Curierul Zilei - Liga 1 Etapa 15
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Liga 1 Etapa 15

*** Se opreşte curentul în Mărăcineni     *** Motor pentru Nissan, produs la Mioveni     *** Locuri de muncă pentru studenţi, în Germania     *** Pe 24 ianuarie, nu se lucrează!     *** Încep exproprierile pentru Drumul Expres     *** Încă trei persoane cu gripă!     *** 43 de solicitări pentru SMURD     *** I-a pus cuţitul la gît vînzătoarei!      *** Din cauza vitezei s-a oprit cu maşina în pom     *** I-a arătat „păsărica“ şi el a şantajat-o     *** După ce a devenit tătic, s-a spînzurat!     *** În timpul încăierării şi-a tăiat fiul     *** COŞULEŢ DE SCĂRIŢĂ CU CÎRNAŢI DE PLEŞCOI     *** Aventură şi un cîştig substanţial!     *** Sfinţii zilei      *** Evenimente 23 ianuarie de-a lungul vremii     *** Antologie despre Chişinău     *** „Frizerul de cîini” şi „Dovlatov”, la Cinema „Bucureşti”     *** FC Argeş joacă sîmbătă primul amical     *** Gheorghe, Paliciuc şi Orbeanu, la lotul naţional!     *** Jeremic, MVP-ul etapei!     *** Vor 10 medalii la Campionatul Balcanic     *** Liga tinerilor jucători      *** Ce mai fac colegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** Pregătire centralizată la Izvorani!     *** 10 juniori în lot    

 
Liga 1 Etapa 15 Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 08 noiembrie 2018


Liga 1 Etapa 15

Vineri, 9 noiembrie
l CS U Craiova - Sepsi SF Gheorghe      ora 21,00
Sîmbătă, 10 noiembrie
l Astra Giurgiu - Politehnica Iaş      ora 15,00    
l Viitorul - Concordia Chiajna       ora 18,00    
l CFR Cluj - Dunărea Călăraşi      ora 21,00    Duminică, 11 noiembrie
l FC Hermannstadt - FC Botoşani     ora 17,30
l Dinamo - FCSB            ora 21,00    
Luni, 12 noiembrie
l Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari     ora 21,00
CLASAMENT
1. CFR Cluj    14    8    5    1    21-10        29
2. FCSB    14    8    3    3    28-14        27
3. U Craiova    14    7    4    3    26-11        25
4. Viitorul    14    8    1    5    17-15        25
5. Gaz Metan    14    6    4    4    15-17        22
6. Astra    14    5    5    4    16-12        20
7. Sepsi OSK    14    5    4    5    16-14        19
8. Dunărea Călăraşi    14    3    7    4    12-14        16
9. Dinamo    14    4    4    6    14-20        16
10. Concordia    14    4    4    6    10-19        16
11. FC Botoşani    14    3    6    5    18-22        15
12. FC Hermannstadt    14    4    2    8    14-17        14
13. Poli Iaşi    14    4    2    8    11-22        14
14. FC Voluntari    14    1    5    8    14-25        8

