Curierul Zilei - Patru campioni mondiali la karate!
PRIMA PAGINA

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea    

 
Patru campioni mondiali la karate! Imprimare E-mail
(3 voturi)
joi, 26 aprilie 2018


Patru campioni mondiali la karate!


În perioada 20-22 aprilie, în Turcia, la Istanbul, s-a desfăşurat a IX-a ediţie a Campionatului Mondial de Karate Shotokan WSF. La startul acestei competiţii s-au aliniat 34 de ţări, de pe 4 continente şi aproximativ 1.300 de sportivi. Aceştia au concurat la multiple probe de kumite (shobu ippon, shobu sanbon, wkf ), kata, precum şi la probe de kumite şi kata pe echipe.     

FC Argeş a fost reprezentat la acest concurs de antrenorul lotului naţional, sensei Sebastian Ene, şi de sportivii Vlad Rizea, Gabriela Tudor, Alexandra Pană, Andrei Ghiţă, Ştefăniţă Ioniţă şi Ştefan Dumitrescu. În cele două zile de întreceri, karateka alb-violeţi au cîştigat 10 medalii, dintre care 4 de aur, 3 de argint şi 3 de bronz. Antrenorul emerit Sebastian Ene, posesor al centurii negre 5 dan, este foarte mulţumit de rezultatele elevilor săi: „Competiţia a fost foarte dificilă datorită numărului mare de participanţi, dar şi a nivelului de pregătire al acestora. Sînt mulţumit de rezultatele obţinute de sportivii noştri. Au fost motivaţi şi au dovedit tărie de caracter în condiţiile în care unii dintre ei abia au trecut la seniorat. Pentru noi urmează o scurtă pauză de refacere, după care intrăm în program normal de antrenament. Satisfacţia lor este cu atît mai mare, pentru că în următoarele zile urmează să fie premiaţi de Ministerul Sportului pentru rezultatele obţinute anul trecut“, a declarat coordonatorul secţiei de karate al clubului nostru.
Rezultatele obţinute de sportivii de la FC Argeş:
Vlad Rizea:
- locul I kumite echipe seniori                       
- locul II kumite shobu sanbon seniori +84kg                       
- locul III kumite wkf seniori +84 kg
Gabriela Tudor:
- locul I kumite echipe seniori                              
- locul I kumite shobu ippon seniori -55kg                              
- locul II kumite wkf seniori -55kg
Alexandra Pană:
- locul I kumite echipe seniori                              
- locul III kumite wkf seniori -61 kg
Andrei Ghiţă:
- locul III kumite shobu ippon seniori - 67 kg                          
- locul V kumite wkf seniori - 67 kg
Ştefaniţă Ioniţă:  
- locul 5 kata individual seniori
Ştefan Dumitrescu:
- locul 2 kumite wkf juniori -68 kg
M.Duinea

Vizualizari: 1708

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info