Curierul Zilei - 9 goluri la debutul lui Opriţa!
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow 9 goluri la debutul lui Opriţa!

*** Peste un milion de contribuabili, în Spaţiul Privat Virtual     *** ️21 de persoane munceau la negru      *** Gunoiul trebuie pus în saci diferiţi!      *** Euro creşte la sfîrşit de săptămînă     *** Pompier argeşean, campion naţional     *** Jandarmi în acţiune pe durata slujbelor religioase    *** 12 proxeneţi reţinuţi    *** Percheziţii la hoţii din Miceşti    *** Le-a dispărut fata de acasă    *** A zburat prin aer cu maşina şi a scăpat nevătămat!     *** Momitoarele grele, ideale pe ape curgătoare     *** Monturi de pescuit la crap în Delta Dunării     *** Misiune grea în Capitală     *** Cupa Lalelelor, la Bazinul Olimpic     *** Fotbal la TV în week-end     *** Barajul de promovare în iunie     *** Bilete online la meciurile din Norvegia şi Malta     *** Putere, flexibilitate şi reguli!    *** Sfinţii zilei     *** BlackBerry Messenger se desfiinţează în curînd    *** CIORBĂ RĂDĂUŢEANĂ    *** Evenimente 20 aprilie de-a lungul vremii    *** Aceşti români fantastici    *** „Fraţii Sisters“ şi „Minte-mă frumos în Centrul Vechi“    *** „Nepoţii lui Tănase“ vin la Piteşti     *** Liga Campionilor1,4 tone de deşeuri adunate din Lacul Prundu    *** 1,4 tone de deşeuri adunate din Lacul Prundu    *** Au rămas fără drujbe    *** Mîine este Paştele la catolici    *** Ortodocşii sărbătoresc Floriile    *** Tîrg de Florii la Cîmpulung

Publicitate pdf
9 goluri la debutul lui Opriţa! Imprimare E-mail
luni, 21 ianuarie 2019

CS Mioveni a început seria meciurilor amicale

9 goluri la debutul lui Opriţa!

Coşereanu a reuşit un hat-trick

CS Mioveni a început sîmbătă seria meciurilor amicale din această iarnă, galben-verzii cîştigînd cu 9-0 jocul cu AS Direct, formaţie care joacă în campionat sub numele F Star Sport Argeş şi care este liderul Seriei Centru 2 din Liga 5. Amicalul Mioveniului s-a disputat la 8 zile de la reluarea antrenamentelor şi a fost un bun prilej pentru Daniel Opriţa să vadă la lucru tot lotul pe care l-a pregătit de la preluarea echipei, şi totodată de a alege jucătorii cu care va merge în cantonament.

În meciul disputat pe Stadionul Orăşenesc din Mioveni, gazdele s-au impus cu un categoric 9-0, după ce la pauză au condus cu 3-0, iar majoritatea golurilor au fost înscrise în ultimul sfert de oră atunci cînd oaspeţii au cedat fizic. Golurile victoriei au fost marcate de Rădescu (5, 15), Călin (45), Coşereanu (55, 85, 90), Kilyen (75), Drugă (82), Ivan (88).
Aşa cum spuneam, Opriţa a rulat tot lotul, dînd jucătorilor posibilitatea să evolueze cîte 30 sau 45 de minute, pentru
a-şi forma o idee despre potenţialul jucătorilor săi. Scorul a fost deschis de Rădescu în minutul 5 după ce a scăpat singur cu portarul şi tot el l-a majorat în minutul 15 tot după o fază de unu la unu cu portarul. Scorul pauzei a fost stabilit de Călin chiar în minutul 45, cu o deviere din faţa porţii. După pauză, Coşereanu a majorat diferenţa la 4 goluri, în minutul 55 cu un şut de la 25 m. Apoi în ultimele 15 minute, galben-verzii au mai marcat de 5 ori, prin Kilyen (min 75) după un un-doi în faţa porţii cu un coechipier, Drugă (min 82) cu un şut de la 25 m, Coşereanu (min 85) după un dribling şi un şut de la marginea careului, Ivan (min 88) cu o reluare din careu şi din nou Coşereanu cu un lob de la marginea careului în minutul 90.
Daniel Opriţa a început meciul cu următoarea formulă: Sima - Alexe, Beţa, Burnea, Dumitrache - Rădescu, Lazăr, Traşcu, Ayza - Năstăsie, Balint. În minutul 30 a făcut primele 5 schimbări: Burnea cu Ristea, Dumitrache cu Mierlea, Rădescu cu Arsenică. Traşcu cu Tărîţă şi Balint cu Călin. La pauză au urmat alte 6 schimbări: Sima cu Şerban, Beţa cu Celea, Lazăr cu Boboc, Ayza cu Coşereanu, Năstăsie cu Popescu şi Alexe cu Celea, iar în minutul 60 au fost efectuate ultimele 5 schimbări: ieşind Ristea, Arsenică, Mierlea, Tărîţă, Călin şi intrînd Kilyen, Gherghe, Drugă, Isfan şi Ivan.
De partea cealaltă, la AS Direct au evoluat: Cristian Toroabă - Gheorghe Constantin, Mihai Bădiţă, Cosmin Isar, Alexandru Roşu, Cristian Bratu, Ionuţ Ghiţă, Constantin Dicu, Constantin Gherghescu, Victor Herişanu, Marian Stroe, pe parcurs mai intrînd Răzvan Ţapuru, George Bălţoi, George Marghiolu, Marius Savu.