Din Liga I în Liga Centrick Curierul!
miercuri, 26 mai 2010

 Cel mai tare campionat de fotbal pe teren sintetic a adunat la start jucãtori și antrenori din primul eșalon fotbalistic al țãrii, dar și foste vedete de la FC Argeș

Din Liga I în Liga Centrick Curierul!

Liga Centrick - Curierul, cel mai tare campionat de fotbal pe teren sintetic, este și în acest an un adevãrat succes. La start avem 48 de echipe, aproape 480 de jucãtori înscriși în competiție, iar de la Baza Sportivã Centrick  de la Geamãna nu lipsește spectacolul.

În primele douã sãptãmîni de concurs s-au disputat 39 de meciuri din faza grupelor, înscriindu-se în total 471 de goluri. Deja unele echipe au luat o opțiune serioasã în ceea ce privește calificarea în faza urmãtoare, în timp ce altele așteaptã cu sufletul la gurã ultimele meciuri, pentru a vedea dacã prind unul din locurile ce duc în faza urmãtoare.
Favorita Ligii, Liverpul - echipa cîștigãtoare a primei ediții - este deja calificatã în turul urmãtor, obținînd douã victorii în primele douã partide. Echipa foștilor fotbaliști are și în acest an în componențã cîteva nume sonore: Vasile Popa, Ionuț Badea, Iulian Crivac, Cãtãlin Grosu, Adi Iancu, Mihai Tantanã, Molfea, Lițã și Jean Vlãdoiu. Primii au jucat deja pînã acum, fãcînd spectacol, în timp ce la meciurile viitoare este așteptat sã vinã și Jean Vlãdoiu.
La aceastã ediție a Ligii Centrick Curierul participã și foarte mulți fotbaliști cunoscuți din loturile lui FC Argeș. Aceștia au adus spectatori la Baza Sportivã și au fãcut și ei spectacol. Printre cei care au încîntat publicul se numãrã Cãtãlin Doman și Oprea, la echipa Centrick, Boboacã și Marian Vintilã, la Arpi Gãvana, și Rover Cîrstea, la Vulturii Cîmpulung.

 



S-au jucat

Sîmbãtã, 15 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 1: A1 - A2  L.A. Maraton - Jeolinii II     9-6
 ora 11.00 - Meci 2: A3 - A4 Sporting Trivale - Insulele Feroe     11-5
 ora 12.00 - Meci 3: B1 - B2 Anca Team - FC Santos     7-2
.....................................................................................
 ora 14.00 - Meci 9: E1 - E2 FC Vys Select - Jeolinii     2-4
 ora 15.00 - Meci 6: C3 - C4 FC Turcești - AS Valea Ursului     5-0
 ora 16.00 - Meci 7: D1 - D2 AS Unyk Geamãna - Mudarra     6-12
 ora 17.00 - Meci 8: D3 - D4 Prundu Team - Vulturii C-lung     3-5
 ora 18.00 - Meci 4: B3 - B4 Andy Team - CS Grui Cîmpulung     3-3
 ora 19.00 - Meci 23: L1 - L2 Iose Invest - Maverick     2-4

Duminicã, 16 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 11: F1 - F2 FC Popești - Ireal Topoloveni     10-5
 ora 11.00 - Meci 5: C1 - C2 Spartanii - FC Big     2-3
 ora 12.00 - Meci 15: H1 - H2 Smart - Cizmele     6-3
 ora 13.00 - Meci 14: G3 - G4 Arpi Gãvana - Inter C de Argeș     3-5
 ora 14.00 - Meci 13: G1 - G2 Barcelona Stîlpeni - Centrick     5-5
 ora 15.00 - Meci 16: H3 - H4 Askoll - Dream Team     8-10
 ora 16.00 - Meci 17: I1 - I2 Arpi Gãvana II - Gãvana Town     5-5
 ora 17.00 - Meci 18: I3 - I4 Real Tutana - Smup     30-0
 ora 18.00 - Meci 19: J1 - J2 Yanis - Pokemon     5-3
 ora 21.00 - Meci 12: F3 - F4 Gua Construct - Troia     5-5
 ora 22.00 - Meci 21: K1 - K2 Dracones - Inter Pitești     10-0

