Curierul Zilei - Ana Sîrbu, campioană balcanică

*** Costul locului de la masa bogaţilor     *** Campanie de informare şi concurs în Şcolile din Mioveni      *** Cartofii şi utilităţile s-au scumpit!     *** PASTILA de UMOR      *** Mai puţine naşteri decît decese     *** Maşini multe, vînzări rare, în tîrgul auto     *** Pregătiţi-vă de Black Friday!     *** Ursul l-a muşcat de cap     *** Ameninţa că se aruncă de pe pasaj     *** Spărgătorii de la Orange Shop, rămîn în arest      *** Furau din maşini, locuinţe, societăţi...     *** Costache a fost achitat     *** Accident, cu trei răniţi şi trei maşini     *** O piteşteancă, campioană mondială     *** Învinşi greu de olteni!     *** Florin Nini: „Nu am fost constanţi”     *** Todorov: „Formăm o echipă unită“nbsp;    *** Stupu şi Ankomah, doar spectatori la Piteşti!     *** Liga 1 - Etapa 13     *** Victorii şi medalii la oină, handbal, volei şi karate     *** Gazdele, victorii pe linie

Ana Sîrbu, campioană balcanică Imprimare E-mail
marţi, 19 iunie 2018

Judo

Ana Sîrbu, campioană balcanică

În perioada 15-17 iunie, la Sibiu, a avut loc Campionatul Balcanic de judo Under 21, competiţie la care au participat cei mai buni sportivi din această parte a Europei. La acest concurs, CSM Piteşti a reuşit să cîştige două medalii. Ana Sîrbu a cucerit aurul la categoria 44 kg iar Mihai Băloi a urcat pe treapta secundă a podiumului la categoria 60 kg. Tot la acest concurs Otilia Preda a terminat pe locul 5 la categoria 63 kg. Cei trei sportivi de la clubul din Ştrand sînt pregătiţi de antrenorii Valentin Ioniţă şi Corneliu Pălărie.
Fotbal

FC Argeş face selecţie

Clubul FC Argeş va organiza joi, de la ora 10, la stadionul Nicolae Dobrin o selecţie de jucători pentru copii născuţi în anii 2002 şi 2003. Doritorii trebuie să vină îmbrăcaţi în echipament sportiv, participarea la această selecţie urmînd să se facă pe propria răspundere din punct de vedere medical. Cei care vor fi opriţi la gruparea din Trivale în urma acestei selecţii nu vor plăti nici un fel de taxe, clubul alb-violet asigurînd echipament, participarea la competiţie şi instruire cu antrenorori calificaţi. Cei care doresc să obţină mai multe detalii le pot obţine de la antrenorii Petre Calotă la telefonul 0721305015 şi Georgian Şerban la telefonul 0721027279.
Atletism

Pe podium în Capitală

În perioada 16-17 iunie, la Bucureşti, a avut loc Campionatul Naţional de atletism rezervat juniorilor 2, întrecere la care au participat cei mai buni sportivi din ţară. La acest concurs CSM Piteşti a obţinut o medalie de bronz prin Adina Ungureanu care a terminat pe locul 3 proba de 5000 m.
Lupte

Bronz la Campionatul Naţional

Week-end-ul trecut, la Cîmpulung, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de lupte greco - romane şi libere rezervat juniorilor. La competiţia la care au luat startul cei mai buni sportivi din ţară, CSM Piteşti a obţinut o medalie de bronz prin Mihai Croitor la categoria 97 de kg. Luptătorul de la clubul din Ştrand este pregătit de antrenorii Ovidiu Croitor, Cătălin Miron şi Vasile Pavelescu.

Şerban, eliminat în turul 2

Tot acum cîteva zile, dar la Gyor, în Ungaria, a avut loc Campionatul European de lupte rezervat cadeţilor, întrecere la care au fost prezenţi cei mai buni sportivi din Europa,. Piteştiul a fost reprezentat la acest concurs de Laurenţiu Şerban de la CSM Piteşti. Sportivul argeşean a pierdut în turul secund al catregoriei 51 kg. Şerban a fost la prima participare la o competiţie de o asemenea anvergură iar antrenorii care îl pregătesc au încredere în potenţialul acestuia.
Automobilism

Porciştenu, locul 2 la Bacău

Piteşteanul Vali Porcişteanu şi copilotul său, Dan Dobre au un sezon de vis în Campionatul României de Raliuri Dunlop. Echipajul argeşean a terminat pe locul 2 Raliul Moldovei, competiţie care a avut loc acum cîteva zile la Bacău. Locul I a fost ocupat de italianul Simone Tempestini, în timp ce ultima treaptă a podiumului i-a revenit lui Dan Gîrtofan. Competiţia din Moldova a contat ca etapa a patra în Campionatul Naţional de Raliuri Dunlop, fiind inclusă în calendarul FIA European Rally Trophy şi FIA Balkan Rally Trophy.