Curierul Zilei - Antrenament cu Metaloglobus!
PRIMA PAGINA arrow Sport arrow Antrenament cu Metaloglobus!

*** Hoţ filmat cînd fura dintr-un centru pentru copii     *** Un medic şi-a transformat maşina-n tomberon!     *** Detenţia la domiciliu, neconstituţională!     *** Delict pe insula Caprelor!     *** „O creatură delicată” şi „Scurtcircuit”, la Cinema Bucureşti     *** Academicianul Gheorghe Păun vorbeşte despre globalizare     *** Chinezii, interesaţi de domeniul agro-alimentar din Argeş      *** Afacerile din comerţ, în creştere     *** Spionaţi de adversari     *** Culisele meciului FC Argeş - U Cluj     *** La doar 1 punct de podium!     *** „Diferenţa trebuia să fie mult mai mare!“     *** „N-am găsit soluţii să desfacem apărarea“     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** „Am crezut în echipă, de la început!“     *** Unirea Bascov, pe locul 4     *** Codin şi Preda au adus primul punct al lui Bradu     *** 24 de goluri, 7 penaltiuri, o eliminare

Antrenament cu Metaloglobus! Imprimare E-mail
luni, 03 septembrie 2018

Liga 2, Etapa 5: CS Mioveni s-a distrat cu adversarul de sîmbătă, din campionat

Antrenament cu Metaloglobus!

CS Mioveni a învins clar, cu 5-0, pe Mataloglobus Bucureşti, într-un meci disputat sîmbătă şi care a contat pentru etapa a 5-a a Ligii a II-a. Galben-verzii nu au avut nicio emoţie în partida de pe Stadionul Orăşenesc şi au marcat 3 goluri în prima repriză şi două după pauză, cei care au adus victoria fiind Năstăsie, Coşereanu, Balint (două) şi Celea.

Partida a fost la discreţia gazdelor din primul pînă în ultimul minut de joc, oaspeţii contînd în ofensivă doar la capitolul şuturi de la distanţă şi ratînd două ocazii cînd scorul era deja 4-0. Năstăsie a fost cel care a deschis scorul în minutul 12, reluând din careu, cu poarta goală, o minge ajunsă cu noroc la el, după o foarfecă a lui Celea. Apoi Coşereanu a majorat diferenţa în minutul 30 pe un contraatac, iar Balint a transformat penalty-ul obţinut de Ayza în minutul 34. Finalul primei reprize a fost unul încins, cu trei ocazii ale gazdelor, între care şi o bară a lui Năstăsie. După pauză, gazdele au început din nou în forţă şi Celea a marcat pentru 4-0 reluînd cu capul din 6 m o centrare a lui Coşereanu la 4 minute de la reluare. Au urmat apoi singurele ocazii la poarta lui Sima, goal-keeper-ul respingînd o dată din vinclu un şut din lovitură liberă, pentru ca apoi, Kilyen să respingă după linia porţii, o reluare a lui Ciolacu. În minutul 60, Balint a stabilit scorul final dintr-o acţiune personală, pe dreapta, pasa decisivă venind de la Năstăsie. Pînă la final, gazdele au mai ratat cîteva situaţii bune în care au avut superioritate, în timp ce oaspeţii au avut doar cîteva şuturi mai periculoase din lovituri libere.
Cu cele trei puncte obţinute, CS Mioveni a urcat pînă pe locul 5 al clasamentului, unde va rămîne, cel puţin pînă la meciul de astăzi de la Cluj.  n
Etapa următoare, CS Mioveni va juca în deplasare, la Chindia Tîrgovişte, vineri la ora 17:00.
l CS Mioveni - Metaloglobus 5-0 (3-0)
Au marcat: Năstăsie (18), Coşereanu (30), Balint (34 din 11m, 60), Celea (49)
l Mioveni: Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Edi Stoica - Mîrzeanu, Lazăr (76 Neagu) - Coşereanu (65 Rădescu), Năstăsie (74 Popescu), Ayza - Balint. Antrenor: Iordan Eftimie
l Metaloglobus: Anca Trip - Pham, Panaint, Caramalău, Sane (34 Culda) - Sava - Niculae (46 Negotei), Herea, Ghenovici, Costache - Ciolacu. Antrenor: Bogdan Andone
Arbitru: Eduard Ioniţă (Galaţi)
Cartonaşe galbene: Mîrzeanu (10) / Ciolacu (52)