Vineri, 21 mai 2010

 ora 17.00 - Meci 22: Inter - Curierul     5-1

Sîmbãtã, 22 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 20: J3 - J4 Tunarii - Rocip     8-2
 ora 11.00 - Meci 10: E3 - E4 Liverpul - Vulturii lui Dobrin     10-5
 ora 14.00 - Meci 24: L3 - L4 Atletik Bradu - Dacia Ștefãnești     5-5
 ora 15.00 - Meci 25: A1 - A3 L.A. Maraton - Sporting Trivale      7-8
 ora 16.00 - Meci 26: A2 - A4 Jeolinii II - Insulele Feroe       6-4
 ora 17.00 - Meci 27: B1 - B3 Anca Team - Andy Team          5-6
 ora 18.00 - Meci 28: B2 - B4 FC Santos - CS Grui C-lung        3-14
 ora 19.00 - Meci 29: C1 - C3 Spartanii - FC Turcești     2-9

Duminicã, 23 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 30: C2 - C4 FC Big - AS Valea Ursului     14-7
 ora 12.00 - Meci 32: D2 - D4 Mudarra - Vulturii C-lung     6-9
 ora 13.00 - Meci 33: E1 - E3 FC Vys Select - Liverpul     4-13
 ora 14.00 - Meci 34: E2 - E4 Jeolinii - Vulturii lui Dobrin     6-0
 ora 15.00 - Meci 35: F1 - F3 FC Popești - Gua Construct     4-9
 ora 16.00 - Meci 36: F2 - F4 Ireal Topoloveni - Troia     5-15
 ora 17.00 - Meci 37: G1 - G3 Barcelona Stîlpeni - Arpi Gãv.     11-6
 ora 18.00 - Meci 38: G2 - G4 Centrick - Inter Curtea de Argeș     9-6
 ora 21.00 - Meci 31: AS Unyk Geamãna - Prundu Team     1-13
 ora 22.00 - Meci 41: I1 - I3 Arpi Gãvana II - Real Tutana     4-4

 

 Programul meciurilor urmãtoare

Sîmbãtã, 29 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 39: H1 - H3 Smart - Askoll
 ora 11.00 - Meci 40: H2 - H4 Cizmele - Dream Team
.....................................................................................
 ora 13.00 - Meci 42: I2 - I4 Gãvana Town - Smup
 ora 14.00 - Meci 43: J1 - J3 Yanis - Tunarii
 ora 15.00 - Meci 44: J2 - J4 Pokemon Team - Rocip
 ora 16.00 - Meci 45: K1 - K3 Dracones - Inter
 ora 17.00 - Meci 46: K2 - K4 Inter Pitești - Curierul
 ora 18.00 - Meci 47: L1 - L3 Iose Invest - Atletik Bradu
 ora 19.00 - Meci 48: L2 - L4 Maverick - Dacia Ștefãnești

Duminicã, 30 mai 2010

 ora 10.00 - Meci 49: A1 - A4 L.A. Maraton - Insulele Feroe
 ora 11.00 - Meci 50: A2 - A3 Jeolinii II - Sporting Trivale
 ora 12.00 - Meci 51: B1 - B4 Anca Team - CS Grui C-lung
 ora 13.00 - Meci 52: B2 - B3 FC Santos - Andy Team
 ora 14.00 - Meci 53: C1 - C4 Spartanii - AS Valea Ursului
 ora 15.00 - Meci 54: C2 - C3 FC Big - FC Turcești
 ora 16.00 - Meci 55: D1 - D4 AS Unyk Geamãna - Vulturii C-lung
 ora 17.00 - Meci 56: D2 - D3 Mudarra - Prundu Team
 ora 18.00 - Meci 57: E1 - E4 FC Vys Select - Vulturii lui Dobrin

Sîmbãtã 5 iunie 2010

 ora 10.00 - Meci 58: E2 - E3 Jeolinii - Liverpul
 ora 11.00 - Meci 59: F1 - F4 FC Popești - Troia
 ora 12.00 - Meci 60: F2 - F3 Ireal Topoloveni - Gua Construct
 ora 13.00 - Meci 61: G1 - G4 Barcelona Stîlpeni - Inter C. de Argeș
 ora 14.00 - Meci 62: G2 - G3 Centrick - Arpi Gãvana
 ora 15.00 - Meci 63: H1 - H4 Smart - Dream Team
 ora 16.00 - Meci 64: H2 - H3 Cizmele - Askoll
 ora 17.00 - Meci 65: I1 - I4 Arpi Gãvana II - Smup
 ora 18.00 - Meci 66: I2 - I3 Gãvana Town - Real Tutana

Duminicã, 6 iunie 2010

 ora 10.00 - Meci 67: J1 - J4 Yanis - Rocip
 ora 11.00 - Meci 68: J2 - J3 Pokemon Team - Tunarii
 ora 12.00 - Meci 69: K1 - K4 Dracones - Curierul
 ora 13.00 - Meci 70: K2- K3 Inter Pitești - Inter
 ora 14.00 - Meci 71: L1 - L4 Iose Invest - Dacia Ștefãnești
 ora 15.00 - Meci 72: L2- L3 Maverick - Atletic Bradu
 ora 16.00 - Meci 73: Baraj 1: ...............................
 ora 17.00 - Meci 74: Baraj 2:  ......................................
 ora 18.00 - Meci 75: Baraj 3: ........................................
 ora 19.00 - Meci 76: Baraj 4: ........................................

