Curierul Zilei - Liga I
PRIMA PAGINA
 

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!    

 
Liga I Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 30 august 2018

Liga I

Etapa 6
l Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 0-3
l Dunărea Călăraşi- Poli Iaşi 2-0
l Dinamo- FC Hermannstadt 2-1    
l Gaz Metan- CFR Cluj 0-0    
l Viitorul - FCSB 1-4    
l FC Botoşani - Sepsi OSK 0-0    
l FC Voluntari - U Craiova 1-5
CLASAMENT
1. FCSB    6    4    1    1    16-6        13
2. CFR Cluj    6    3    3    0    8-4        12
3. Astra    6    2    4    0    8-4        10
4. Dinamo    6    3    1    2    11-11    10
5. Dunărea Călăraşi    6    2    3    1    6-5        9
6. U Craiova    6    2    2    2    10-6        8
7. Sepsi OSK    6    2    2    2    5-4        8
8. Gaz Metan    6    2    2    2    7-9        8
9. FC Botoşani    6    1    4    1    7-6        7
10. FC Hermannstadt    6    2    1    3    7-7        7
11. Viitorul    6    2    1    3    6-7        7
12. Concordia    6    2    1    3    6-8        7
13. Poli Iaşi    6    1    2    3    3-11        5
14. FC Voluntari    6    0    1    5    4-16        1

Liga III
Etapa 4
l Metaloglobus Bucureşti - Petrolul Ploieşti    1-0
l Luceafărul Oradea - ACS Poli Timişoara    4-2
l UTA Arad - Ripensia Timişoara    2-1
l Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila    7-0
l CS Baloteşti - Daco-Getica Bucureşti    1-1
l Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni    2-0
l Energeticianul - Aerostar Bacău    4-3
l Chindia Târgovişte - FC Argeş        1-1
l Sportul Snagov - SSC Farul Constanţa    1-0
l ASU Politehnica Timişoara - U Cluj    1-0
CLASAMENT
1. Sportul Snagov    4    3    1    0    6-1        10   
2. Chindia Târgovişte    4    3    1    0    6-2        10   
3. Academica Clinceni    4    3    0    1    17-3    9   
4. ACS Energeticianul    4    3    0    1    10-7    9   
5. FC Argeş    4    2    2    0    6-2        8   
6. ACS Petrolul 52 Ploieşti    4    2    1    1    5-2        7   
7. Pandurii Târgu Jiu    4    2    1    1    5-3        7   
8. UTA Arad    4    2    1    1    6-5        7   
9. AS FC Universitatea Cluj    4    2    0    2    6-3        6   
10. CS Mioveni    4    2    0    2    5-5        6   
11. Luceafărul Oradea    4    1    2    1    6-8        5   
12. Ripensia Timişoara    4    1    1    2    7-8        4   
13. ASU Poli Timişoara    4    1    1    2    2-3        4   
14. Metaloglobus Bucureşti    4    1    1    2    2-5        4   
15. ACS Poli Timişoara    4    1    1    2    8-12    4   
16. Daco-Getica Bucureşti    4    1    1    2    4-9        4   
17. SSC Farul Constanţa    4    1    0    3    7-10    3   
18. Dacia Unirea Brăila    4    0    2    2    3-11    2   
19. Aerostar Bacău    4    0    1    3    4-8        1   
20. CS Baloteşti    4    0    1    3    1-9        1

Liga III
Etapa 1
l FC Voluntari 2 - Flacăra Moreni    1-0
l AFCM Alexandria - Hermannstadt 2    2-2
l ACS Municipal Braşov - FC Pucioasa    1-0
l Turris Tr Măgurele - Viitorul Domneşti    7-0
l Flacăra Horezu - Sporting Roşiori    0-0
l AFC Astra 2 - U Craiova 1948 SC 2    1-1
l Unirea Bascov - ACSO Filiaşi    0-0
l U Craiova 1948 SA - Atletic Bradu    3-0
CLASAMENT
1. Turris Turnu Măgurele    1    1    0    0    7-0        3
2. U Craiova 1948 SA    1    1    0    0    3-0        3
3. FC Voluntari 2    1    1    0    0    1-0        3
4. ACS Municipal Braşov    1    1    0    0    1-0        3
5. AFCM Alexandria    1    0    1    0    2-2        1
6. AFC Hermannstadt 2    1    0    1    0    2-2        1
7. U Craiova 1948 CS 2    1    0    1    0    1-1        1
8. AFC Astra 2    1    0    1    0    1-1        1
9. Unirea Bascov    1    0    1    0    0-0        1
10. Sporting Roşiori    1    0    1    0    0-0        1
11. Flacăra Horezu    1    0    1    0    0-0        1
12. ACSO Filiaşi    1    0    1    0    0-0        1
13. Flacăra Moreni    1    0    0    1    0-1        0
14. FC Pucioasa    1    0    0    1    0-1        0
15. Atletic Bradu    1    0    0    1    0-3        0
16. Viitorul Domneşti    1    0    0    1    0-7        0

