Curierul Zilei - 13-0 la Bradu!
PRIMA PAGINA arrow RUBRICI arrow Sport arrow 13-0 la Bradu!

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end

13-0 la Bradu! Imprimare E-mail
joi, 30 august 2018

13-0 la Bradu!

În fine, meciul cu cele mai multe goluri din acest week-end a fost cel de la Bradu, jucat între echipa Primăriei Locale, Real şi ACS Costeşti, scor 13-0. Şi formaţia gazdă s-a întărit şi s-a reorganizat în această vară, după ce anul trecut a fost la prima experienţă în Liga a IV-a şi a adus cîţiva jucători cu care vor să atace cîştigarea campionatului şi, de ce nu, promovarea. În partida cu cei din Costeşti s-au marcat 7 goluri încă de la pauză, restul de 6 venind în repriza secundă. Gazdele şi-au luat repede adversarii la joc şi la jumătatea primei reprize scorul era deja 6-0, în urma golurilor marcate de Mormolea (min 9, 17,20), Mihăilă (min 12) şi Ţuică (min 13, 22). Scorul primei reprize  a fost stabilit de Bobaru, în minutul 42. La reluare, Real Bradu nu a oprit turaţiile motoarelor şi a mai marcat de 6 ori, reuşitele aparţinînd lui Bobaru (51,80), Niţă (64), Ţuică (75, 76) şi Mormolea (82). Pentru Real Bradu au jucat: Anghel Florin Robert, Bobaru Ionel, Ciucă Bogdan Alexandru, Govedie Laurentiu Constantin, Lazăr Florin Mirel, Mihailă Adrian Constantin, Mormolea Georgian Nicolae, Neagu George Robert, Ştefănescu Alexandru Cristian, Ţuică Marian Iulian, Voicu Sebastian Florin, dar au mai intrat şi Orzata, Păun, Niţă, Guran.

Naciu, primul golgeter

AS Poiana Lacului a pornit ca din puşcă în actuala ediţie de campionat  şi pare pregătită să lupte pentru cîştigarea campionatului şi pentru barajul de promovare. De altfel şi întăririle de la echipă spun multe, mai mulţi fotbalişti care au pus umărul anul trecut la promovarea Bascovului, regăsin-
du-se acum aici. Naciu a devenit primul golgeter al campionatului, cu 5 reuşite realizate în acest meci, în minutele 40, 51, 70, 75, 83. Scorul a fost deschis însă de Murineanu, iar ceilalţi marcatori au fost Petre (trei), Rada şi Roşoagă. La echipa cîştigătoare au evoluat în acest meci: Datcu Aurelian Gabriel, Linte Laurentiu Andrei, Mirica Aurel George, Murineanu Ionut, Naciu Bogdan Georgica, Petre Laurentiu Ion, Preda Gheorghe Daniel, Rada Cristian Florinel, Rosoaga George Robert, Taudor Roberto Gabriel, Voinea Mircea Ionut, pe parcurs mai intrînd Morcoană şi Stroe.

O singură echipă din Muscel

Portarul www.sportinmuscel.ro informează că zona Muscel este tot mai săracă atunci cînd vine vorba de fotbal. La nivelul Diviziei D, spre exemplu, mai evoluează doar Gloria Berevoeşti, asta după ce ACS Inter Câmpulung a fost desfiinţată de autorităţile locale, iar CS Rucăr s-a înscris, ca şi sezonul trecut, în Campionatul Judeţean. Gloria Berevoeşti a jucat duminică pe teren propriu în prima etapă a noului sezon şi a primit vizita nou-promovatei AS Băiculeşti. A fost un meci cu 7 goluri, unele dintre ele de-a dreptul spectaculoase, care să-i bucure pe cei prezenţi în tribune, fie că ne referim la suporterii gazdelor, fie la cei care i-au însoţit pe oaspeţi. A fost 2-0 la pauză şi 4-0 pentru Gloria Berevoeşti în minutul 69, astfel că meciul curgea spre o victorie categorică a echipei antrenată de Alin Durdun şi Liviu Hapaină. Finalul a fost, însă, unul total neaşteptat. Poate şi pe fondul schimbărilor şi al relaxării echipei gazdă, oaspeţii au redus mai întîi din handicap, din lovitură de la 11m, iar în ultimele minute au mai înscris de alte două ori ajungînd la un singur gol diferenţă şi cu trei minute la dispoziţie pentru a răsturna situaţia din teren. S-a terminat în cele din urmă 4-3 pentru Gloria Berevoeşti, la finalul unui joc care a mulţumit ambele tabere.
l Berevoeşti - Băiculeşti 4-3
Au marcat: Al. Bălaşa (6 şi 67), Ciocoiu (20), Turnescu (69) / Ovidiu Cataramă (73p şi 85), Cotun (90+1).
l GLORIA: Ghiţă – Iordache, A.Dumitru, Plecanciuc, Heroiu –  Matei, Bălaşa, Moroe, Băbuş – Turnescu – Ciocoiu. Antrenori: Alin Durdun şi Liviu Hapaină.
l AS BĂICULEŞTI: Zlotea – Oprea, Gh.Ionescu, Mateescu, Neguţ, Cataramă, Cotun, Bărbulescu, Baciu, C.Mihai, Necşoiu. Antrenor: Cornel Oprea.

CS Mioveni II învinsă acasă

Un alt meci spectaculos a fost cel de la Făget, unde echipa a doua a Mioveniului, la care au evoluat mai mulţi foşti fotbalişti de Liga I ai echipei argeşene, dar şi jucători care anul trecut au fost în Liga a III-a, a pierdut cu 5-4, meciul cu CSC Suseni. Scorul a fost încă de la pauză favorabil oaspeţilor, 4-2. Suseniul a marcat încă din minutul 6, prin Nicolae, însă gazdele au egalat în minutul 21 prin Bărăscu şi chiar au preluat conducerea, un minut mai tîrziu, prin Popa. Oaspeţii au hotărît însă soarta partidei pînă la pauză, prin alte trei goluri, marcate de Burcea (32, 43) şi Matei (39). Repriza a doua a mai adus trei goluri, două pentru gazde (Tărîţă min 53 şi Ungureanu min 65) însă şi adversarii au mai înscris o dată prin Balcan, în minutul 82. La CS Mioveni II, au început partida: Vladu Iulian Adrian, Tărîţă Iulian Alexandru, Stoica Bogdan Mircea, Şerban Florin Alexandru, Popa Alexandru Tiberius, Niţu Constantin Adrian, Mierlea Ionel Alexandru, Comanescu Ovidiu Nicusor, Cioc Alexandru Adrian, Chivu Petrus Marius, Bărăscu George Florian.