Curierul Zilei - Eşec drastic în meciul 2 din play-off!

*** Costul locului de la masa bogaţilor     *** Campanie de informare şi concurs în Şcolile din Mioveni      *** Cartofii şi utilităţile s-au scumpit!     *** PASTILA de UMOR      *** Mai puţine naşteri decît decese     *** Maşini multe, vînzări rare, în tîrgul auto     *** Pregătiţi-vă de Black Friday!     *** Ursul l-a muşcat de cap     *** Ameninţa că se aruncă de pe pasaj     *** Spărgătorii de la Orange Shop, rămîn în arest      *** Furau din maşini, locuinţe, societăţi...     *** Costache a fost achitat     *** Accident, cu trei răniţi şi trei maşini     *** O piteşteancă, campioană mondială     *** Învinşi greu de olteni!     *** Florin Nini: „Nu am fost constanţi”     *** Todorov: „Formăm o echipă unită“nbsp;    *** Stupu şi Ankomah, doar spectatori la Piteşti!     *** Liga 1 - Etapa 13     *** Victorii şi medalii la oină, handbal, volei şi karate     *** Gazdele, victorii pe linie

Eşec drastic în meciul 2 din play-off! Imprimare E-mail
luni, 07 mai 2018

Baschetbaliştii argeşeni, învinşi clar de orădeni

Eşec drastic în meciul 2 din play-off!

CSM Oradea - BCM U FC Argeş 88-58 (19-21,17-19, 30-13, 22-5)

CSM Oradea a egalat situaţia la general în seria cu BCM U FC Argeş, din primul tur al play-off-ului Ligii Naţionale de Baschet Masculin. Echipa antrenată de Cristian Achim a învins, sîmbătă, cu 88-58, echipa de baschet masculin a Piteştiului, în meciul al doilea din această seriei.

După o primă repriză extrem de echilibrată, adjudecată de alb-violeţi, ardelenii au izbutit un sfert al 3-lea de excepţie în cadrul căruia au realizat un parţial de 30-13. Acesta a fost dublat de un parţial de 22-5, în ultimul sfert. Ca şi în prima partidă disputată în Sala Antonio Alexe, orădenii au început greoi şi acest meci, avînd mari dificultăţi de a dicta ritmul. Piteştenii au făcut un meci foarte bun în primele două sferturi, însă după pauză au evoluat sub aşteptări. Oradea a speculat momentele de slăbiciune marcînd multe aruncări de la distanţă, dar făcînd şi un marcaj mult mai strîns în defensivă. Deşi ardelenii au obţinut o victorie la diferenţă de 30 puncte, piteştenii au dat o replică destul de bună în primele două sferturi. Desprinderea decisivă s-a consemnat în secvenţa decisivă, însă ea a demarat în actul al 3-lea. Finalul partidei a consemnată căderea totală a piteştenilor, astfel încît ecatul a crescut pînă la ultima fază de joc. Principalii marcatori ai CSM Oradea au fost Richard cu 19 puncte şi Denison, cu 17 puncte. De la BCM U FC Argeş s-au remarcat Troupe cu 16 puncte, urmat de Russel şi Kostoski, fiecare, cu cîte 13 puncte. Scorul general al seriei a devenit 1-1, iar disputa se va muta la Piteşti. Meciurile 3 şi 4 se vor disputa miercuri, de la ora 17.30, şi vineri. Play-off-ul se joacă după sistemul cel mai bun din cinci partide.