Liga IV
 Etapa 1
l Juventus Bascov - A S Poiana Lacului 1 - 11 (1-4)
l C S Mioveni II - C S C Suseni 4 - 5 (2-4)
l C S Sporting Pitesti - a stat
l A C S Gloria Berevoesti - A S Baiculesti 4 - 3 (2-0)
l C S Real Bradu - A C S Costesti 13 - 0 (7-0)
l Vointa Budeasa - Viitorul Stefanesti 2007 4 - 0 (2-0)
l Basarabi Curtea de Arges - A S Colibasi 2 - 1 (1-1)
l A C S Victoria Buzoiesti - C S DLR Pitesti 2 - 2 (0-0)
CLASAMENT
1. C S Real Bradu    1    1    0    0    13-0        3p   
2. A S Poiana Lacului    1    1    0    0    11-1        3p   
3. A S Vointa Budeasa    1    1    0    0    4-0        3p   
4. C S C Suseni    1    1    0    0    5-4        3p   
5. Gloria Berevoesti    1    1    0    0    4-3        3p   
6. Basarabi C. de Arges    1    1    0    0    2-1        3p   
7. C S DLR Pitesti    1    0    1    0    2-2        1p   
8. Victoria Buzoiesti    1    0    1    0    2-2        1p   
9. Sporting Piteşti     0    0    0    0    0-0        0p
10. C S Mioveni II    1    0    0    1    4-5        0p
11. A S Baiculesti    1    0    0    1    3-4        0p   
12. A S Colibasi    1    0    0    1    1-2        0p   
13. Viitorul Stefanesti     1    0    0    1    0-4        0p   
14. Juventus Bascov    1    0    0    1    1-11        0p   
15. A C S Costesti    1    0    0    1    0-13        0p

Seria Nord - Etapa 1
l A S Vulturii Vulturesti - A S Cetateni 5 - 1 (2-0)
l A S Partizanul Vladesti - C S Rucar 5 - 3 (2-1)
l A S Leresti - A S Flacara Boteni 1 - 0 (0-0)
l A S Godeni - A S Cimentul Valea Mare Pravat 4 - 0 (2-0)
l A S Petrolul Hirtiesti - A S Schitu Golesti (1-1)
l A S Dragoslavele - A S Unirea Bughea de Jos 2 - 0 (1-0)

CLASAMENT
1. A S Vulturii Vulturesti    1    1    0    0    5-1    3p   
2. A S Godeni    1    1    0    0    4-0    3p   
3. Partizanul Vladesti    1    1    0    0    5-3    3p   
4. A S Dragoslavele    1    1    0    0    2-0    3p   
5. A S Leresti    1    1    0    0    1-0    3p   
6. A S Schitu Golesti    1    0    1    0    2-2    1p   
7. A S Petrolul Hirtiesti    1    0    1    0    2-2    1p   
8. A S Flacara Boteni    1    0    0    1    0-1    0p   
9. C S Rucar    1    0    0    1    3-5    0p   
10. Unirea Bughea de Jos    1    0    0    1    0-2    0p   
11. A S Cetateni    1    0    0    1    1-5    0p   
12. Cimentul V. Mare Pravat    1    0    0    1    0-4    0p
Seria Centru 1 - Etapa 1
l A S Ratesti - C S Albota 2012 3 - 0
l A S Oarja 2011 - A S Unirea Tricolor Serbanesti 8 - 1 (4-0)
l A S Viitorul Lunca Corbului - A S Stejarii Beleti Negresti 0-0 (0-0)
l A S Cateasca - C S Edilul Pitesti 4 - 0 (1-0)
l A S Micesti 2002 - A S Flacara Leordeni 8 - 1 (4-1)
l A S Unirea Calinesti - A C S Vulturii Priboieni 2017 0 - 3

