Curierul Zilei - 22 de jucători folosiţi, dintre care 6 integralişti

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end

22 de jucători folosiţi, dintre care 6 integralişti Imprimare E-mail
joi, 25 ianuarie 2018

Statistica turului de campionat pentru Atletic Bradu

22 de jucători folosiţi, dintre care 6 integralişti

Atletic Bradu a încheiat turul Ligii a III-a pe locul 8, cu 14 puncte cîştigate în cele 12 etape. Echipa din Bradu a început foarte bine campionatul, obţinînd 10 puncte după primele 4 etape. Din etapa a 5-a însă, Atletic Bradu nu a mai reuşit să cîştige vreun meci, obţinînd doar 4 remize. În continuare, vom prezenta în cifre ce a realizat Atletic Bradu în turul acestui campionat, statistica fiind ţinută de site-ul www.arges-sport.ro:

l Puncte obținute pe teren deplasare: 6 puncte
l Cea mai mare victorie: 3-0 (cu CS Mioveni II)
l Cea mai drastică înfrîngere: 0-3 (cu Voinţa Turnu Măgurele)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără înfrîngere: 4 meciuri (între etapele 1 şi 4)
l Numărul de meciuri (consecutive) fără victorie: 8 meciuri (între etapele 5 şi 12)
l Numărul de victorii consecutive: 2
l Numărul de egaluri consecutive: 2
l Numărul de înfrîngeri consecutive: 1
l Locul în clasament al atacului: 11
l Locul în clasament al apărării: 6
l Numărul de antrenori: 1 (Bogdan Velianu)
l Jucători folosiţi: 22
l Media de vîrstă a jucătorilor folosiţi: 22,6 ani
l Cei mai tineri jucători folosiţi: Alexandru Trache şi Iulian Constantin (18 ani)
l Cel mai vîrstnic jucător folosit: Cristinel Soare (46 ani)
l Golgeter: Alexandru Preda (3 goluri)
l Număr marcatori (minimum un gol): 6 marcatori
l Cele mai multe meciuri jucate: Mihai Achim, Gabriel Jenaru, Cosmin Piscanu, Marian Marcu, Robert Tănăsescu şi Alexandru Preda (au jucat în toate etapele)
l Cele mai multe minute jucate: Mihai Achim (1036 minute), Alexandru Preda (1026 minute), Constantin Şerban (985 minute).