Curierul Zilei - Liga 1

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”    

 
Liga 1 Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 06 septembrie 2018

Liga 1

Etapa 7
l Sepsi OSK - Dunărea Călăraşi     1-0
l FC Hermannstadt     - Gaz Metan     0-1
l Astra     - FC Voluntari           0-0
l U Craiova - Dinamo           3-0
l CFR Cluj - Viitorul          1-2
l FCSB - FC Botoşani          2-2
l Poli Iaşi - Concordia          3-0 CLASAMENT
1. FCSB    7    4    2    1    18-8        14    
2. CFR Cluj    7    3    3    1    9-6        12    
3. U Craiova    7    3    2    2    13-6        11    
4. Astra    7    2    5    0    8-4        11    
5. Sepsi OSK    7    3    2    2    6-4        11    
6. Gaz Metan    7    3    2    2    8-9        11    
7. Viitorul    7    3    1    3    8-8        10    
8. Dinamo    7    3    1    3    11-14    10    
9. Dunărea Călăraşi    7    2    3    2    6-6        9    
10. FC Botoşani    7    1    5    1    9-8        8    
11. Poli Iaşi    7    2    2    3    6-11        8    
12. FC Hermannstadt    7    2    1    4    7-8        7    
13. Concordia    7    2    1    4    6-11        7    
14. FC Voluntari    7    0    2    5    4-16        2

Liga 2
Etapa 5
l Aerostar Bacău - ASU PoliTimişoara    1-2
l CS Mioveni - Metaloglobus Bucureşti    5-0
l Daco-Getica Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu2-2
l Dacia Unirea Brăila - Sportul Snagov    0-3
l ACS Poli Timişoara - UTA Arad    0-3
l SSC Farul Constanţa - CS Baloteşti    2-0
l Ripensia Timişoara - Academica Clinceni    0-3
l Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea    2-0
l FC Argeş - Energeticianul        0-0
l Petrolul Ploieşti - Chindia Târgovişte (12 sept., 19:30)
CLASAMENT
1. Sportul Snagov    5    4    1    0    9-1            13    
2. Academica Clinceni    5    4    0    1    20-3        12    
3. UTA Arad    5    3    1    1    9-5            10    
4. Chindia Târgovişte    4    3    1    0    6-2            10    
5. ACS Energeticianul    5    3    1    1    10-7        10    
6. CS Mioveni    5    3    0    2    10-5        9    
7. Universitatea Cluj    5    3    0    2    8-3            9        
8. FC Argeş    5    2    3    0    6-2            9    
9. Pandurii Târgu Jiu    5    2    2    1    7-5            8    
10. Petrolul Ploieşti    4    2    1    1    5-2            7    
11. ASU PoliTimişoara    5    2    1    2    4-4            7    
12. Farul Constanţa    5    2    0    3    9-10        6    
13. Luceafărul Oradea    5    1    2    2    6-10        5    
14. Daco-Getica     5    1    2    2    6-11        5    
15. Ripensia Timişoara    5    1    1    3    7-11        4    
16. ACS Poli Timişoara    5    1    1    3    8-15        4    
17. Metaloglobus     5    1    1    3    2-10        4    
18. Dacia Unirea Brăila    5    0    2    3    3-14        2    
19. Aerostar Bacău    5    0    1    4    5-10        1    
20. CS Baloteşti    5    0    1    4    1-11        1

Liga III
Etapa 2:
l CS U Craiova 1948 II - Unirea Bascov    1-1
l AFC Hermannstadt II - Flacăra Horezu    1-1
l Flacăra Moreni - Turris Turnu Măgurele    1-1
l Atletic Bradu - FC Voluntari II        1-2
l FC Pucioasa - ACSO Filiaşi        3-1
l Sporting Roşiori - AFC Astra II        1-2
l Viitorul Domneşti - CSM Alexandria    0-6
l ACS Municipal Braşov - U Craiova  SA    1-3
CLASAMENT
1. U Craiova 1948 SA    2    2    0    0    6-1        6
2. FC Voluntari II    2    2    0    0    3-1        6
3. Turris Turnu Măgurele    2    1    1    0    8-1        4
4. AFCM Alexandria    2    1    1    0    8-2        4
5. AFC Astra II    2    1    1    0    3-2        4
6. FC Pucioasa    2    1    0    1    3-2        3
7. Municipal Braşov    2    1    0    1    2-3        3
8. AFC Hermannstadt II    2    0    2    0    3-3        2
9. U Craiova 1948 CS II    2    0    2    0    2-2        2
10. Unirea Bascov    2    0    2    0    1-1        2
11. Flacăra Horezu    2    0    2    0    1-1        2
12. Sporting Roşiori    2    0    1    1    1-2        1
13. Flacăra Moreni    2    0    1    1    1-2        1
14. ACSO Filiaşi    2    0    1    1    1-3        1
15. Atletic Bradu    2    0    0    2    1-5        0
16. Viitorul Domneşti    2    0    0    2    0-13        0   