Liga 2 - Etapa 16
l CS Mioveni - ACS Dacia Unirea Brăila     (vineri, 9.11, ora 17.00)
l Petrolul Ploieşti - Ripensia Timişoara     (vineri, 9.11, ora 18.00)
l Luceafărul Oradea - Metaloglobus            (sîmbătă,10.11, ora 11.00)
l Energeticianul - CS Baloteşti           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Daco-Getica - Farul Constanţa           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Aerostar Bacău - UTA           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l FC Argeş - ACS Poli Timişoara           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Chindia Târgovişte - Pandurii Tg Jiu       (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l U Cluj - Academica Clinceni          (duminică, 11.11, ora 11.30)
l ASU Poli Timişoara - Sportul Snagov       (luni, 12.11, ora 18.00)
CLASAMENT
1. Chindia Târgovişte    15    11    2    2    34-16        35   
2. Academica Clinceni    15    11    0    4    33-8        33   
3. Sportul Snagov    15    10    3    2    26-12        33   
4. Petrolul Ploieşti    15    10    2    3    32-14        32   
5. AS FC U Cluj    15    9    3    3    34-13        30
6. FC Argeş    15    8    5    2    25-12        29   
7. CS Mioveni    15    8    3    4    25-14        27   
8. UTA Arad    15    7    2    6    25-21        23   
9. Pandurii Târgu Jiu    15    6    3    6    28-22        21   
10. ACS Energeticianul    15    6    3    6    22-19        21   
11. ASU Poli Timişoara    15    6    2    7    14-17        20   
12. Metaloglobus Bucureşti    15    6    2    7    14-27        20   
13. Daco-Getica Bucureşti    15    4    6    5    23-25        18   
14. Aerostar Bacău    15    4    3    8    20-31        15   
15. Luceafărul Oradea    15    4    3    8    18-30        15   
16. Farul Constanţa    15    4    2    9    24-34        14   
17. Ripensia Timişoara    15    3    5    7    18-28        14   
18. CS Baloteşti    15    3    2    10    14-32        11   
19. ACS Poli Timişoara    15    1    2    12    13-36        5   
20. Dacia Unirea Brăila    15    0    5    10    14-45        5

Liga 3
Etapa 11
VIneri, 9 noiembrie
l CS Atletic Bradu      -      ACS Viitorul Domneşti   
l SC FC Voluntari SA II-      CS U Craiova II   
l CSM Alexandria      -      ACS Unirea Bascov   
Sîmbătă, 10 noiembrie
l AS FC Pucioasa      -      CSM Flacăra Moreni   
l Municipal Braşov      -      AFC Hermannstadt II   
l U Craiova       -      CS Sporting Roşiori 2008   
l ACS Flacăra Horezu      -      AFC Astra II
l AFC Turris Tr Măgurele      -      ACSO Filiaşi
CLASAMENT
1. Flacăra Horezu    11    8    2    1    18-4        26   
2. Turris Tr Măgurele    11    6    4    1    19-5        22   
3. Unirea Bascov    11    5    5    1    18-8        20   
4. Municipal Braşov    11    6    2    3    18-14        20   
5. U Craiova 1948 SA    11    5    3    3    16-11        18   
6. FC Voluntari II    11    5    3    3    16-11        18   
7. AFC Astra II    11    5    2    4    20-18        17   
8. ACSO Filiaşi    11    5    2    4    14-14        17   
9. CS U Craiova II    11    4    4    3    27-15        16   
10. FC Pucioasa    11    5    1    5    19-12        16   
11. CSM Alexandria    11    4    2    5    17-14        14   
12. Sporting Roşiori    11    3    3    5    18-20        12   
13. Hermannstadt II    11    3    3    5    18-21        12   
14. Atletic Bradu    11    3    1    7    10-21        10   
15. Flacăra Moreni    11    2    1    8    6-15        7   
16. Viitorul Domneşti    11    0    0    11    4-55        0

Liga IV
Etapa 11
l Juventus Bascov - A S Vointa Budeasa     0 - 4 (0-3)
l C S Mioveni 2 - C S Real Bradu            0 - 4 (0-2)
l A C S Gloria Berevoesti                     a stat
l A S Poiana Lacului - Viitorul Stefanesti       5 - 2 (1-1)
l C S C Suseni - Basarabi Curtea de Arges         3 - 0
l Sporting Pitesti - Victoria Buzoiesti              2 - 0 (1-0)
l A S Baiculesti - C S DLR Pitesti                  2 - 0 (1-0)
l A C S Costesti - A S Colibasi                       3 - 2 (2-1)
CLASAMENT
1. A S Vointa Budeasa    10    7    2    1    39-10    23p   
2. C S Real Bradu    9    7    1    1    38-5         22p   
3. A S Poiana Lacului    10    6    3    1    42-16    21p   
4. C S Sporting Pitesti    10    6    2    2    25-15    20p   
5. A S Colibasi    10    6    0    4    29-21    18p   
6. A C S Victoria Buzoiesti    10    5    3    2    18-11    18p   
7. A S Baiculesti    10    5    1    4    24-19    16p   
8. C S DLR Pitesti    10    4    4    2    22-20    16p   
9. A C S Gloria Berevoesti    10    4    2    4    18-22    14p   
10. C S C Suseni    11    4    0    7    22-38    12p   
11. A C S Costesti    10    3    2    5    16-32    11p   
12. C S Mioveni 2    11    3    0    8    37-41    9p   
13. Basarabi Curtea de Arges    10    3    0    7    17-37    9p   
14. A C S Juventus 1992 Bascov    11    2    2    7    14-41    8p   
15. A S Viitorul Stefanesti 2007    10    0    0    10    15-48    0p

