Curierul Zilei - Victorie şi din nou pe locul 8!

*** Reducere de 10% la plata datoriilor!     *** Depuneţi adeverinţa la Casa de Pensii!     *** Două decenii de proiecte de dezvoltare     *** Incendiere anunţată pe Facebook     *** Au atacat un şofer şi l-au jefuit     *** Spărgătorii au interdicţie să se apropie de păgubaş     *** 16 echipaje ISU la Mioveni, în concurs     *** Ministrul Fifor vine la Cîmpulung     *** Şi-au ciocnit maşinile, pe DN 73      *** Beţivan, lovit de maşină cînd traversa      *** Racordaţi ilegal la energie electrică     *** Jandarmii au donat sînge     *** Pe podium la Cupa Romgaz     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** Raicu la Campionatul Mondial     *** La Bradu s-au stabilit campionii!     *** Peste 80 de piloţi la Trofeul Cîmpulung Muscel      *** Liga 1     *** CS Mioveni joacă ani la Piteşti, cu CSO Ploepni     *** Sporting Lieşti - Mioveni, în Cupă     *** Programul şaisprezecimilor de finală este următorul:

Victorie şi din nou pe locul 8! Imprimare E-mail
luni, 21 mai 2018

Liga a II-a, etapa 36: Sportul Snagov - CS Mioveni 0-1 (0-0)

Victorie şi din nou pe locul 8!

CS Mioveni a ajuns din nou pe locul 8 al clasamentului după ce căzuse înainte de meciul de astăzi pe poziţia a 11-a. Victoria de la Snagov, cu 1-0, a adus galben-verzilor cele trei puncte necesare urcării în top, într-un meci dominat de argeşeni.

Echipa lui Iordan Eftimie  a jucat, ieri, mai bine decît adversara, a dominat partida fără însă a-şi crea ocazii mari de gol.  Totuşi, în prima repriză, argeşenilor li s-a refuzat un penalti, în minutul 24 la Năstăsie, la un duel cu Şerban în careul gazdelor, ambii fotbalişti jucînd mingea cu piciorul ridicat, dar fundaşul gazdelor lovidu-l înainte de degajare pe jucătorul Mioveniului. La faza respectivă, dacă se dădea 11 m, trebuia să vină şi un avertisment pentru jucătorul Snagovului, acesta fiind al doilea, şi trebuia să urmeze eliminarea. În prima repriză, gazdele au ratat cîteva ocazii de gol, una în primele minute, cînd Croitoru s-a remarcat, şi alte două pe finalul mitanului, cînd reluările lui Huiban şi Lică au fost imprecise din poziţii bune. Repriza secundă a început cu o ocazie  a gazdelor, dar apoi a ieşit la rampă şi Mioveniul, prin Andrei Neagoe şi Neagu. Golul victoriei a venit în minutul 78 la un corner, mingea ajungînd la Edi Stoica care a luat faţa adversarului şi a trimis în plasă.

l Sportul Snagov - CS Mioveni 0-1 (0-0)

A marcat:  Edi Stoica (71)
n Sportul: Fl. Iacob - Şt. Vlădoiu, V. Lică, I. Şerban, Bg. Stancu (Ferfelea 46') - Borţoneanu (Iul. Ilie 57'), Al. Radu (cpt.), Jamali - Bustea, Huiban, S. Costache.  Antrenor: Valeriu Răchită
n CS Mioveni: Croitoru - Tirică, Gherghe, Fl. Ilie, Ed. Stoica - Rădescu (Vintilă 89'), R. Lazăr (Traşcu 86'), Neagu, Ayza (cpt.) - Neagoe (Balint 67') - Năstăsie.  Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti) Antrenor: Iordan Eftimie