Curierul Zilei - Selecţie pentru Europeanul de Maraton
PRIMA PAGINA

*** A scăzut rata inflaţiei     *** PASTILA de UMOR      *** Românii vor să facă Revelionul în ţară     *** 2,5 milioane de leduri în aranjamentele festive de Sărbători     *** Legătura dintre tehnologie şi artă, făcută de 5 artişti      *** „Femeie în război”, la Cinema „Bucureşti”     *** Profesorul Constantin I. Năstase este iniţiatorul unei colecţii muzeistice     *** Atenţionări de la pompierii din Mioveni     *** Cinci persoane, reţinute pentru furt şi tăinuire     *** A stat 3 zile în casă cu fratele ucis!     *** Autopsierii, condamnaţi cu suspendare     *** Incendiu la Alpitex!     *** Localii au confiscat căruţele rromilor     *** Liga Naţiunilor     *** „Echipa stă bine în clasament!“     *** 5 egaluri şi 5 roşii     *** Meci demonstrativ cu Colegiul Brătianu     *** Vlad Mariea luptă pentru podium!     *** 8 medalii la Târgu Secuiesc     *** Mircea Sibiceanu, premiat la două competiţii!    

 
Selecţie pentru Europeanul de Maraton Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 28 iunie 2018

Kaiac

Selecţie pentru Europeanul de Maraton

Ieri la Bucureşti a avut loc o selecţie a lotului naţional de kaiac-canoe pentru stabilirea sportivilor care vor face deplasarea cu echipa României la Campionatele Europene de Maraton Under 23, competiţie care va avea loc în această vară. La trialul organizat de Federaţia Română de Kaiac-Canoe a fost prezent şi piteşteanul Cristian Nicolescu care a concurat în proba de 26 km.  
 
Judo

Ivănescu atacă podiumul balcanic

În perioada 30 iunie-1 iulie, la Sarajevo va avea avea loc Campionatul Balcanic de judo rezervat cadeţilor. Oraşul nostru va fi reprezentat la această întrecere de Florentina Ivănescu. Sportiva legitimată la clubul CSM Piteşti - FC Argeş va lupta la categoria 57 de kg şi are ca obiectiv cîştigarea unei medalii, indiferent de culoarea acesteia. Eleva antrenorului Valentin Ioniţă este multiplă medaliată la competiţiile interne din 2018, iar în acest an şi-a trecut în palmares şi bronzul la Cupa Africii. Anul trecut, Ivănescu a cîştigat argintul la etapa de Cupa Europei de la Gyor.     
Atletism

Crema atletismului, la Piteşti

Sîmbătă şi duminică, la Piteşti va avea loc finala Campionatului Naţional de Atletism rezervată juniorilor I. La acest concurs la care vor participa cei mai buni sportivi din ţară, CSM Piteşti va fi reprezentat de 22 de atleţi. Conducerea secţiei de profil a clubului din Ştrand a fixat ca obiectiv cîştigarea a 2 medalii, indiferent de culoarea acestora.   
Judo

Două competiţii la Iaşi

Tot în acest week-end, dar la Iaşi, se va desfăşura Cupa României la judo şi Campionatul Naţional de Ne-waza, competiţii rezervate seniorilor la care vor fi prezente cele mai bune cluburi din ţară. Oraşul nostru va fi reprezentat la cele două întreceri de 10 sportivi pregătiţi de antrenorii Valentin Ioniţă şi Cornel Pălărie. Judoka argeşeni au ca obiectiv la aceste întreceri cîştigarea a două medalii
Grupaj de M.Duinea
Tenis

Rezultat excepţional pentru Flavia Ogrezeanu

Sportiva Flavia Ogrezeanu, reprezentanta secţiei de tenis de cîmp a CS Dacia Mioveni 2012 a reuşit performanţa de a se clasa pe locul I, la Campionatul Naţional pe Echipe U10, organizat la Brăila. Sportiva din Mioveni, în vîrstă de 10 ani, a reuşit să devină campioană naţională la dublu, alături de Alexia Tatu de la Ten Club- Buzău.
                                         S.Mihai
Karate

59 medalii pentru karatiştii din Mioveni

Sportivii secţiei de karate a clubului CS Dacia Mioveni 2012 au participat recent în Turnu Măgurele la Cupa Turis, acolo unde au concurat peste 160 de karateca din ţară. CS Dacia Mioveni 2012 a fost reprezentat de 19 sportivi, elevi ai profesorului Sebastian Ene, care au reuşit să obţină nu mai puţin de 59 de medalii, dintre care 21 de aur, 15 de argint şi 23 de bronz. În urma acestor rezultate, clubul din Mioveni s-a clasat pe locul al doilea.     S.Mihai
Handbal

Daniel Gheorghe revine ca antrenor la  Mioveni

Echipa feminină de handbal CS Dacia Mioveni 2012 va avea, începînd de duminică, 1 iulie 2018, un nou antrenor principal în persoana lui Daniel Gheorghe. Daniel Gheorghe a antrenat SCM Ploieşti pentru o perioadă de 8 ani, a fost antrenor la junioare I şi a obţinut rezultate deosebite.  Reamintim că acesta a condus echipa Mioveniului în anul 2017, alături de Georgianos Macri. Noul antrenor le-a înlocuit pe Carmen Amariei şi Luminiţa Huţupan, cele două conducînd echipa în sezonul trecut, cînd s-a reuşit clasarea pe locul 3 în liga a doua şi accederea la baraj, însă promovarea a fost pînă la urmă ratată, în urma turneului de la Cisnădie.    
M.Duinea


Vizualizari: 1070

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 16.10.2018

--- 3.988 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info