Liga V
Seria Nord - Etapa 11
l Vulturii Vulturesti - A S Partizanul Vladesti  2 - 1 (2-0)
l C S Rucar - A S Leresti                  3 - 2 (1-1)
l A S Flacara Boteni - A S Godeni                 2 - 2 (1-1)
l Cimentul V. Mare Pravat - Petrolul Hirtiesti  4 - 3 (3-2)
l A S Schitu Golesti - A S Dragoslavele         1 - 2 (1-0)
l A S Cetateni - A S Unirea Bughea de Jos   1 - 3 (0-2)
CLASAMENT
1. C S Rucar    11    8    2    1    30-13    26p   
2. A S Leresti    11    8    1    2    27-17    25p   
3. A S Dragoslavele    11    8    0    3    24-13    24p   
4. A S Vulturii Vulturesti    11    7    1    3    26-21    22p   
5. Cimentul Valea Mare Pravat    11    6    1    4    20-18    19p   
6. A S Partizanul Vladesti    11    5    1    5    21-23    16p   
7. A S Godeni    11    4    2    5    20-20    14p   
8. A S Cetateni    11    4    2    5    15-24    14p   
9. A S Unirea Bughea de Jos    11    3    2    6    25-31    11p   
10. A S Flacara Boteni    11    1    5    5    13-20    8p   
11. A S Schitu Golesti    11    1    3    7    19-25    6p   
12. A S Petrolul Hirtiesti    11    0    2    9    13-28    2p
Seria Centru 1 - Etapa 11
l A S Ratesti - A S Oarja 2011             1 - 3 (0-2)
l Unirea Tric. Serbanesti - Viitorul L. Corbului     2 - 3 (0-2)
l A S Stejarii Beleti Negresti - A S Cateasca  2 - 4 (1-4)
l C S Edilul Pitesti - A S Micesti 2002             4 - 1 (1-1)
l S Flacara Leordeni - A S Unirea Calinesti   6 - 1 (3-1)
l C S Albota 2012 - Vulturii Priboieni 2017     1 - 8 (1-3)
CLASAMENT
1. A C S Vulturii Priboieni 2017    11    9    0    2    65-15    27p   
2. A S Oarja 2011    11    7    2    2    33-9    23p   
3. C S Albota 2012    11    7    1    3    35-22    22p   
4. A S Viitorul Lunca Corbului    11    7    1    3    35-29    22p   
5. A S Cateasca    11    6    3    2    34-16    21p   
6. A S Micesti 2002    11    6    1    4    33-19    19p   
7. C S Edilul Pitesti    11    5    2    4    23-31    17p   
8. A S Flacara Leordeni    11    4    0    7    29-53    12p   
9. A S Unirea Calinesti    11    3    2    6    18-38    11p   
10. A S Stejarii Beleti Negresti    11    3    0    8    29-38    9p   
11. A S Ratesti    11    3    0    8    17-41    9p   
12. Unirea Tricolor Serbanesti    11    0    0    11    17-57    0p
Seria Centru 2 - Etapa 11
l Deportivo Malureni - A S Soimii Tigveni      0 - 6 (0-4)
l A S Musatesti - A S Draganu            2 - 8 (2-3)
l A S Vointa Titesti - A C S F C Corbi           0 - 6 (0-3)
l F C Danut Coman - A S Rapid Davidesti    2 - 4 (1-1)
l Juventus Bascov - FC Star Sport Arges      1 - 5 (1-2)
l A S Ciofringeni - C S Domnesti             4 - 1 (0-0)
CLASAMENT
1. A S Ciofringeni    11    9    2    0    29-8    29p   
2. FC Star Sport Arges     11    9    1    1    47-17    28p   
3. A C S F C Corbi    11    8    1    2    32-16    25p   
