Curierul Zilei - 9 victorii, 7 egaluri, 5 înfrîngeri!

*** Reducere de 10% la plata datoriilor!     *** Depuneţi adeverinţa la Casa de Pensii!     *** Două decenii de proiecte de dezvoltare     *** Incendiere anunţată pe Facebook     *** Au atacat un şofer şi l-au jefuit     *** Spărgătorii au interdicţie să se apropie de păgubaş     *** 16 echipaje ISU la Mioveni, în concurs     *** Ministrul Fifor vine la Cîmpulung     *** Şi-au ciocnit maşinile, pe DN 73      *** Beţivan, lovit de maşină cînd traversa      *** Racordaţi ilegal la energie electrică     *** Jandarmii au donat sînge     *** Pe podium la Cupa Romgaz     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** Raicu la Campionatul Mondial     *** La Bradu s-au stabilit campionii!     *** Peste 80 de piloţi la Trofeul Cîmpulung Muscel      *** Liga 1     *** CS Mioveni joacă ani la Piteşti, cu CSO Ploepni     *** Sporting Lieşti - Mioveni, în Cupă     *** Programul şaisprezecimilor de finală este următorul:

9 victorii, 7 egaluri, 5 înfrîngeri! Imprimare E-mail
joi, 04 ianuarie 2018

Liga a II-a: FC Argeş - statistica primei părţi a sezonului 2017-2018

9 victorii, 7 egaluri, 5 înfrîngeri!

FC Argeş a încheiat prima parte a sezonului pe locul 7, cu 34 de puncte. Alb-violeţii au jucat, în sezonul 2017-2018, 19 etape din tur, dar şi 2 etape din retur. Echipa alb-violetă a început sezonul cu o bancă tehnică formată din Iordan Eftimie şi Iulian Crivac şi a terminat anul 2017 cu interimarii Augustin Eduard şi Paul Ciobanu. În continuare vă vom prezenta în cifre ce a realizat FC Argeş în prima parte a acestui sezon. Statistica a fost întocmită de Adrian Ene pentru argeş-sport.ro.

Analizînd datele din această statistică putem trage cîteva concluzii certe: l cea mai bună perioadă a echipei din Trivale a fost între etapele 16-21 cînd s-au înregistrat 5 victorii şi o singură înfrîngere l numărul evoluţiilor bune a fost mai mare decît al celor mai puţin bune l apărarea alb-violeţilor a stat destul de bine, avînd o medie de 0,761 goluri primite pe meci l atacul grupării din Trivale nu s-a descurcat prea bine, alb-violeţii, avînd o medie de 1,33 goluri marcate pe meci.
l Puncte obţinute pe teren deplasare: 12 puncte
l Cea mai categorică victorie: 5-1 (cu Pandurii Tg. Jiu)
l Cea mai severă înfrîngere: 1-3 (cu Dacia Unirea Brăila)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără înfrîngere: 6 meciuri (între etapele 9 şi 14)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără victorie: 6 meciuri (între etapele 10 şi 15)