Liga IV
Etapa 2
l C S C Suseni - A C S Juventus 1992 Bascov 1 - 3 (0-0)
l C S Sporting Piteşti - C S Mioveni II           3-0 (2-0)
l A S Băiculeşti -     a stat
l A C S Costeşti - A C S Gloria Berevoeşti           1-1 (1-0)
l C S Real Bradu - A S Viitorul Ştefăneşti           8 -0 (2-0)
l A S Colibaşi - A S Voinţa Budeasa           4 - 3 (1-0)
l DLR Piteşti - A C S Basarabi Curtea de Argeş1 - 2 (1-1)
l A S Poiana Lacului - A C S Victoria Buzoieşti  0 - 0 (0-0)
CLASAMENT
1. C S Real Bradu     2     2     0     0     21-0         6p    
2. Basarabi Curtea de Arges    2    2    0    0    4-2        6p   
3. A S Poiana Lacului     2     1     1     0     11-1         4p    
4. A C S Gloria Berevoeşti    2    1    1    0    5-4        4p   
5. A S Vointa Budeasa     2     1     0     1     7-4         3p    
6. C S Sporting Piteşti    1    1    0    0    3-0        3p   
7.A S Colibaşi     2     1     0     1     5-5         3p    
8. C S C Suseni    2    1    0    1    6-7        3p   
9. A C S Juventus 1992 Bascov     2     1     0     1     4-12         3p    
10. A C S Victoria Buzoieşti    2    0    2    0    2-2        2p   
11. C S DLR Piteşti     2     0     1     1     3-4         1p    
12. A C S Costeşti    2    0    1    1    1-14        1p   
13. A S Băiculeşti     1     0     0     1     3-4         0p    
14. C S Mioveni II    2    0    0    2    4-8        0p   
15. Viitorul Ştefăneşti 2007     2     0     0     2     0-12         0p    

