Curierul Zilei - „Doar televiziunile stabilesc orele de disputare a meciurilor!“
PRIMA PAGINA
 

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni    

 
„Doar televiziunile stabilesc orele de disputare a meciurilor!“ Imprimare E-mail
(1 vot)
joi, 26 aprilie 2018

Conducerea FC Argeş explică de ce meciul cu CS Mioveni se joacă luni, de la ora 15

„Doar televiziunile stabilesc orele de disputare a meciurilor!“


FC Argeș va disputa, la începutul săptămînii viitoare, cel mai important meci din acest retur de campionat. Echipa pregătită de Emil Săndoi va întîlni, luni, de la ora 15, pe CS Mioveni. Confruntarea dintre cele două reprezentante ale judeþului nostru este cel mai așteptat meci de către spectatorii argeșeni, avînd în vedere orgoliile și ambiþiile existente între cele două grupări. Disputa de pe stadionul Nicolae Dobrin contează pentru etapa cu numărul 32 a ligii secunde și va fi transmisă în direct de către Digi Sport. Oficialii grupării din Trivale își doresc ca acest derbi local să se joace cu stadionul plin, chiar dacă ora de începere a acestei partide nu este cea mai potrivită pentru iubitorii fotbalului argeșean.      

Comunicatul Clubului FC Argeş:
În urma discuþiilor apărute în mediul online privind ora de disputare a acestei partide, conducerea clubului FC Argeș a făcut, ieri, următoarele precizări:
„Conform contractului încheiat de Federaþia Română de Fotbal și cele două posturi TV care au drept de transmisie a partidelor din Liga a II-a, doar televiziunile stabilesc meciurile pe care le televizează la fiecare etapă. Acestea stabilesc ziua și orele celor patru partide, în funcþie de grila de programe pe care o au, cluburile neavând nici o putere de decizie în această privinþă. Ne-am fi dorit ca partida de luni, dintre FC Argeșși CS Mioveni, să se joace în nocturnă pentru a da posibilitatea piteștenilor de a veni în număr cît mai mare la stadion, însă acest lucru nu este posibil din cauza acestui contract încheiat între FRF și cele două posturi TV, înþelegere pe care toate cluburile din Liga a II-a trebuie să o respecte. Dacă Digi Sport nu ar fi televizat acest meci, clubul FC Argeș nu ar fi acceptat ca partida cu CS Mioveni să se joace de la ora 15 și ar fi cerut FRF programarea partidei pentru o altă oră, întrucît stadionul Nicolae Dobrin dispune de instalaþie de nocturnă. Clubul nostru își dorește ca la meciurile echipei de pe propriul teren, iubitorii fotbalului piteștean să fie prezenþi la stadion în număr cît mai mare pentru a susþine echipa. Opiniile suporterilor contează foarte mult pentru noi, însă trebuie să respectăm înþelegerile în vigoare. Vom face toate demersurile ca partidele echipei noastre care nu vor fi televizate să se dispute la anumite ore care să le permită suporterilor să fie prezenþi în număr cît mai mare la stadion pentru a susþine echipa“, a declarat Vasile Popa, directorul sportiv al clubului FC Argeș pentru www.fotbalclubargeş.ro, site-ul oficial al clubului piteştean.
M.Duinea

Vizualizari: 1170

Comentarii (1)
Scris de Mihai Prundu in 26-04-2018 09:01 - Vizitator
 
 
Aveti dreptate federația asta cu televiziunile sunt de vina ,ocupați-vă de partea sportiva terminati pe cat mai sus si sa-i vedem pe cei ce conduc Clubul ce fac cu partea juridică pt a putea juca in liga 1 bineinteles daca ajungeti sa promovați.In rest numai răutăți.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info