Curierul Zilei - Au condus la pauză, dar au pierdut la final!

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

Au condus la pauză, dar au pierdut la final! Imprimare E-mail
marţi, 06 februarie 2018

Eşec greu de digerat pentru handbalul argeşean

Au condus la pauză, dar au pierdut la final!

CSU Oradea - FC Argeş 20-17 (11-14)

Echipa de handbal feminin a Piteştiului a înregistrat, sîmbătă, prima înfrîngere din acest retur de campionat. FC Argeş a pierdut la o diferenţă de trei goluri, 20-17, confruntarea din deplasare cu CSU Oradea. În urma accestui rezultat echipa pregătită de Titel Răduţă a rămas pe locul 6 al clasamentului cu cele 19 puncte acumulate în 15 etape

Piteştencele au început bine partida şi au condus la pauză cu 14-11. După revenirea de la cabine, argeşencele au fost de nerecunoscut şi au ratat din toate poziţiile. Gazdele au profitat de degringolada din tabăra argeşeană, au recuperat handicapul de goluri şi s-au instalat la conducerea partidei. Oradea a reuşit să se impună la o diferenţă de trei goluri după evoluţia foarte slabă a piteştencelor care în a doua repriză au reuşit contraperformanţa de a marca doar trei goluri în 30 de minute! Pentru FC Argeş au evoluat Mihaela Constantin, Anamaria Udrea, Mihaela Obedeanu, Florentina Popescu, Ioana Mînzicu, Adriana Conea, Ramona Papoiu şi Bianca Stanca. Pe parcurs au mai intrat Cătălina Ciolponea, Anamaria Preda, Paula Papoiu şi Valeria Motogna. Antrenorul Titel Răduţă s-a declarat nemulţumit de scorul final. „A fost un meci cu un rezultat care nu este uşor de digerat. Au fost două reprize total diferite. În prima ne-a ieşit tot. Ne-a ţinut poarta, apărarea a mers foarte bine şi atacul a funcţionat. În a doua repriză, apărarea a funcţionat, poarta ne-a ţinut în continuare, dar nu a mai mers atacul. Am ratat foarte mult şi am iroşit şi cîteva lovituri de la 7 m. Portarul gazdelor a prins o zi foarte bună şi a scos multe mingi. Diferenţa s-a făcut pe final. În minutul 58, scorul era egal, 16-16, însă, după aceea, gazdele au reuşit să se desprindă decisiv“.