Curierul Zilei - Dragomir, bronz la Campionatul Mondial

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni

Dragomir, bronz la Campionatul Mondial Imprimare E-mail
marţi, 26 iunie 2018

Atletism

Dragomir, bronz la Campionatul Mondial

Duminică, la Karpacz, în Polonia, s-a încheiat Campionatul Mondial de Alergare Montană, competiţie la care au participat cei maui buni atleţi din lume. La această întrecere, judeţul nostru a fost reprezentat de atleta Denisa Dragomir de la CSM Piteşti- FC Argeş. Spportiva pregătită de antrenorul Valentin Coroja a ocupat locul 4 în concursul individual şi a terminat pe locul 3 cu echipa României. În concursul individual podiumul a fost ocupat de britanica Morgan Charlotte cu timpul de 3,08, 26 ,  poloneza Stelmach Dominika (3.08.48) şi italienca Silvia Rampazzo (3.10.33).

Zanfir, locul 5 la Balcaniadă

Sîmbătă şi duminică, la Istanbul a avut loc Campionatul Balcanic de Atletism rezervat juniorilor. Din echipa României a făcut parte şi Constantin Zanfir. Atletul de la CSM Piteşti a luat startul în proba de aruncarea discului şi a terminat competiţia pe locul 5. Sportivul argeşean era cotat de specialişti cu şanse reale de a urca pe podium.
Judo

Pe podium la Satu Mare

Week-end-ul trecut, la Satu Mare a avut loc finala Campionatului Naţional de judo Under 13 ani, competiţie la care au participat cele mai bune cluburi din ţară. La acest concurs CSM Piteşti a reuşit să cîştige 2 medalii de aur prin Alexandru Preda la 34 kg şi Alexandru Dincă la 50 kg, o medalie de argint prin Bebe Bădiceanu la 30 kg şi 4 medalii de bronz prin Daliana Popescu la 32 kg, Eduard Andrei la 42 kg, Sebastian Marinescu la 50 kg şi Fabian Iorga la 55 kg. În concursul pe Euroregiuni, CSM Piteşti a ocupat locul I atît la masculin cît şi la feminin.
Înot

Medalii la Braşov

La sfîrşitul săptămînii trecute, bazinul de la Braşov a găzduit Campionatul Naţional de Nataţie rezervat copiilor cu vîrste cuprinse între 10 şi 11 ani. CSM Piteşti a cîştigat o medalie de argint prin Darius Briceag la 50 m liber şi un bronz la 100 m liber, dar şi trei medalii de bronz prin Emilia Surugiu la 50 m fluture, 50 m bras şi 50 m liber.  Obiectivul fixat de conducerea secţiei înainte de acest concurs era cîştigarea a 2-3 medalii.
Lupte

Campioni la Piteşti

Piteştiul a găzduit acum cîteva zile Campionatul Naţional de Lupte rezervat copiilor. La competiţia intitulată „Născut pentru lupte“,  CSM Piteşti-LPS Piteşti a reuşit să urce pe podium cu patru sportivi. Mario Fieraru a ocupat locul I la 38 kg în timp ce Alexandru Ene(47 kg), Răzvan Vintilă(42 kg) şi Vlăduţ Stoica(27 kg) au obţinut medaliile de bronz. Sportivii sînt pregătiţi de antrenorii Ovidiu Croitor, Cătălin Miron şi Vasile Pavelescu.