Liga V
Seria Nord, Etapa 2
l C S Rucăr - A S Vulturii Vultureşti                 5 - 1 (1-1)
l A S Flacăra Boteni - A S Partizanul Vlădeşti         1 - 2 (1-1)
l A S Cimentul Valea Mare Pravăţ - A S Lereşti         0 - 1 (0-0)
l A S Schitu Goleşti - A S Godeni                  0-0 (0-0)
l A S Unirea Bughea de Jos - A S Petrolul Hîrtieşti     5 - 2 (1-1)
l A S Cetăţeni - A S Dragoslavele                 2 - 1 (0-1)
CLASAMENT
1. A S Partizanul Vlădeşti     2     2     0     0     7-4         6p    
2. A S Lereşti    2    2    0    0    2-0        6p   
3. A S Godeni     2     1     1     0     4-0         4p    
4. C S Rucăr    2    1    0    1    8-6        3p   
5. A S Unirea Bughea de Jos     2     1     0     1     5-4         3p    
6. A S Dragoslavele    2    1    0    1    3-2        3p   
7. A S Vulturii Vultureşti     2     1     0     1     6-6         3p    
8. A S Cetăţeni    2    1    0    1    3-6        3p   
9. A S Schitu Goleşti     2     0     2     0     2-2         2p    
10. A S Petrolul Hîrtieşti    2    0    1    1    4-7        1p   
11. A S Flacăra Boteni     2     0     0     2     1-3         0p    
12. Cimentul Valea Mare Pravăţ   2    0    0    2    0-5        0p   
Seria Centru 1 - Etapa 2
l A S Unirea Tricolor Şerbănesti - A S Răteşti         4 - 5 (0-2)
l A S Stejarii Beleţi Negreşti - A S Oarja 2011         0 - 1 (0-1)
l C S Edilul Pitesti - A S Viitorul Lunca Corbului         1 - 1 (1-0)
l A S Flacăra Leordeni - A S Căteasca             2 - 5 (0-1)
l A C S Vulturii Priboieni 2017 - A S Miceşti 2002         3 - 0 (2-0)
l C S Albota 2012 - A S Unirea Călineşti             6 - 1 (3-1)
CLASAMENT
1. A S Oarja 2011     2     2     0     0     9-1         6p    
2. A S Căteasca    2    2    0    0    9-2        6p   
3. A C S Vulturii Priboieni 2017     2     2     0     0     6-0         6p    
4. A S Răteşti    2    2    0    0    8-4        6p   
5. A S Viitorul Lunca Corbului     2     1     1     0     4-1         4p    
6. A S Miceşti 2002    2    1    0    1    8-4        3p   
7. C S Albota 2012     2     1     0     1     6-4         3p    
8. C S Edilul Pitesti    2    0    1    1    1-5        1p   
9. A S Stejarii Beleţi Negreşti     2     0     0     2     0-4         0p    
10. Unirea Tricolor Şerbăneşti    2    0    0    2    5-13        0p   
11. A S Unirea Călineşti     2     0     0     2     1-9         0p    
12. A S Flacăra Leordeni    2    0    0    2    3-13        0p
Seria Centru 2 - Etapa 2
l A S Muşăteşti - A S Deportivo Mălureni             3 - 1 (0-1)
l A S Voinţa Ţiţeşti - A S Şoimii Tigveni             0 - 2 (0-2)
l A C S F C Dănuţ Coman - A S Drăganu             1 - 3 (0-0)
l A C S Juventus 1992 Bascov - A C S F C Corbi         2 - 4 (2-2)
l C S Domneşti - A S Rapid Davideşti                 0 - 2 (0-0)
l A S Ciofringeni - Fotbal Club Star Sport Argeş S A      2-2 (1-0)
CLASAMENT
1. A S Drăganu     2     2     0     0     10-1         6p    
2. A S Rapid Davideşti    2    2    0    0    9-1        6p   
3. A S Şoimii Tigveni     2     2     0     0     7-0         6p    
4. A C S F C Corbi    2    2    0    0    9-3        6p   
5. FC Star Sport Argeş S A     1     1     0     0     5-2         3p        
6. A S Muşăteşti    2    1    0    1    3-6        3p   
7. A S Ciofringeni     1     0     1     0     0-0         1p    
8. A S Deportivo Mălureni    2    0    1    1    1-3        1p   
9. C S Domneşti     2     0     0     2     2-7         0p    
10. A C S F C Dănuţ Coman    2    0    0    2    2-8        0p   
11. Juventus 1992 Bascov     2     0     0     2     3-11         0p    
12. A S Voinţa Ţiţeşti    2    0    0    2    0-9        0p
Seria Sud - Etapa 2
l A C S Steaua Negraşi - A S Rapid Piteşti             3 - 1 (2-1)
l A S Speranţa Cornăţel - A S Viitorul Bîrla             0 - 4 (0-0)
l A C S Slobozia 2018 - A S Viitorul Ştefan cel Mare     3 - 2 (1-1)
l A S Energia Stolnici - A S Căldăraru             4 - 1 (4-0)
l A S Progresul Recea - A S Unirea Hîrseşti         1 - 1 (0-0)
l A S Miroşi - A S Izvoru                     0 - 0 (0-0)
CLASAMENT
1. A S Viitorul Bîrla     2     1     1     0     6-2         4p    
2. A C S Steaua Negraşi    2    1    1    0    5-3        4p   
3. A S Progresul Recea     2     1     1     0     4-3         4p    
4. A S Unirea Hîrseşti    2    1    1    0    3-2        4p   
5. A S Energia Stolnici     2     1     0     1     5-3         3p    
6. A S Rapid Piteşti    2    1    0    1    6-5        3p   
7. A S Viitorul Ştefan cel Mare     2     1     0     1     5-4         3p    
8. A C S Slobozia 2018    2    1    0    1    6-6        3p   
9. A S Căldăraru     2     1     0     1     5-7         3p    
10. A S Izvoru    2    0    1    1    2-3        1p   
11. A S Miroşi     2     0     1     1     2-5         1p    
12. A S Speranţa Cornăţel    2    0    0    2    1-7        0p   
S.Mihai

Vizualizari: 867

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net
Click view
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului



 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

 




 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info