Curierul Zilei - Derby argeşean, în Cupa României, joi, 2 august
PRIMA PAGINA

*** Trei noi săli de sport în Piteşti      *** Seminar împotriva abuzurilor copiilor     *** PASTILA de UMOR      *** Sistarea furnizării apei potabile în Municipiul Piteşti, cartier Găvana III     *** Primăria cumpără utilaje      *** Intrarea Maicii Domnului în Biserică     *** Concert-lecţie marca Florin Totan     *** Încă două cursuri gratuite la Centrul Cultural Mioveni      *** „Jurnal de război”, lansată la Tîrgul Gaudeamus      *** A ameninţat cu maceta ca să primească băutură     *** A plonjat cu maşina în rîul Tîrgului     *** Angajat de la Dacia dispărut de o săptămînă     *** Fraţii, sub control judiciar     *** Fumatul, factor principal în apariţia cancerului     *** Veteranul Ionuţ Butoi, portdrapel la paradă      *** FCSB va juca trei meciuri la Piteşti!     *** „Vom face spectacol!“     *** Sala Sporturilor ar putea primi finanţare      *** Olympic Gym Piteşti, pe podium la Campionatul Naţional de Gimnastică     *** 8 medalii la Campionatele Mondiale de lupte     *** Doar un punct, pentru echipele argeşene     *** Karate: Medalii pentru CS Dacia     *** Liga II, Etapa 17     *** Liga Naţiunilor    

 
Derby argeşean, în Cupa României, joi, 2 august Imprimare E-mail
(1 vot)
luni, 30 iulie 2018


Derby argeşean, în Cupa României, joi, 2 august


Meciurile din turul I al Cupei României la fotbal se vor disputa la mijlocul acestei săptămîni. Această fază a competiţiei programează şi meciul dintre Unirea Bascov şi Atletic Bradu, cele două reprezentante ale fotbalului argeşean, în noul sezon de Liga a III. Partida este programată , joi 2 august, de la ora 17,30, la Grupul Şcolar Colibaşi.


Reamintim că în această fază a Cupei au intrat în competiţie cele 42 de cîştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.
l Programul meciurilor din primul tur
 al Cupei României
Aug 1, 2018 17:30    Viitorul Albeşti - ASMS ACS Sănătatea Darabani   
Aug 1, 2018 17:30    FC Petrolul Ţicleni - ACS Viitorul Şimian   
Aug 1, 2018 17:30    CSM Slatina - AS Cozia Călimăneşti   
Aug 1, 2018 17:30    Croaţia Clocotici - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Aug 1, 2018 17:30    CS Victoria Zăbrani - CS Millenium Giarmata   
Aug 1, 2018 17:30    CSC Dacia Gepiu - CS Gloria Lunca Teuz Cermei   
Aug 1, 2018 17:30    AFC Sportul 2015 Petreşti - CS Hunedoara   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Viitorul Şelimbăr - ACS FC Avrig   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Sticla Arieșul Turda - CS Iernut   
Aug 1, 2018 17:30    AS Crasna Moftinu Mic - AFC Unirea Tăşnad   
Aug 1, 2018 17:30    CS Rapid Jibou - CS Minaur Baia Mare   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Unu Fotbal Club Gloria - FC Unirea Dej   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Mureşul Ruşii-Munţi - CSM Avântul Reghin   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Nemere Ghelinţa - KSE Târgu Secuiesc   
Aug 1, 2018 17:30    Unirea Cristuru Secuiesc - Odorheiu Secuiesc   
Aug 1, 2018 17:30    U Craiova 1948 SA - CS Internaţional Băleşti   
Aug 1, 2018 17:30    AS Gloria 2015 Corneşti - AS FC Aninoasa   
Aug 1, 2018 17:30    AS FC Precizia Săcele - CS Păuleşti   
Aug 1, 2018 17:30    CSO Viitorul Liteni - CSM Paşcani   
Aug 1, 2018 17:30    AS Viitorul Curiţa - ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Aug 1, 2018 17:30    FC Vultureşti - AS Unirea Mirceşti   
Aug 1, 2018 17:30    CS Local Sportul Ciorăşti - CSM Focşani 2007   
Aug 1, 2018 17:30    Universitatea Dunărea Galaţi - Sportul Chiscani   
Aug 1, 2018 17:30    CS Viitorul Ianca - ACS Victoria Traian   
Aug 1, 2018 17:30    Pescăruşul Sarichioi Jr. - Delta Dobrogea Tulcea   
Aug 1, 2018 17:30    CS Mihail Kogălniceanu - AS FC Agricola Borcea   
Aug 1, 2018 17:30    AS Mostiştea Ulmu - ACSM Olteniţa   
Aug 1, 2018 17:30    CS Viitorul Axintele - ACS Înainte Modelu   
Aug 1, 2018 17:30    Fotbal Club R Bucureşti - ACS Viitorul Domneşti   
Aug 1, 2018 17:30    CS Argeşul Mihăileşti - CSO Bragadiru   
Aug 1, 2018 17:30    ACS Drăgăneşti-Vlaşca - CS Sporting Roşiori    
Aug 2, 2018 17:30    AS Fortuna Becicherecu Mic - Ghiroda   
Aug 2, 2018 17:30    CS Voinţa Lanuri - CSM Râmnicu Sărat   
Aug 2, 2018 17:30    ACS Unirea Bascov - CS Atletic Bradu n

S.Mihai


Vizualizari: 1041

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics










































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info