Curierul Zilei - Liga 1

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Liga 1 Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 13 septembrie 2018

Liga 1

Etapa 8
l 14.09, 18:00: Concordia - Sepsi OSK    
l 14.09, 21:00: Dinamo - Astra    
l 15.09, 15:00: Dunărea Călăraşi - FC Botoşani    
l 15.09, 21:00: Gaz Metan - CS  U Craiova    
l 16.09, 18:00: FC Voluntari     - Poli Iaşi    
l 16.09, 21:00. CFR Cluj- FCSB    
l 17.09, 21:00: Viitorul -FC Hermannstadt
CLASAMENT
1. FCSB    7    4    2    1    18-8        14
2. CFR Cluj    7    3    3    1    9-6        12
3. U Craiova    7    3    2    2    13-6        11
4. Astra    7    2    5    0    8-4        11
5. Sepsi OSK    7    3    2    2    6-4        11
6. Gaz Metan    7    3    2    2    8-9        11
7. Viitorul    7    3    1    3    8-8        10
8. Dinamo    7    3    1    3    11-14    10
9. Dunărea Călăraşi    7    2    3    2    6-6        9
10. FC Botoşani    7    1    5    1    9-8        8
11. Poli Iaşi    7    2    2    3    6-11        8
12. FC Hermannstadt    7    2    1    4    7-8        7
13. Concordia    7    2    1    4    6-11        7
14. FC Voluntari    7    0    2    5    4-16        2

Liga 2
Etapa 6
l Chindia Târgovişte - CS Mioveni                0-2
l Luceafărul Oradea - UTA Arad                0-1
l Academica Clinceni - ACS Poli Timişoara        1-0
l Sportul Snagov - Ripensia Timişoara            1-1
l CS Baloteşti - Dacia Unirea Brăila                2-2
l Metaloglobus Bucureşti - Daco-Getica Bucureşti    2-3
l Energeticianul - Petrolul Ploieşti                0-3
l Pandurii Târgu Jiu - SSC Farul Constanţa        5-3
l ASU Politehnica Timişoara - FC Argeş            2-3
l Universitatea Cluj - Aerostar Bacău                3-2
CLASAMENT
1. Academica Clinceni    6    5    0    1    21-3        15   
2. Sportul Snagov    6    4    2    0    10-2        14   
3. UTA Arad    6    4    1    1    10-5        13   
4. CS Mioveni    6    4    0    2    12-5        12   
5. U Cluj    6    4    0    2    11-5        12   
6. FC Argeş    6    3    3    0    9-4            12   
7. Pandurii Târgu Jiu    6    3    2    1    12-8        11   
8. Petrolul Ploieşti    5    3    1    1    8-2            10   
9. Chindia Târgovişte    5    3    1    1    6-4            10   
10. ACS Energeticianul    6    3    1    2    10-10        10   
11. Daco-Getica     6    2    2    2    9-13        8   
12. ASU Poli Timişoara    6    2    1    3    6-7            7   
13. Farul Constanţa    6    2    0    4    12-15        6   
14. Ripensia Timişoara    6    1    2    3    8-12        5   
15. Luceafărul Oradea    6    1    2    3    6-11        5   
16. ACS Poli Timişoara    6    1    1    4    8-16        4   
17. Metaloglobus     6    1    1    4    4-13        4   
18. Dacia Unirea Brăila    6    0    3    3    5-16        3   
19. CS Baloteşti    6    0    2    4    3-13        2   
20. Aerostar Bacău    6    0    1    5    7-13        1

Liga 3
Etapa 3
l FC Voluntari 2 - Municipal Braşov    0-3
l CSM Alexandria - Flacăra Moreni    2-0
l Flacăra Horezu - Viitorul Domneşti    4-1
l ACSO Filiaşi - U Craiova 1948 CS 2    2-1
l U Craiova 1948 SA - FC Pucioasa    0-0
l AFC Astra 2 - AFC Hermannstadt II        
l Unirea Bascov - Sporting Roşiori    3-0
l Turris Turnu Măgurele - Atletic Bradu    1-0
CLASAMENT
1. CSM Alexandria    3    2    1    0    10-2        7       
2. Turris Turnu Măgurele    3    2    1    0    9-1        7   
3. U Craiova 1948 SA    3    2    1    0    6-1        7   
4. Municipal Braşov    3    2    0    1    5-3        6   
5. FC Voluntari II    3    2    0    1    3-4        6   
6. Flacăra Horezu    3    1    2    0    5-2        5   
7. Unirea Bascov    3    1    2    0    4-1        5   
8. FC Pucioasa    3    1    1    1    3-2        4   
9. AFC Astra II    2    1    1    0    3-2        4   
10. ACSO Filiaşi    3    1    1    1    3-4        4   
11. AFC Hermannstadt II    2    0    2    0    3-3        2   
12. U Craiova 1948 CS II    3    0    2    1    3-4        2   
13. Flacăra Moreni    3    0    1    2    1-4        1   
14. Sporting Roşiori    3    0    1    2    1-5        1   
15. Atletic Bradu    3    0    0    3    1-6        0   
16. Viitorul Domneşti    3    0    0    3    1-17        0