CLASAMENT
1. A S Micesti 2002    1    1    0    0    8-1    3p   
2. A S Oarja 2011    1    1    0    0    8-1    3p   
3. A S Cateasca    1    1    0    0    4-0    3p   
4. A S Ratesti    1    1    0    0    3-0    3p   
5. Vulturii Priboieni 2017    1    1    0    0    3-0    3p   
6. Viitorul Lunca Corbului    1    0    1    0    0-0    1p   
7. Stejarii Beleti Negresti    1    0    1    0    0-0    1p   
8. S Unirea Calinesti    1    0    0    1    0-3    0p   
9. C S Albota 2012    1    0    0    1    0-3    0p   
10. C S Edilul Pitesti    1    0    0    1    0-4    0p   
11. Flacara Leordeni    1    0    0    1    1-8    0p   
12. Unirea Tricolor Serbanesti    1    0    0    1    1-8    0p   
Seria Centru 2 - Etapa 1
l A S Deportivo Malureni - A S Ciofringeni 0 - 0 (0-0)
l A S Soimii Tigveni - A S Musatesti 5 - 0 (3-0)
l A S Draganu - A S Vointa Titesti 7 - 0 (3-0)
l A C S F C Corbi - A C S F C Danut Coman 5 - 1 (2-0)
l A S Rapid Davidesti - A C S Juventus 1992 Bascov 7 - 1 (4-0)
l Fotbal Club Star Sport Arges S A - C S Domnesti 5 - 2 (3-1)

CLASAMENT
1. A S Draganu    1    1    0    0    7-0    3p   
2. A S Rapid Davidesti    1    1    0    0    7-1    3p   
3. A S Soimii Tigveni    1    1    0    0    5-0    3p   
4. A C S F C Corbi    1    1    0    0    5-1    3p   
5. FC Star Sport Arges     1    1    0    0    5-2    3p   
6. Deportivo Malureni    1    0    1    0    0-0    1p   
7. A S Ciofringeni    1    0    1    0    0-0    1p   
8. C S Domnesti    1    0    0    1    2-5    0p   
9. F C Danut Coman    1    0    0    1    1-5    0p   
10. A S Musatesti    1    0    0    1    0-5    0p   
11. Juventus Bascov    1    0    0    1    1-7    0p   
12. A S Vointa Titesti    1    0    0    1    0-7    0p   
Seria Sud - Etapa 1   
l A S Rapid Pitesti - A S Mirosi 5 - 2 (2-0)
l A S Viitorul Birla - A C S Steaua Negrasi 2 - 2 (0-2)
l A S Viitorul Stefan cel Mare - A S Speranta Cornatel 3 - 1 (2-1)
l A S Caldararu - A C S Slobozia 2018 4 - 3 (2-0)
l A S Unirea Hirsesti - A S Energia Stolnici 2 - 1 (2-1)
l A S Izvoru - A S Progresul Recea 2 - 3 (1-1)

CLASAMENT
1. A S Rapid Pitesti    1    1    0    0    5-2    3p   
2. Viitorul Stefan cel Mare    1    1    0    0    3-1    3p   
3. A S Caldararu    1    1    0    0    4-3    3p   
4. A S Progresul Recea    1    1    0    0    3-2    3p   
5. A S Unirea Hirsesti    1    1    0    0    2-1    3p   
6. A C S Steaua Negrasi    1    0    1    0    2-2    1p   
7. A S Viitorul Birla    1    0    1    0    2-2    1p   
8. A C S Slobozia 2018    1    0    0    1    3-4    0p   
9. A S Izvoru    1    0    0    1    2-3    0p   
10. A S Energia Stolnici    1    0    0    1    1-2    0p   
11. Speranta Cornatel    1    0    0    1    1-3    0p   
12. A S Mirosi    1    0    0    1    2-5    0p   
S.Mihai

Vizualizari: 424

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---





































Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info