Curierul Zilei - Olteanu: „Dacă îl dau cu 3 milioane, noi luăm aproape 1 milion!"
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Olteanu: „Dacă îl dau cu 3 milioane, noi luăm aproape 1 milion!" Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 07 februarie 2018


Olteanu: „Dacă îl dau cu 3 milioane, noi luăm aproape 1 milion!"


Preşedintele Consiliului Director al CS Mioveni, Dumitru Olteanu, era mulţumit de tranzacţia făcută de clubul galben-verde, gruparea argeşeană avînd mai multe avantaje în urma acestei mutări.

„Într-adevăr este un lucru bun, benefic pentru clubul nostru. Acest transfer dovedeşte că se lucrează bine la CS Mioveni. Şi condiţiile în care a plecat Florescu sînt avantajoase. El mai avea contract, dar l-am lăsat să semneze pentru trei ani. Pînă în vară va rămîne la CS Mioveni, dar va fi plătit de cei de la Viitorul. Apoi, avem 30% dintr-un eventual transfer în ţară sau în străinătate. În plus, dacă în această perioadă Viitorul nu îl vinde şi nici nu are nevoie de serviciile lui, el va rămîne automat la CS Mioveni, nu are voie să fie dat la altă echipă. Ne-am bucura ca Florescu să crească în valoare, Viitorul să îl vîndă pe 3 milioane, iar noi să luăm 1 milion de euro. Altfel se vînd jucătorii de acolo, din Liga I. Se lucrează bine la club, cum spunea, el are 5 ani la noi, trecînd pe la juniori republicani, la Radu II şi apoi la prima echipă. Florescu nu este primul produs al clubului nostru. De-a lungul anilor, de la CS Mioveni au mai plecat la cluburi de Liga I Baicu, Enache, Coşereanu, Răuţă, Negoiţă, Biceanu, Boboc... Se lucrează şi se vor multe. Am avut şi pentru Rădescu o ofertă, dar am spus să mai aşteptăm pînă în vară!“, ne-a spus preşedintele Dumitru Olteanu.

Vizualizari: 1471

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info