Curierul Zilei - Victorie obţinută în ultimele secunde!

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea

Victorie obţinută în ultimele secunde! Imprimare E-mail
(2 voturi)
marţi, 19 iunie 2018

Argeşenii păstrează şanse de a ajunge în Liga a III-a

Victorie obţinută în ultimele secunde!

4Unirea Bascov - Vediţa Coloneşti 2-1(0-0)

Unirea Bascov, campioana judeţului Argeş la fotbal a făcut un prim pas pentru promovarea în Liga a III-a la fotbal. Echipa pregătită de Adrian Dulcea a învins sîmbătă, la Mioveni, cu 2-1 pe Vediţa Coloneşti, în manşa tur a barajului pentru promovarea în acest eşalon. Golurile argeşenilor au fost marcate de Gabriel Dalu în minutul 46 şi Marian Marcu în minutul 90, în timp ce golul oaspeţilor a fost marcat de Florin Aria în minutul 80.
Disputa cu oltenii a fost una destul de echilibrată, cu ocazii de ambele părţi. Cei prezenţi la acest meci au putut să-i vadă din nou pe teren pe foştii alb-violeţi, Iulian Tameş, Marius Radu, Ciprian Tănasă, darşi pe pe alţi fotbalişti care au evoluat în primele două ligi ale ţării.  Argeşenii se aşteptau să aibă parte de o misiune destul de grea iar după felul în care au decurs ostilităţile în teren temerile oficialilor Unirii Bascov s-au confirmat. După 45 de minute în care egalitatea s-a menţinut, Dalu a deschis scorul pentru gazde chiar în primul minut al celui de-al doilea mitan. Coloneştiul a restabilit egalitatea în minutul 80 prin fostul jucător al celor de la Atletic Bradu, Florin Aria care a prins un şut de senzaţie din afara careului la care portarul Tănase a fost doar simplu spectator. Oaspeţii au rămas în zece oameni după ce Marius Radu a fost eliminat cu trei minute înainte de finalul timpului regulamentar pentru lovirea unui adversar. Unirea Bascov a marcat golul victoriei chiar la ultima fază a meciului prin Marian Marcu. Returul acestei întîlniri este programat sîmbătă, de la ora 17.30, pe terenul de la Coloneşti.n
Unirea Bascov : Tănase, Marin, Linte, Stancu, Ciocârlan(cpt), Tameş, Dima, Naciu, Piscanu, Dalu, Sanda. Pe parcurs au mai intrat Ionuţ Ion şi Marcu.
Vediţa Coloneşti: Vlăsceanu, Popa, Păun, Radu, Stan, Aria, Cincă, Delcea, Stancu, Gălan, Tănasă(cpt). Pe parcurs au mai evoluat Cioboată, Mateescu, Mihăilă.