Liga 4
Etapa 3
l A S Poiana Lacului - C S C Suseni           6 - 2 (4-1)
l A C S Juventus 1992 Bascov - C S Sporting
Piteşti                      1 - 3 (1-2)
l C S Mioveni II - A S Băiculeşti                   1 - 3 (1-0)
l A C S Costeşti - a stat
l A C S Gloria Berevoeşti - A S Viitorul Ştefăneşti 2007                     4 - 3 (1-2)
l C S Real Bradu - A S Colibaşi                    3 - 0 (1-0)
l A S Voinţa Budeasa - C S DLR Piteşti      1 - 1 (0-1)
l A C S Basarabi Curtea de Argeş - A C S Victoria Buzoieşti                        0 - 3 (0-1)
CLASAMENT
1. C S Real Bradu    3    3    0    0    24-0    9p   
2. A S Poiana Lacului    3    2    1    0    17-3    7p   
3. A C S Gloria Berevoeşti    3    2    1    0    9-7    7p   
4. C S Sporting Piteşti    2    2    0    0    6-1    6p   
5. Basarabi Curtea de Argeş    3    2    0    1    4-5    6p   
6. A C S Victoria Buzoieşti    3    1    2    0    5-2    5p   
7. A S Voinţa Budeasa    3    1    1    1    8-5    4p   
8. A S Băiculeşti    2    1    0    1    6-5    3p   
9. A S Colibaşi    3    1    0    2    5-8    3p   
10. C S C Suseni    3    1    0    2    8-13    3p   
11. Juventus 1992 Bascov    3    1    0    2    5-15    3p   
12. C S DLR Piteşti    3    0    2    1    4-5    2p   
13. A C S Costeşti    2    0    1    1    1-14    1p   
14. C S Mioveni II    3    0    0    3    5-11    0p   
15. A S Viitorul Ştefăneşti     3    0    0    3    3-16    0p

