Curierul Zilei - Croitor, medaliat la Internaţionale

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo

Croitor, medaliat la Internaţionale Imprimare E-mail
miercuri, 06 iunie 2018

Lupte

Croitor, medaliat la Internaţionale

Acum cîteva zile, la Bucureşti au avut loc Campionatele Internaţionale ale României la lupte, competiţie rezervată cadeţilor şi juniorilor la care au participat atît sportivi din ţara noastră, cît şi din străinătate. La acest concurs CSM Piteşti - LPS Piteşti a obţinut o medalie de bronz prin Mihai Croitor la categoria 92 kg şi un loc 5 prin Laurenţiu Şerban la categoria 51 kg. În competiţie s-a aflat şi Ionuţ Sandu care a pierdut în primul tur la cartegoria 65 kg. luptătorii piteşteni sînt pregătiţi de antrenorii Ovidiu Croitor, Cătălin Miron şi Vasile Pavelescu.
Judo

Ivănescu, bronz la Balcaniadă

Week-end-ul trecut, în Bosnia-Herţegovina a avut loc Campionatul Balcanic de judo Under 18, competiţie la care au participat cei mai buni sportivi din această parte a Europei. La acest concurs CSM Piteşti-FC Argeş a fost reprezentat de trei sportivi care sînt componenţi de bază ai lotului României de juniori. La finalul întrecerilor, Florentina Ivănescu a cîştigat medalia de bronz la categoria 57 de kg. La acest concurs Adelin Ionican a terminat pe locul 5 la categoria 66 kg iar Sebastian Roşu a fost eliminat în primul tur al categoriei 73 kg.
Kaiac

Aşteptări confirmate la Orşova

În perioada 2-3 iunie, la Orşova a avut loc Trofeul Porţie de Fier la kaiac-canor rezervat juniorilor. La această competiţie la care au luat startul cele mai bune cluburi de profil din ţară, CSM Piteşti a cîştigat 7 medalii dintre care 1 de aur, 4 de argint şi 2 de bronz. În clasamentul pe cluburi, gruparea din Ştrand s-a clasat pe locul 3 dintre cele 11 cluburi participante. Competiţia de la Orşova a toţi participanţii înaintea Campionatelor Naţionale de juniori din această vară.
Judo

Pe  podium la Cupa Speranţelor

Sîmbătă, la Sibiu a avut loc o nouă ediţie a Cupei Speranţelor la judo rezervată sportivilor Under 13 şi 15 ani. La acest concurs la care au participat 580 de sportivi de la 42 de cluburi din România dar şi din străinătate, CSM Piteşti a cîştigat 15 medalii, dintre care 8 de aur, 4 de argint şi 3 de bronz. Competiţia din Ardeal a fost un test util de verificare înaintea Campionatelor Naţionale şi Campionatelor Balcanice care vor urma.

Concurs la Mangalia

De vineri şi pînă duminică, la Mangalia, va avea loc Campionatul Naţional de Judo Under 11 ani, competiţie la care vor participa cei mai buni judoka din ţară. CSM Piteşti va fi reprezentat de 19 sportivi pregătătiţi de antrenorii Valentin Ioniţă, Cornel Pălărie şi Alina Cheru. Obiectivul stabilit de conducerea secţiei este cîştigarea a 5 medalii, indiferent de culoarea acestora, avînd în vedere că participanţii sînt destul de mici ca vîrstă.