Sîmbãtã, 12 iunie 2010

șaisprezecimile

Duminicã, 13 iunie 2010

șaisprezecimile

Sîmbãtã, 19 iunie 2010

optimi

Duminicã, 20 iunie 2010

sferturi

Sîmbãtã, 26 iunie 2010

semifinale

Duminicã, 27 iunie 2010

finalele

 

Clasamente

Grupa A
1. Sporting Trivale     2 2 0 0 19-12 6p
2. L.A. Maraton     2 1 0 1 16-14 3p
3. Jeolinii II     2 1 0 1 12 13 3p
4. Insulele Feroe     2 0 0 2 9-17 0p
Grupa B
1. CS Grui C-lung     2 1 1 0 17-6 4p
2. Andy Team     2 1 1 0 9-8 4p
3. Anca Team     2 1 0 1 12- 8 3p
4. FC Santos     2 0 0 2 5-21 0p
Grupa C
1. FC Turcești     2 2 0 0 14-2 6p
2. FC Big     2 2 0 0 17-9 6p
3. Spartanii     2 0 0 2 4-12 0p
4. Valea Ursului     2 0 0 2 7-19 0p
Grupa D
1. Vulturii C-lung     2 2 0 0 14-9 6p
2. Prundu Team     2 1 0 1 16-6 3p
3. Mudarra     2 1 0 1 18-15 3p
4. Unyk Geamãna     2 0 0 2 7-25 0p
Grupa E
1. Liverpul     2 2 0 0 23-9 6p
2. Jeolinii     2 2 0 0 10-2 6p
3. FC Vys Select     2 0 0 2 6-17 0p
4. Vulturii lui Dobrin 2 0 0 2 5-16 0p
Grupa F
1. Troia     2 1 1 0 20-10 4p
2. Gua Construct     2 1 1 0 14-9 4p
3. FC Popești     2 1 0 1 14-14 3p
4. Ireal Topoloveni     2 0 0 2 10-25 0p
Grupa G
1. Barcelona Stîlpeni 2 1 1 0 16-11 4p
2. Centrick     2 1 1 0 14-11 4p
3. Inter C. de Argeș 1 1 0 1 11-12 3p
4. Arpi Gãvana     2 0 0 2 9-16 0p
Grupa H
1. Smart     1 1 0 0 6-3 3p
2. Dream Team     1 1 0 0 10-8 3p
3. Askoll     1 0 0 1 8-10 0p
4. Cizmele     1 0 0 1 3-6 0p
Grupa I
1. Real Tutana     1 1 0 0 30-0 3p
2. Arpi Gãvana II     2 0 2 0 9-9 2p
3. Gãvana Town     1 0 1 0 5-5 1p
4. SMUP     1 0 0 1 0-30 0p
Grupa J
1. Tunarii     1 1 0 0 8-2 3p
2. Yanis     1 1 0 0 5-3 3p
3. Pokemon     1 0 0 1 3-5 0p
4. Rocip     1 0 0 2-8 0p
Grupa K
1. Dracones     1 1 0 0 10-0 3p
2. Inter     1 1 0 0 5-1 3p
3. Curierul     1 0 0 1 1-5 0p
4. Inter Pitești     1 0 0 1 0-10 0p
Grupa L
1. Maverick     1 1 0 0 4-2 3p
2. Atletik Bradu     1 0 1 0 5-5 1p
3. Dacia Ștefãnești     1 0 1 0 5-5 1p
4. Iose Invest     1 0 0 1 2-4 0p

 


Vizualizari: 23269

Comentarii (5)
29-10-2010 16:28
 
anu asta 2010;2011 e sezonul barcelonei din stalpeni 
asteptam si in decembrie unde se desfasioara fotbalul in sala hai barcelona:)):)):))
Vizitator
 
tatarusanu
08-06-2010 01:03
 
barcelona din stalpeni ia tot si anu acesta..the best
Vizitator
 
messi
31-05-2010 21:53
 
:p :p :p
Vizitator
 
koae
26-05-2010 21:22
 
forza dacia stefanesti , locul 1 e al vostru
Vizitator
 
anonim
26-05-2010 17:41
 
prundu team cei mai tari
Vizitator
 
poly din prundu

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved