Curierul Zilei - Academica Clinceni - CS Mioveni 0-1 (0-0)

*** Trivale Fest la Piteşti      *** Gabriel Cazan şi-a lansat noua carte      *** Primarul vine la muncă pe bicicletă      *** A crescut producţia la Dacia      *** 260 de vehicule, pentru pompierii români      *** „Misiune îndeplinită!”     *** Chinezi prinşi muncind la negru     *** Agresor sexual, în arest la domiciliu     *** S-a aruncat de la etajul V     *** Bătut de un poliţist pe motocicletă     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** „Mergem să cîştigăm la Timişoara!“     *** Chindia - CFR, la Mioveni, în Cupă     *** România a urcat pe locul 27     *** Între 30 şi 90 lei biletele la meciul cu Serbia     *** Bishop a ajuns la Piteşti     *** Doar 4 partide vor fi televizate!     *** Victoria îi urcă pe podium!     *** Negocieri cu doi jucători     *** Năstăsie: „Mergem la Bacău să cîştigăm“

Academica Clinceni - CS Mioveni 0-1 (0-0) Imprimare E-mail
marţi, 24 iulie 2018

Academica Clinceni - CS Mioveni 0-1 (0-0)

A marcat: Neagu, din 11m, în min. 75
CS Mioveni (repriza 1): Croitoru - Kilyen, Gherghe, Burnea, Stoica - Lazar, Mirzeanu - Radescu, Nastasie , Ayza - Popescu. La pauză au intrat: Celea, Coşereanu. În minutul 60 au mai intrat: Sima, Preda - Trascu, Alexe, Druga, Mierlea, Neagu, Arsenica, Balint, Comanescu. Antrenor: Iordan Eftimie

CS Mioveni - Pandurii Tg Jiu 0-0

În min 52, 11 m pt CS Mioveni însă Ayza ratează
CS Mioveni: Croitoru - Kilyen, Gherghe, Traşcu, Edi Stoica - Lazăr, Calofir - Rădescu, Coşereanu, Năstăsie - Popescu. Au mai jucat: Sima, Preda, Mierlea, Traşcu, Burnea, Comănescu, Arsenică, Mîrzeanu, Drugă, Ayza, Balint, Ivan. Antrenor: Iordan Eftimie

CS Mioveni - Daco Getica 4-0

Au marcat: Năstăsie (36), Popescu (48), Năstăsie (53), autogol (73)
CS Mioveni (repriza 1): Sima - Alexe, Gheorghe, Burnea, Ed. Stoica - Lazăr, Mîrzeanu - Rădescu, C. Năstasie, Ayza - L. Ivan. La pauză au intrat: Coşereanu, Alexandru Popescu, Kilyen şi Traşcu. În minutul 57 au intrat: Mierlea, Drugă, Calofir, Arsenică, Balint şi Comănescu. Antrenor: Iordan Eftimie
l 1-0, a marcat Nastasie în minutul 36 din centrarea lui Rădescu
l Min 48 centrează Rădescu, recentreaza Cosereanu si Popescu înscrie cu capul, scor 2-0
l Min 53 centrează Lazar de pe dreapta Cosereanu sare peste minge si Nastasie înscrie, scor 3-0
l Min 73 centrează Comănescu si un fundaș advers înscrie în proprie poarta, scor 4-0

5 transferuri

CS Mioveni a realizat în această vară 5 transferuri, completînd astfel posturile rămase libere după ce s-a renunţat la mai mulţi jucători odată cu reluarea pregătirii. Jucătorii care au venit la Mioveni sînt l fundaşul dreapta Szabolcs Kilyen (20 de ani, de la Viitorul Constanţa l fundaşul central Daniel Celea (23 de ani, de la Pandurii Tg Jiu) l atacantul Alexandru Popescu (20 de ani, de la Academica Clinceni) l mijlocaşul central Raul Andrei Drugă (20 de ani de la Olimpic Cetate Rîşnov) l mijlocaşul dreapta Valentin Constantin (de la CS U Craiova).

Încă două amicaluri

CS Mioveni va mai disputa în aceast săptămînă încă două meciuri de pregătire. Primul este programat miercuri, de la ora 11,00, la Stadionul Orăşenesc, iar adversară va fi CS Baloteşti, echipă care activează şi ea în Liga a II-a în următorul campionat. În fine ultimul meci de verificare al verii, va avea loc sîmbătă dimineaţă, la 11,30 la tot la Mioveni, iar adversară va fi CS Afumaţi, fostă colegă de eşalon cu galben-verzii, dar care s-a înscris în acest an în Liga a III-a din cauza problemelor financiare pe care le are.