Curierul Zilei - Ivănescu, la Balcaniadă
PRIMA PAGINA

*** Amenzi pentru aruncarea gunoiului      *** Controale ITM la firmele cu zilieri    *** Piteşteni cu datorii...la gunoi!     *** Sporul natural, în scădere!     *** Gripa, la un pas de epidemie!    *** Transfăgărăşanul, blocat de avalanşe     *** Lebede hrănite de o asociaţie      *** Sfinţii zilei      *** Surprize plăcute şi sănătate!     *** Filmele săptămînii 18-24 ianuarie     *** „Moon Hotel Kabul” şi „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Eminescu omagiat şi la Mioveni      *** Reţete compensate eliberate fără restricţii     *** 19 solicitări pentru SMURD     *** Fabrică de mobilă făcută scrum      *** Putea să ucidă dintr-un pumn     *** Strivit între autobuz şi o maşină     *** Mort după ce s-a răsturnat cu tractorul     *** ️Primul meci din Top 6     *** Fotbal la TV în week-end     *** Ce mai fac celegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** CS Mioveni începe meciurile de pregătire     *** „Sîntem cea mai mare academie de fotbal!“     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Prohibiţia la pescuit în 2019    

 
Ivănescu, la Balcaniadă Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 30 iunie 2018

Judo

Ivănescu, la Balcaniadă

În acest week-end, la Sarajevo va avea avea loc Campionatul Balcanic de judo rezervat cadeţilor. Oraşul nostru va fi reprezentat la această întrecere de Florentina Ivănescu. Sportiva legitimată la clubul CSM Piteşti - FC Argeş va lupta la categoria 57 de kg şi are ca obiectiv cîştigarea unei medalii, indiferent de culoarea acesteia. Eleva antrenorului Valentin Ioniţă este multiplă medaliată la competiţiile interne din 2018, iar în acest an şi-a trecut în palmares şi bronzul la Cupa Africii. Anul trecut, Ivănescu a câştigat argintul la etapa de Cupa Europei de la Gyor.     
Înot

Doi piteşteni concurează la Roma

Înotatorii piteşteni Robert Glinţă şi Bogdan Scarlat participă în acestew zile la concursul international „Sette Colli”, de la Roma, competiţie de tradiţie în Europa ajunsa la cea de-a 55-a ediţie. Glinţă a cîştigat ieri seriile la 50 m spate cu timpul de 25 secunde şi 14 sutimi şi a luptat aseară, după închiderea ediţiei, pentru medalie în finala propbei. Tot ieri Bogdan Scarlat a luat startul în Finala B a probei de 400 m liber, după ce a terminat în serii cu timpul de 3’56“86.    
Fotbal

Bascovul a cîştigat Cupa

După ce a reuşit promovarea în liga a treia, Unirea Bascov a cîştigat şi faza judeţeană a Cupei României. Joi seară, echipa pregătită de Adrian Dulcea s-a impus cu 4-0 în finala acestei întreceri în faţa celor de la Gloria Berevoeşti. Golurile bascovenilor au fost marcate de Taudor, Dalu şi Dulcea(2). La finalul acestei partide, pe stadionul Orăşenesc din Mioveni au avut loc festivităţile de premiere a echipelor clasate pe primele trei locuri în competitiile organizate de AJF Argeş precum şi premierea golgeterilor la competiţiile de seniori şi juniori A1.
Atletism

Regal atletic, la Piteşti

Astăzi şi mîine, la Piteşti va avea loc finala Campionatului Naţional de Atletism rezervată juniorilor I. La acest concurs la care vor participa cei mai buni sportivi din ţară, CSM Piteşti va fi reprezentat de 22 de atleţi. Conducerea secţiei de profil a clubului din Ştrand a fixat ca obiectiv cîştigarea a 2 medalii, indiferent de culoarea acestora.   
Judo

După medalii în Moldova

Tot în acest week-end, dar la Iaşi, se va desfăşura Cupa României la judo şi Campionatul Naţional de Ne-waza, competiţii rezervate seniorilor la care vor fi prezente cele mai bune cluburi din ţară. Oraşul nostru va fi reprezentat la cele două întreceri de 10 sportivi pregătiţi de antrenorii Valentin Ioniţă şi Cornel Pălărie. Judoka argeşeni au ca obiectiv la aceste întreceri cîştigarea a două medalii.
Fotbal

Locul I la Abu Dhabi

Grupa 2004 a Şcolii de Fotbal Dănuţ Coman a participat acum aproape două săptămîni la un turneu internaţional care a avut loc în Emiratele Arabe Unite. La competiţia găzduită de Abu Dhabi, fotbaliştii pregătiţi de antrenorul Bogdan Vişan au reuşit să cîştige trofeul pus în joc de organizazori după ce au cîştigat cu 3-2 finala disputată împotriva echipei Al Jazeera. Pentru Şcoala de Fotbal Dănuţ Coman au evoluat Mario Popescu, Alex Ionescu, Andrei Doinea, Radu Cireşoiu, Eduard Simionescu, Alex Drăgoescu, Ştefan Gheoroaie, George Leaţă, Alin Dragomir, Lorenţ Gotea, Teodor Mocioc, Sebastian Chircioagă, Gabriel Tănase, Mihai Crîng, Roberto Minghea, Alex Mitrache şi Darius Chivu.
M.Duinea

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1269

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics


Zi record

Luni, 07.01.2019

--- 3.633 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info