Liga V
Seria Nord - Etapa 3
l A S Vulturii Vultureşti - A S Flacăra Boteni  3 - 1 (0-0)
l Partizanul Vlădeşti - Cimentul V. Mare Pravăţ 1 - 2 (1-1)
l A S Lereşti - A S Schitu Goleşti                   2 - 5 (2-2)
l A S Godeni - A S Unirea Bughea de Jos   5 - 1 (1-0)
l A S Petrolul Hîrtieşti - A S Dragoslavele     0 - 1 (0-1)
l C S Rucăr - A S Cetăţeni                            1 - 1 (0-0)
CLASAMENT
1. A S Godeni    3    2    1    0    9-1        7p   
2. A S Vulturii Vultureşti    3    2    0    1    9-7        6p   
3. A S Partizanul Vlădeşti    3    2    0    1    8-6        6p   
4. A S Dragoslavele    3    2    0    1    4-2        6p   
5. A S Lereşti    3    2    0    1    4-5        6p   
6. A S Schitu Goleşti    3    1    2    0    7-4        5p   
7. C S Rucăr    3    1    1    1    9-7        4p   
8. A S Cetăţeni    3    1    1    1    4-7        4p   
9. A S Unirea Bughea de Jos    3    1    0    2    6-9        3p   
10. Cimentul Valea Mare Pravăţ    3    1    0    2    2-6        3p   
11. A S Petrolul Hîrtieşti    3    0    1    2    4-8        1p   
12. A S Flacăra Boteni    3    0    0    3    2-6        0p
Seria Centru 1 - Etapa 3
l A S Răteşti - A S Stejarii Beleţi Negreşti    1 - 4 (1-2)
l A S Oarja 2011 - C S Edilul Piteşti              5 - 1 (0-0)
l Viitorul Lunca Corbului - Flacăra Leordeni 8 - 2 (0-0)
l A S Căteasca - Vulturii Priboieni 2017        3 - 0 (2-0)
l A S Miceşti 2002 - A S Unirea Călineşti      8 - 1 (5-0)
l Unirea Tricolor Şerbăneşti - C S Albota      1 - 6 (0-4)
CLASAMENT
1. A S Oarja 2011    3    3    0    0    14-2        9p   
2. A S Căteasca    3    3    0    0    12-2        9p   
3. A S Viitorul Lunca Corbului    3    2    1    0    12-3        7p   
4. A S Miceşti 2002    3    2    0    1    16-5        6p   
5. C S Albota 2012    3    2    0    1    12-5        6p   
6. A C S Vulturii Priboieni 2017    3    2    0    1    6-3        6p   
7. A S Răteşti    3    2    0    1    9-8        6p   
8. A S Stejarii Beleţi Negreşti    3    1    0    2    4-5        3p   
9. C S Edilul Piteşti    3    0    1    2    2-10        1p   
10. Unirea Tricolor Serbăneşti    3    0    0    3    6-19        0p   
11. A S Unirea Călineşti    3    0    0    3    2-17        0p   
12. A S Flacăra Leordeni    3    0    0    3    5-21        0p
Seria Centru 2 - Etapa 3
l A S Deportivo Mălureni - A S Voinţa Ţiţeşti 2 - 2 (2-1)
l A S Şoimii Tigveni - F C Dănuţ Coman       8 - 0 (2-0)
l A S Drăganu - Juventus 1992 Bascov II      2- 0 (0-0)
l A C S F C Corbi - C S Domneşti                 1 - 1 (0-0)
l A S Rapid Davideşti - FC Star Sport Argeş 3 - 1 (1-1)
l A S Muşăteşti - A S Ciofrîngeni                   1 - 1 (1-0)
CLASAMENT
1. A S Şoimii Tigveni    3    3    0    0    15-0        9p   
2. A S Drăganu    3    3    0    0    12-1        9p   
3. A S Rapid Davideşti    3    3    0    0    12-2        9p   
4. A C S F C Corbi    3    2    1    0    10-4        7p   
5. FC Star Sport Argeş     3    1    1    1    8-7        4p   
6. A S Muşăteşti    3    1    1    1    4-7        4p   
7. A S Ciofrîngeni    3    0    3    0    3-3        3p   
8. A S Deportivo Mălureni    3    0    2    1    3-5        2p   
9. C S Domneşti    3    0    1    2    3-8        1p   
10. A S Voinţa Ţiţeşti    3    0    1    2    2-11        1p
11. Juventus 1992 Bascov II    3    0    0    3    3-13        0p   
12. A C S F C Dănuţ Coman    3    0    0    3    2-16        0p
Seria Sud - Etapa 3
l A S Rapid Piteşti - A S Speranţa Cornăţel 8 - 0 (2-0)
l A S Viitorul Bîrla - A C S Slobozia 2018     6 - 4 (1-1)
l Viitorul Ştefan cel Mare - Energia Stolnici  2 - 1 (1-1)
l A S Căldăraru - A S Progresul Recea        4 - 1 (1-1)
l A S Unirea Hîrseşti - A S Izvoru                  2 - 2 (1-1)
l A C S Steaua Negraşi - A S Miroşi             4 - 1 (1-0)
CLASAMENT
1. A S Viitorul Bîrla    3    2    1    0    12-6        7p   
2. A C S Steaua Negraşi    3    2    1    0    9-4        7p   
3. A S Rapid Piteşti    3    2    0    1    14-5        6p   
4. Viitorul Ştefan cel Mare    3    2    0    1    7-5        6p   
5. A S Căldăraru    3    2    0    1    9-8        6p
6. A S Unirea Hîrseşti    3    1    2    0    5-4        5p   
7. A S Progresul Recea    3    1    1    1    5-7        4p   
8. A S Energia Stolnici    3    1    0    2    6-5        3p   
9. A C S Slobozia 2018    3    1    0    2    10-12    3p   
10. A S Izvoru    3    0    2    1    4-5        2p   
11. A S Miroşi    3    0    1    2    3-9        1p   
12. A S Speranţa Cornăţel    3    0    0    3    1-15        0p
S.Mihai

Vizualizari: 556

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net
Click view
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului



Comentarii

„N-am primit nici o solicitare fermă”
Asta este oare recunostina pentru Nicu dica,care apromovat FC Arges in liga aII-a?Rusine acelor asa zisi suporteri ai FC...
16/11/18 19:39 Mai mult...

A murit judecătorul Marius Dumitrescu
Ce i-ar mai fi plăcut lui să-i condamne pe doctorii ăia care l-au läsat s-o mierlească...,dar na, că de data asta ...
16/11/18 18:54 Mai mult...

Punctul de pensie creşte semnificativ
Sper ca v ati dat seama ca e momeala electorala . In ce tara care isi respecta poporul un guvern ( parlament) da legi ca...
16/11/18 18:38 Mai mult...

„N-am primit nici o solicitare fermă”
Dar la banii incasati pe chirie care ar putea sustine financiar FCArges nu va ganditi? Cei care va opuneti nu aveti neu...
16/11/18 14:32 Mai mult...

Primarul s-a ales cu camionul confiscat
Cand lupu-i paznic la oi asa se intampla. Primari,consilieri,guvernanti...
16/11/18 14:27 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

 




 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info