: Cosmin Năstăsie (10 goluri), Ionuţ Rădescu (6 goluri), Eduard Florescu (4 goluri)
l Număr marcatori (minimum un gol): 10 marcatori
l Cele mai multe meciuri jucate: Costinel Gugu şi Ionuţ Mîrzeanu (19 meciuri din 21 maxim posibile)
l Cele mai multe minute jucate: Costinel Gugu (1598 minute), Ionuţ Mîrzeanu (1481 minute), Ionuţ Rădescu (1427 minute)