4. A S Soimii Tigveni    11    8    0    3    39-8    24p   
5. A S Rapid Davidesti    11    8    0    3    39-19    24p   
6. C S Domnesti    11    6    1    4    32-20    19p   
7. A S Draganu    11    5    0    6    29-24    15p   
8. A S Deportivo Malureni    11    3    1    7    12-32    10p   
9. A S Vointa Titesti    11    3    0    8    20-33    9p   
10. A S Musatesti    11    3    0    8    20-43    9p   
11. A C S F C Danut Coman    11    1    0    10    20-51    3p   
12. A C S Juventus 1992 Bascov    11    0    0    11    14-62    0p
Seria Sud - Etapa 11
l A S Rapid Pitesti - A S Viitorul Birla             3 - 1 (2-0)
l Steaua Negrasi - Viitorul Stefan cel Mare    6 - 1 (2-1)
l A S Speranta Cornatel - A S Caldararu       4 - 2 (1-1)
l A C S Slobozia 2018 - A S Unirea Hirsesti  3 - 1 (0-0)
l A C S Energia Stolnici - A S Izvoru             5 - 0 (2-0)
l A S Mirosi - A S Progresul Recea             6 - 1 (5-0)
CLASAMENT
1. A S Rapid Pitesti    11    10    0    1    41-13    30p   
2. A C S Steaua Negrasi    11    9    2    0    42-13    29p   
3. A S Viitorul Birla    11    6    2    3    34-28    20p   
4. A S Unirea Hirsesti    11    5    3    3    18-14    18p   
5. A S Mirosi    11    4    4    3    28-19    16p   
6. A C S Slobozia 2018    11    5    1    5    32-25    16p   
7. A S Caldararu    11    3    2    6    20-29    11p   
8. A C S Energia Stolnici    11    3    1    7    22-25    10p   
9. A S Progresul Recea    11    2    3    6    18-31    9p   
10. A S Viitorul Stefan cel Mare    11    3    0    8    14-35    9p   
11. A S Speranta Cornatel    11    2    3    6    18-41    9p   
12. A S Izvoru    11    1    5    5    10-24    8p

S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 719

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Click view
Intrebarea Curierului



Comentarii

10 juniori în lot
In turul campionatului Eftimie a avut 12 juniori in lot , și acum au fost lăsați acasă copii din Mioveni . Nu înț...
23/01/19 12:11 Mai mult...

Dirijor şi solişti din Coreea de Sud
Artiștii coreeni și în general asiaticii au o tehnică de interpretare impecabilă. Totuși, ca expresitate, nu-i eg...
23/01/19 10:53 Mai mult...

I-a arătat „păsărica“ şi el a şantajat-o
La asemenea titlu, chiar va meritati numele de ....
23/01/19 10:32 Mai mult...

Şi-a călcat soacra cu maşina!
care legi???N-o sa pateasca nimic.Ne intrebam ce rost mai are politia, daca tot nu pateste nimeni nimic.
22/01/19 17:58 Mai mult...

Apa şi canalizarea plătite scump, la Piteşti!
Atentie! Desi TVA-ul s-a redus de la 19% la 9% pretul total cu TVA cu tot a ramas acelasi ca anul trecut. Pe facturile e...
22/01/19 16:59 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics






































Zi record

Luni, 07.01.2019

--- 3.633 vizitatori unici ---

 




 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info