Curierul Zilei - Victorie cu Israel

*** A scăzut rata inflaţiei     *** PASTILA de UMOR      *** Românii vor să facă Revelionul în ţară     *** 2,5 milioane de leduri în aranjamentele festive de Sărbători     *** Legătura dintre tehnologie şi artă, făcută de 5 artişti      *** „Femeie în război”, la Cinema „Bucureşti”     *** Profesorul Constantin I. Năstase este iniţiatorul unei colecţii muzeistice     *** Atenţionări de la pompierii din Mioveni     *** Cinci persoane, reţinute pentru furt şi tăinuire     *** A stat 3 zile în casă cu fratele ucis!     *** Autopsierii, condamnaţi cu suspendare     *** Incendiu la Alpitex!     *** Localii au confiscat căruţele rromilor     *** Liga Naţiunilor     *** „Echipa stă bine în clasament!“     *** 5 egaluri şi 5 roşii     *** Meci demonstrativ cu Colegiul Brătianu     *** Vlad Mariea luptă pentru podium!     *** 8 medalii la Târgu Secuiesc     *** Mircea Sibiceanu, premiat la două competiţii!

Victorie cu Israel Imprimare E-mail
luni, 26 martie 2018

Victorie cu Israel

Echipa naţională a României s-a impus cu scorul de 2-1, în deplasarea din Israel, după ce gazdele au condus cu scorul de 1-0. Golurile echipei noastre au fost marcate de Stanciu (64), şut senzaţional de la peste 25 de metri, şi George Ţucudean (80), cel care se află la prima reuşită în tricoul echipei naţionale. Pentru gazde, golul a fost marcat de Hemed, în minutul 60. În acest meci, selecţionerul Cosmin Contra a debutat trei noi jucători la echipa naţională, Alexandru Mitriţă, Paul Anton şi Alexandru Cicîldău. Marţi, la 21.30, tricolorii vor juca un nou meci amical, la Craiova, cu Suedia, partida putînd fi vizionată pe Pro Tv.

România U 19 locul 1

Reprezentativa U19 a României a învins cu 2-1 reprezentativa similară a Suediei, în cea de-a doua partidă din cadrul Turului de Elită. Meciul s-a jucat pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti. Deşi au primit gol repede, tricolorii au restabilit egalitatea prin reuşita lui Tudor Băluţă, din minutul 33. După pauză, reprezentativa noastră a intrat motivată pe teren, iar Alexandru Măţan a înscris golul victoriei în minutul 58. Ambele echipe au încheiat partida în 10 jucători după eliminarea lui Constantin Dima (69) şi a lui Adil Titi (86). România este lider în Grupa 4, cu 6 puncte, şi este urmată de Ucraina (4p), viitoarea noastră adversară, pe care o vom întîlni mîine.

F1: Vettel, primul campion din 2018

Sebastian Vettel a cîştigat cursa de la Melbourne după ce a devenit lider în urma unui Safety Car virtual, în timp ce Lewis Hamilton a terminat pe locul doi în faţa lui Kimi Raikkonen după ce tentativele sale de a-l depăşi pe german în ultimele tururi au eşuat. Germanul începe sezonul cu o victorie muncită şi meritată pe circuitul de la Melbourne, în special ca urmare a unei strategii inspirate din partea Scuderiei Ferrari, care a optat pentru soluţii diferite pentru cei doi piloţi ai săi la unica oprire la boxe.